PDA

View Full Version : سوال: درخواست کامپوننت ساعت عقربه ای

alirezabahrami
یک شنبه 01 آذر 1394, 00:14 صبح
سلام دوستان!
درمحیط اکسس مشغول تهیه یک نرم افزار جهت استفاده در تعاونی مسکن می باشم (تصویر ضمیمه) ، درنظر دارم یک ساعت عقربه ای برروی تصویر زمینه این نرم افزار درج نمایم . کامپوننت MBClock.ocx ساخته شده توسط مهندس محسن بیگلری برای اینکارمناسب است اما تنها ایراد آن این است که BackStyle آن قابلیت Transparent ندارد ؛ به عبارتی تصویر زمینه در پشت این ساعت قابل روئیت نمی باشد .با توجه به اینکه تصویر زمینه در این نرم افزار قابل تغییر و عوض شدن است ساعتی مد نظر اینجانب است که تصویر پس زمینه در پشت آن قابل مشاهده و روئیت باشد .
در سایت خیلی گشتم ،متأسفانه مورد بدرد بخوری نیافتم.
با تشکر

ایلیا آخوندزاده
یک شنبه 01 آذر 1394, 19:17 عصر
باسلام و عرض احترام خدمت شما کاربر گرامی
کامپوننت MBClock ، بنده اطلاعی ندارم که توسط کدام برنامه نویس عزیز ساخته شده اما قابلیت Transparent را ساپورت می کند. ملاحظه بفرمایین:

alirezabahrami
یک شنبه 01 آذر 1394, 22:51 عصر
سلام جناب آخوندزاده عزیز
بله حق با شماست ، من این کامپوننت را درمحیط وی بی تست نکرده بودم ؛ همانطورکه عرض کردم خواستم ازاین کامپوننت درمحیط اکسس استفاده کنم که متأسفانه گزینه فوق درمحیط اکسس جواب نمیده . به عبارتی با انتخاب Transparent از BackStyle تغییری حاصل نمیشود .
باتشکر

alirezabahrami
سه شنبه 03 آذر 1394, 14:47 عصر
سلام
اساتیدی که آشنائی به محیط اکسس دارند لطفاً کامپوننت فوق را در این محیط امتحان کنند ، بلکه پی به علت Transparent نشدن آن بر روی فرم های اکسس ببرند .
جالبه تمام خصوصیات و تنظیمات این کامپوننت همانند محیط وی بی در محیط اکسس هم قابل تغییر است غیر از خصوصیت فوق .
با تشکر

ایلیا آخوندزاده
سه شنبه 03 آذر 1394, 16:30 عصر
باسلام
من این کامپوننت رو در محیط اکسس امتحان کردم ولی متاسفانه همانطور که گفتید قابلیت ترنسپرنت کار نکرد. متاسفانه کدنویسی محیط vb در اکسس هم جواب نداد تنها راهی که بنظر من میاد برای حل مشکل که البته کمی غیراصولی هست اینه که برای ساعت عکس بکگراند تعیین کنید و با تناسب پشت آن (یعنی صفحه اکسس) عکس را کراپ کنید و منطقه ساعت ثابت بماند.

alirezabahrami
چهارشنبه 04 آذر 1394, 08:55 صبح
زحمت کشیدین جناب آخوندزاده
اگر تصویر ثابت بود میشد این روش را بکار برد اما چون تغییر تصویر توسط کاربر در برنامه در نظر گرفته شده این روش مناسب نمی باشد .
باز هم ممنون

محسن واژدی
شنبه 21 آذر 1394, 05:43 صبح
سلام
اکسس ذاتا از ویژگی Transparent پشتیبانی نمکینه

mehdi_fiz
یک شنبه 26 اردیبهشت 1395, 12:43 عصر
با سلام خدمت جناب آقای بهرامی
شما می تونید از این اکتیواکس هم استفاده کنید
پیروز باشید