PDA

View Full Version : سوال: استراکچر

maryam9903
دوشنبه 02 آذر 1394, 11:32 صبح
با سلام
راستش میخام 1 ساختمان داده ای بنویسم که شبیه درخته ولی درخت نیست.
یه ساختمان داده برای نگه داری شجره نامه انسان ها که روابط پدر فرزندی و ازدواج رو نشون بده
لطفا یکم راهنماییم کنین.نمیدونم باید چیکار کنم دقیقا

amirtork
سه شنبه 03 آذر 1394, 00:19 صبح
سلام،
برای اینکار پیشنهاد میکنم از برنامه نویسی بر پایه ی شی استفاده کنید،
هر شی از این ساختمان داده ای که شما تصمیم دارید به تصویر بکشید دارای یک سری ویژگی های مشخص هست( البته یک سری ویژگی های دیگر رو هم میتونید اضافه کنید برای تکمیل کردن کار و گزارشگیری راحت تر از عملکرد برنامه.)
۱- پدر و مادر مشخصی داره.
۲- فرزندان مشخصی داره.
۳- همسر مشخصی داره.
۴- جنسیتی مشخص داره.
بنابراین برای اینکه این ساختمان داده رو طراحی کنید لازم هست ویژگی های مذکور رو در قالب یک شی قرار بدید. برای اینکه روابط رو بتونید بهتر مشخص کنید، برای هر فرزند یک اشاره گر در نظر بگیرید که شی های والد در بخش فرزند با استفاده از اون اشاره گر با فرزندان مرتبط بشوند.

maryam9903
سه شنبه 03 آذر 1394, 19:33 عصر
سلام،
برای اینکار پیشنهاد میکنم از برنامه نویسی بر پایه ی شی استفاده کنید،
هر شی از این ساختمان داده ای که شما تصمیم دارید به تصویر بکشید دارای یک سری ویژگی های مشخص هست( البته یک سری ویژگی های دیگر رو هم میتونید اضافه کنید برای تکمیل کردن کار و گزارشگیری راحت تر از عملکرد برنامه.)
۱- پدر و مادر مشخصی داره.
۲- فرزندان مشخصی داره.
۳- همسر مشخصی داره.
۴- جنسیتی مشخص داره.
بنابراین برای اینکه این ساختمان داده رو طراحی کنید لازم هست ویژگی های مذکور رو در قالب یک شی قرار بدید. برای اینکه روابط رو بتونید بهتر مشخص کنید، برای هر فرزند یک اشاره گر در نظر بگیرید که شی های والد در بخش فرزند با استفاده از اون اشاره گر با فرزندان مرتبط بشوند.

ممنون ولی من نمیخام برنامشو بنویسم.میخام ساختمان داده اش رو بنویسم