PDA

View Full Version : یک سوال در خصوص حق و حقوق برنامه نویس

hno2005
سه شنبه 03 آذر 1394, 14:30 عصر
باسلام و احترام
دوستان یک مشکلی برای من با یک شخصی پیش امده که میخواستم ببینم قوانین و حقوق برنامه نویس چطوری هست.
یک اقایی به ما یک سفارش برنامه داد ، مبلغ توافق 500 تومان بود که 120 تومن پیش پرداخت واریز کرد . یک برنامه ساده ، توافق انجام شد و مبلغ واریز شد و روز بعدش ایشون لیست درخواست ها ارسال کردند و یکسری موارد توافق نشده بود که بهشون گفته شد و قبول کردن .
خب کار ایشون در دست انجام بود .
چند روز بعد دوباره یک کلی عکس و توضیحات برای ما ارسال کردند از ایده خودشان و گفتند که میخواند اینکار را انجام بدهند ، ما صحبت کردیم و بعد از کلی کلنجار رفتن به ایشون گفتیم که این کار را نجام نمیدیم و روز جمعه بود و دیگه جواب تلفن ایشون را ندادم .
چند روزی گذشت و امروز پیگیر کار شدم و ایشون حرفشون اینه که شما گفتی پروژه انجام نمیدی و باید پول پس بدی. آیا قانون زیر واقعا صحبت دارد؟

-طبق قوانین مقررات کشور انجام پروژه های برنامه نویسی تا 7 روز پس از ارائه طرح از طرف کارفرما قابل تغییر یا فسخه

حرف ما اینه که شما یک سفارش خیلی ساده با ما دادید و توافق کردیم ، شما نمیتونی فردا بیای بگی نه من این طرحهام عوض شده و یک لیستی از کارهای جدید ارسال کنید ما هم بگیم باشه شما درست میگی .

به نظر من این وسط حق با چه کسی ؟ آیا حرف و کار ما خلاف قانون ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

پیام حیاتی
سه شنبه 03 آذر 1394, 15:12 عصر
سلام
همه چیز به قرارداد رسمی مکتوبی هست که نوشته شده ، این مقررات کشور را لینکش رو قرار بدید باید تبصره ای باشه.

hno2005
سه شنبه 03 آذر 1394, 15:40 عصر
سلامهمه چیز به قرارداد رسمی مکتوبی هست که نوشته شده ، این مقررات کشور را لینکش رو قرار بدید باید تبصره ای باشه.سلام و تشکر از جواب شما . راستش ایشون میگن چنین قانونی هست ولی من که چیزی پیدا نکردم

abdullah20
سه شنبه 03 آذر 1394, 19:18 عصر
خب به فرضا که حرف اون شخص درست باشه ولی اینجا باید ضرر شما را پرداخت کنه یعنی این چند روز که وقت گذاشتید