PDA

View Full Version : سوال: درخواست کامپوننت ساعت عقربه ای

alirezabahrami
یک شنبه 01 آذر 1394, 01:16 صبح
سلام دوستان!
درمحیط اکسس مشغول تهیه یک نرم افزار جهت استفاده در تعاونی مسکن می باشم (تصویر ضمیمه) ، درنظر دارم یک ساعت عقربه ای برروی تصویر زمینه این نرم افزار درج نمایم . کامپوننت MBClock.ocx ساخته شده توسط مهندس محسن بیگلری برای اینکارمناسب است اما تنها ایراد آن این است که BackStyle آن قابلیت Transparent ندارد ؛ به عبارتی تصویر زمینه در پشت این ساعت قابل روئیت نمی باشد .با توجه به اینکه تصویر زمینه در این نرم افزار قابل تغییر و عوض شدن است ساعتی مد نظر اینجانب است که تصویر پس زمینه در پشت آن قابل مشاهده و روئیت باشد .
در سایت خیلی گشتم ،متأسفانه مورد بدرد بخوری نیافتم.
با تشکر

majidosmani
یک شنبه 01 آذر 1394, 09:42 صبح
سلام من یک نمونه قبلا دانلود کرده بودم با vb است راستش خودم زیاد ازش سر در نیاوردم نمی دونم کدها را کجا نوشته ولی شما نگاه کنید شاید به درد بخوره

alirezabahrami
یک شنبه 01 آذر 1394, 11:32 صبح
سلام من یک نمونه قبلا دانلود کرده بودم با vb است راستش خودم زیاد ازش سر در نیاوردم نمی دونم کدها را کجا نوشته ولی شما نگاه کنید شاید به درد بخوره
سلام
مجید جان ممنون ! این مورد را قبلاً دیده ام ؛ همونطور که عرض کردم بنده بیشتر دنبال کامپوننت( اکتیوایکس) ساعت عقربه ای با ویژگی که اشاره کرده ام هستم .
ممنون

Rasool-GH
یک شنبه 01 آذر 1394, 19:44 عصر
سلام جناب بهرامی

خسته نباشید . با این درخواستی که مطرح کردید من دقیقا از 7 صبح درگیر مبحث OCX و مطالب مرتبط شدم . با اینکه تا بحال از این ابزار استفاده ای نکرده بودم ولی درخواست شما موجب خیر شد و کلی مطالب جدید یاد گرفتم . میتونم به جرات بگم که کامپوننتی با این مشخصه پیدا نمیشه .
کلیه کامپوننتهای موجود فاقد این خصیصه هستند (8 OCX در این زمینه پیدا شد) و 2 کامپوننتی که این خاصیت رو دارند درست کار نمیکنن .
فقط یک مورد پیدا کردم که نتونستم ازش استفاده کنم شاید این مورد به کار بیاد .

mazoolagh
یک شنبه 01 آذر 1394, 22:12 عصر
صدها ساعت با قالبهای مختلف دیجیتال و آنالوگ و ... به فرمت فلش هست

Rasool-GH
یک شنبه 01 آذر 1394, 22:20 عصر
البته یک ساعت انالوگ هم با یک ماژول نوشتم که اگر به کارتون میاد میتونم اینجا قرار بدم . هرچند ابتدایی هست ولی مقصود براورده میشه
ضمنا یک سوال دارم . ایا کدی برای چرخوندن عکس با زاویه دلخواه سراغ دارید ؟

ایا از این کد میشه در اکسس استفاده کرد و چطور؟؟

Rotate Method (https://msdn.microsoft.com/en-us/library/office/aa202828(v=office.11).aspx)

alirezabahrami
دوشنبه 02 آذر 1394, 11:19 صبح
البته یک ساعت انالوگ هم با یک ماژول نوشتم که اگر به کارتون میاد میتونم اینجا قرار بدم . هرچند ابتدایی هست ولی مقصود براورده میشه

سلام
برای بنده گرافیک و امکانات یک ابزار خیلی مهمه و گرنه از نمونه ضمیمه که تا حدودی کار خودم است میتوانم استفاده کنم .
کامپوننت MBClock.ocx خیلی خوب است ولی نمیدانم چرا Transparent آن در محیط اکسس کار نمی کند در صورتیکه این خصوصیت کامپوننت در فرم های وی بی مشکل نداشته و اعمال میشود .
ضمناً یکی از تفاوت های ملموس اکسس 2003 و 2007 در این دو فایل به چشم میخوره (قابل توجه دوستانی که هنوز با نسخه 2003 کار می کنند)
یا علی

Rasool-GH
سه شنبه 03 آذر 1394, 03:10 صبح
ضمنا یک سوال دارم . ایا کدی برای چرخوندن عکس با زاویه دلخواه سراغ دارید ؟

ایا از این کد میشه در اکسس استفاده کرد و چطور؟؟

Rotate Method (https://msdn.microsoft.com/en-us/library/office/aa202828(v=office.11).aspx)
سلام جناب بهرامی
ایا امکان چرخش تصویر با کد نویسی در اکسس وجود نداره ؟

alirezabahrami
سه شنبه 03 آذر 1394, 10:39 صبح
سلام جناب بهرامی
ایا امکان چرخش تصویر با کد نویسی در اکسس وجود نداره ؟
سلام !
بله ، قطعاً وجود دارد .
ضمناً آقا رسول عزیز چرا برای مطالبی که ارتباط زیادی با عنوان تاپیک ندارد تاپیک جدید ایجاد نمی کنید ؟
به نظر بنده این موضوع هیچ ارتباطی با عنوان این تاپیک (درخواست کامپوننت ساعت عقربه ای) ندارد . هرچند نیت شما از مطرح کردن این سوال چرخش عقربه های ساعت (از طریق چرخش تصویر ) هم باشد باز هم بی ارتباط با عنوان تاپیک است ؛ چون در عنوان تاپیک درخواست کامپوننت ساعت عقربه ای شده نه ساخت ساعت عقربه ای
یا علی

Rasool-GH
سه شنبه 03 آذر 1394, 11:28 صبح
سلام
بله درست میفرمایید . قصد بنده همین بود ولیکن احساس کردم به موضوع مرتبط هست و خواستم توی همین تاپیک به جواب برسه .
بنا به فرمایش شما یک تاپیک جدید ایجاد میکنم و پستها رو از این تاپیک حذف میکنم

alirezabahrami
چهارشنبه 04 آذر 1394, 14:10 عصر
صدها ساعت با قالبهای مختلف دیجیتال و آنالوگ و ... به فرمت فلش هست
سلام جناب mazoolagh (http://barnamenevis.org/member.php?9893-mazoolagh) عزیز !
عذر خواهی می کنم ، به پست شما دقت نکرده بودم ؛ راستش در بین فایل های فلش فایلی که BackStyle آن قابلیت Transparent داشته و جذاب باشد را پیدا نکردم . چنانچه مورد خاصی را قبلاً تست کرده اید ممنون میشم معرفی کنید .
با تشکر