PDA

View Full Version : گذاشتن transparent در ویندوز فرم

drawback
یک شنبه 01 آذر 1394, 18:18 عصر
با سلام خدمت دوستان

من یه picturebox دارم که به صورت gif هستش حالا میخوام این فایل رو به درستی نشون بده اما نمیده ممنون میشم یه راهنایی کنید.

136973

همونطور که در عکس میبینید علف روی عکس من نمایش داده نمیشه و فقط transparent من روی winform گذاشته شده است.

محمد رضا فاتحی
دوشنبه 02 آذر 1394, 08:09 صبح
سلام...من وقتی لیبل روی پیکچرباکس قرار می دم مشکل ترانسپرنت رو اینطوری حل می کنم...یه تست بکن شاید برای مشکل توهم راه حل باشه

label1.Parent = pictureBox1;
label1.BackColor = Color.Transparent;

pbm_soy
دوشنبه 02 آذر 1394, 10:24 صبح
نمیشد picturebox را بالاتر قرار بدید؟ یا اینکه آدمک را تو تصویر بالاتر قرار بدید و با لبه پایین فاصله داشته باشه؟
برای transparent شدن زمینه فکر میکنم تصاویر gif زمینه شفاف اجازه نمیدهد و فکر میکنم باید از تصاویر png استفاده کنید که خودش قابلیت زمینه شفاف میدهد

ویا اینکه از تصویر را کلا به sprite تبدیل کنید و از روی آن بروی صفحه نمایش دهید این تکنیکیه که تو بازیهای قدیمی تحت داس و اتاری و نینتندو و غیره استفاده میشد الان تو ویندوز هم احتمالا خوب جواب میدهد

drawback
سه شنبه 10 آذر 1394, 07:19 صبح
ممنون از جوابتون ولی بهترین راه حلی که به ذهن من رسید استفاده از wpf بودش که هم سرعت عمل رو بالا میبره و خروجیش هم بهتره و تحت اندروید هم میتونم ازش خروجی بگیرم.دیگه بهتره با winform خداحافظی کرد...:قهقهه: