PDA

View Full Version : ایجاد کوری جهت فیلترین ترکیبی

saleh82
سه شنبه 03 آذر 1394, 14:38 عصر
با سلام خدمت دوستان

من در حال تهیه یک برنامه کوچک با اکسس هستم که در قسمت گزارش یک فرم در نظر گرفتم که دارای تعدادی تکس باکس است و می خواهم گزارش ساخته شده به صورتی باشد که هر زمان که داخل هر یک از تکس باکس ها داده ای وارد شد اطلاعات موجود در گزارش بر مبنای داده وارد شده آن تکس باکس یا ترکیب (اشتراک) تکس باکس های پرشده گزارش خروجی رابدهد با داده هایی مثل "نام" "نام خانوادگی" و . . . مشکلی ندارم
ولی مشکل از آنجا شروع می شود که یکی از داده ها بانک اطلاعاتی تاریخ است که نیاز به این می باشد که دو تکس باکس در فرم در نظر گرفته شود و یکی " از تاریخ " و دیگری " تا تاریخ" را شامل شوند که گزارش نهایی شامل اشتراک بازه تاریخ داده شده و اطلاعات موجود در سایر تکس باکس های باشد

به عنوان مثال از کد

Like "*"+[Forms]![gozaresh]![text.box]+"*" & "*"9

جهت سایر فیلد ها در کوری استفاده کردم که به خوبی کار می کند اما تاریخ چون از دو تکس باکس استفاده می شود در زمان ترکیب با سایر تکس باکس ها به مشکل بر می خرم
اگر لطف کنید و راهنمایی لازم را انجام دهید ممنون می شوم

با سپاس فراوان

Rasool-GH
سه شنبه 03 آذر 1394, 15:11 عصر
سلام
برای شرط مربوط به تاریخ ار این کد استفاده کنید

[Forms]![gozaresh]![Tarikh1] And <[Forms]![gozaresh]![Tarikh2]<

saleh82
سه شنبه 03 آذر 1394, 15:23 عصر
سلام
برای شرط مربوط به تاریخ ار این کد استفاده کنید

[Forms]![gozaresh]![Tarikh1] And <[Forms]![gozaresh]![Tarikh2]<

سلام
این به تنهایی درست کار می کنه ولی وقتی همونطور که بالا توضیح دادم با سایر فیلدا ( داده های تکس باکس های ) دیگر ترکیب می شه درست کار نمی کنه

amirzazadeh
سه شنبه 03 آذر 1394, 18:43 عصر
لطفا نمونه خودتون رو اپلود كنيد.

Rasool-GH
سه شنبه 03 آذر 1394, 20:10 عصر
در صورتی که سایر فیلدها رو با هم OR کردین در هر ردیف باید این کد رو AND کنید

saleh82
چهارشنبه 04 آذر 1394, 08:44 صبح
باسلام
و تشکر از پاسخ گویی شما متاسفانه موفق به آپلود خود فایل اکسس نشدم یه خطایی میده که نمی دونم از چیه به همین دلیل دو تا عکس از فرم فیلتر گزارش و کوری طراحی شده گذاشتم کوری توی این حالت درست کار می کنه یعنی اگر نام ملاقات شونده رو وارد کنی همه ملاقات شونده های با اون اسم رو میاره و اگر نام ملاقات شونده و نام ملاقات کننده رو وارد کنی همه ملاقات شونده ها و ملاقات کننده های مطابق با اون اسامی وارد شده رو فقط میاره مشکل از اون جایی شروع میشه که می خوام بگم در یک بازه زمانی مثلا نام ملاقات کننده "مرادی " با شه بازه زمانی رو از دو تا تکس باکس " از تاریخ" و " "تاتاریخه " بخونه و در کوری در فیلد Date اعمال کنه
ممنون

با سپاس137033137034

saeed28541
چهارشنبه 04 آذر 1394, 15:44 عصر
سلام.
خطایی که میده دلیلش اینه که شما فایل اصلی را میخواید آپلود کنید.برای حلش بایدفایلتون را زیپ کنید.
اما برای حلی مشکل اصلی شما برای هر کدوم از شرطاتون یک کوئری جدا گونه تعریف کنید و در هر کوئری برای table نام کوئری قبلی را استفاده کنید.

saeed28541
چهارشنبه 04 آذر 1394, 15:54 عصر
بااین فیلتر ترکیبی فکر کنم مشکلتون حل بشه.
در قسمت نام برای جستجو همه فیلدها از کارکتر*استفاده کنید.

saleh82
چهارشنبه 04 آذر 1394, 16:51 عصر
سلام
از توجه شما خیلی ممنونم یه نمونه شبیه به اون چیزی که مد نظرم هست رو آپلود کردم مشکل من اینه که یکی از فیلتر هام بر اساس یک بازه زمانیه که از دوتا تکس باکس مقادیرشو می خونه خواهشا در این زمینه هم کمکم کنید

با سپاس فراوان

Rasool-GH
چهارشنبه 04 آذر 1394, 22:25 عصر
سلام
این نمونه به نظرم منظور شما رو براورده میکنه

saleh82
پنج شنبه 05 آذر 1394, 07:43 صبح
با سلام و تشکر

این نمونه ای که گذاشتید باید همه تکس باکس هارو پرشن تا جواب بده خودم اینو ایجاد کردم در حالی که اون نمونه ای که من گذاشتم فیلتر رو بر حسب هرکدوم از تکس باکس ها که پرشدن اعمال می کنه و اونهایی که پر نشدن رو در نظر نمی گیره مثلا اگر فقط در تکس باکس اسم "علی" رو بنویسی همه "علی" ها با هر نام خانوادگی و هر تاریخی رو میاره و اگر مثلا "علی محمدی" رو بنویسی همه "علی محمدی" ها رو با هر تاریخی میاره حالا مشکل من اینجاس اگر مثلا نوشتم از تاریخ "1394/01/02" تا تاریخ " 1394/03/19" و نام " علی " همه "علی" ها رو در این بازه زمانی نشون بده

با سپاس

Rasool-GH
پنج شنبه 05 آذر 1394, 08:13 صبح
سلام
به نظرم مقدار پیشفرض تاریخ اول رو مثلا برابر 1300/01/01 قرار بدید و تاریخ دوم رو هم برابر تاریخ روز بزارید مشکلتون حل میشه

saleh82
پنج شنبه 05 آذر 1394, 09:32 صبح
سلام و ممنون از اینکه وقت گذاشتید و مطالب من رو پیگیری کردید

نیاز برنامه طوری هست که کاربر باید قادر باشد در یک بازه زمانی همه اطلاعات یا در یک بازی زمانی بر حسب یکی از فیلد ها عمل فیلترینگ رو انجام بده

با سپاس

Rasool-GH
پنج شنبه 05 آذر 1394, 11:29 صبح
ایا اطلاعات شما خارج از این بازه زمانی هست که خدمتتون گفتم ؟
اگر خارج از این بازه نیست که در کار شما اختلالی ایجاد نمیشه و در صورت نیاز به محدود کردن این بازه زمانی هم کار به درستی انجام میشه . ایا منظور دیگه ای دارید ؟

saeed28541
پنج شنبه 05 آذر 1394, 11:45 صبح
اصلاح شد.
موفق باشید

saleh82
شنبه 07 آذر 1394, 08:29 صبح
سلام و تشکر از همه دوستان

با این روش هایی که زحمت کشیدید و راهنمایی کردید مشکلم حل شد

ممنونم