PDA

View Full Version : htaccess چیه ودقیقا چه کاری رو انجام میده؟ کمک فوری فوری

atefeh90
یک شنبه 01 آذر 1394, 17:29 عصر
سلام دوستان من تازه برای انجام یه هروژه ای تازه به یه گروهی ملحق شدم وبه من گفتن روی htaccessسایت کار کنم؟تقریبا من php رو در یه حدودی خودم یاد گرفتم ولی به همچین موردی برنخوردم واگر کسی از دوستان می‌تونه همین اچ تی اکسس رو به زبان ساده تری برام بی زحمت تعریف کنه وبگه چطوری ازش میتونم استفاده کنم؟اگه امکانش هست زودتر کمکم کنید.خیلی سرچ کردم وخیلی سنگین توضیح داده بودن که چیزه زیادی دستگیرم نشد.

mehranmg
یک شنبه 01 آذر 1394, 21:51 عصر
سلام.
میتونید این مقاله رو مطالعه کنید :
http://mehran-system.com/?p=1306

Unique
دوشنبه 02 آذر 1394, 00:37 صبح
htaccess. یک فایل کانفیگ در سطح دایرکتوری هست که apache و چند وب سرور دیگه مثل Litespeed ازش استفاده میکنن و این قدرت را به شما میده که یکسری از تنظیمات سطح سرور را خودتون به عهده بگیرین. مثل اعمال دسترسی ها ،‌ بازنویسی URL ها ،‌ مدیریت SSI ، مدیریت خطا ها ، Mime Type ها ، Directory Listing ، Cache Control و ...

به من گفتن روی htaccessسایت کار کنم
راستش شبیه به سر کاری میاد ! شما تا وقتی دقیقا ندونی اسکریپتها چطور عمل میکنن و کل سایت چطور کار میکنه کار خاصی با htaccess. نمیتونی انجام بدی !

atefeh90
دوشنبه 02 آذر 1394, 09:59 صبح
htaccess. یک فایل کانفیگ در سطح دایرکتوری هست که apache و چند وب سرور دیگه مثل Litespeed ازش استفاده میکنن و این قدرت را به شما میده که یکسری از تنظیمات سطح سرور را خودتون به عهده بگیرین. مثل اعمال دسترسی ها ،‌ بازنویسی URL ها ،‌ مدیریت SSI ، مدیریت خطا ها ، Mime Type ها ، Directory Listing ، Cache Control و ...

راستش شبیه به سر کاری میاد ! شما تا وقتی دقیقا ندونی اسکریپتها چطور عمل میکنن و کل سایت چطور کار میکنه کار خاصی با htaccess. نمیتونی انجام بدی !

سلام ممنون از کمکتون به من گفتن فعلا بادو تا صفحه همین طوری کار کن درست که شد بعد روی سایت پیاده کنید.وبرای دایرکتوری که مربوط به آدرس ها هستش رو گفتن کار کنید.میشه دقیق برای آدرس دهی کمکم کنید که خیلی نیاز دارم

atefeh90
دوشنبه 02 آذر 1394, 10:04 صبح
سلام.
میتونید این مقاله رو مطالعه کنید :
http://mehran-system.com/?p=1306

مقاله رو مطالعه کردم ولی خیلی خیلی چیزی دستگیرم نشد.میشه بیشتر کمکم کنید!

Unique
دوشنبه 02 آذر 1394, 15:03 عصر
سلام ممنون از کمکتون به من گفتن فعلا بادو تا صفحه همین طوری کار کن درست که شد بعد روی سایت پیاده کنید.وبرای دایرکتوری که مربوط به آدرس ها هستش رو گفتن کار کنید.میشه دقیق برای آدرس دهی کمکم کنید که خیلی نیاز دارم

یعنی چی برای دو صفحه کار کن !؟
آدرس دهی که نه بازنویسی آدرس ها یا Url Rewriting که اون هم باید بدونی توی پروژه آدرس ها Relative داده شده ! چند زبانه هستش ؟ اصلا ورودی های آدرس ها چیه !؟ دوست عزیز باز هم به نظر من سر کاریه ! بر بهشون بگو وقتی هنوز هیچ داده ای ندارم و نمیدونم ساختار پروژه چیه چطور باید htaccess را کار کنم ؟! وقتی شما تعیین نکردین دسترسی و خیلی موضوعات دیگه را چطوری تنظیمات را اعمال کنم ؟!