PDA

View Full Version : کمک برای شروع کار با دلفی

NINA_G
پنج شنبه 05 آذر 1394, 23:10 عصر
دوستان دوباره سلام. برای تاپیک قبلم که کسی کمکم نکرد حالا میخوام یه جور دیگه ازتون کمک بگیرم. میخوام برای برنامه نویسی با دلفی به طور جد شروع به کار کنم از برنامه نویسی هم نمیگم هیچی نمیدونم تقریبا یه پروژه رو که بهم بدن حتی اگه تقریبا سنگین باشه میتونم تریس کنم که بگم خط به خط داره چه کار میکنه ولی خودم نمیتونم برنامه بنویسم.
میخوام بدونم از کجا شروع کنم. 8 فصل اول کتاب تفتی و آصفی هم خوندم ولی یه جوراید دیگه سر در گم شدم مسیرم رو گم کردم به نظر شما از کجا شروع کنم. 1/ به مطالعه ادامه بدم یا پروژه محور برم جلو؟ 2/ چه کتابها یا چه سایتد رو پیشنهاد میکنید؟ 3/ برای شروع کار با اتصال به پایگاه داده میتونم با dbexpress شروع کنم یا همون ado بهتره؟ لطفا لطفا هر چی اطلاعات در این زمینه دارید بفرمایید . خدا اجرتون بده . ممنونم

disiba
جمعه 06 آذر 1394, 17:52 عصر
سلام
توصیه میکنم با فیلمهای اقای عشایری که 47 قسمته و توی همین سایت هم هست شروع کنی . کاربردی توضیح داده

amirkazem
جمعه 06 آذر 1394, 23:41 عصر
باسلام به شماوتمامی دوستان بزرگوارگروه،
من خودم مبتدی هستم، به نظربنده بهترین کار:
1.شروع به برنامه نویسی هست.اگربخواهیدهزاران کیلومترراه راطی کنید، لازم است قدم اول رابردارید.
2.استفاده ازتجارب ارزشمنددوستان این انجمن ودرخواست راهنمایی ازاین اساتید
3.تمرین تمرین تمرین توانابودهرکه تمرین کند.
موفق باشیم!:تشویق:

ابوالفضل عباسی
شنبه 07 آذر 1394, 16:16 عصر
با سلام
اول شما وارد گود برنامه نویسی بشوید و بعد درکنار آن از کتاب و سایت های برنامه نویسی استفاده کنید تا پابه پای آموزش جلو بروید و دوستمون فرمودند آقای عشایری آموزشی قرار داده اند اون هم میتونه مرجع خوبی برای آموزش باشه.
درضمن شما اول برنامه نویسی رو یاد بگیرید و بعد سراغ بانک اطلاعاتی بروید و بنظرم از نظر امنیت و محافظت از فروریزش اطلاعات بهترین بانک،بانک اطلاعاتی SQL هستش.
موفق باشید

golbafan
شنبه 07 آذر 1394, 17:25 عصر
بنظرم از نظر امنیت و محافظت از فروریزش اطلاعات بهترین بانک،بانک اطلاعاتی SQL هستش.

سلام،
sql یک زبان است نه یک بانک اطلاعاتی

شاید منظورتون ms sql server هست؟
لطفا اگر اینطوره دلیل بیارید

golbafan
شنبه 07 آذر 1394, 17:28 عصر
دوستان دوباره سلام. برای تاپیک قبلم که کسی کمکم نکرد حالا میخوام یه جور دیگه ازتون کمک بگیرم. میخوام برای برنامه نویسی با دلفی به طور جد شروع به کار کنم از برنامه نویسی هم نمیگم هیچی نمیدونم تقریبا یه پروژه رو که بهم بدن حتی اگه تقریبا سنگین باشه میتونم تریس کنم که بگم خط به خط داره چه کار میکنه ولی خودم نمیتونم برنامه بنویسم.
میخوام بدونم از کجا شروع کنم. 8 فصل اول کتاب تفتی و آصفی هم خوندم ولی یه جوراید دیگه سر در گم شدم مسیرم رو گم کردم به نظر شما از کجا شروع کنم. 1/ به مطالعه ادامه بدم یا پروژه محور برم جلو؟ 2/ چه کتابها یا چه سایتد رو پیشنهاد میکنید؟ 3/ برای شروع کار با اتصال به پایگاه داده میتونم با dbexpress شروع کنم یا همون ado بهتره؟ لطفا لطفا هر چی اطلاعات در این زمینه دارید بفرمایید . خدا اجرتون بده . ممنونم

0- اول از همه ide دلفی رو خوب بشناس و باهاش انس بگیر
1- اگر مطالعاتی انجام دادید حالا پروزه محور کار کنید و حتما از برنامه های خیلی ساده شروع کنید
2- mastering delphi زبان اصلی هست ولی عالیه
3- فعلا با روش های ساده تر مثل ado برو جلو

http://roest8.home.xs4all.nl/mike/boek/E-books/Delphi%207%20-%20Mastering%20Delphi%207.pdf

ابوالفضل عباسی
شنبه 07 آذر 1394, 17:38 عصر
منظورم MS SQL Server هست و بعدش مزایای بانک MS SQL:
1-بانک اطلاعاتی رابطه‌ای
2-امکان استفاده از Trigger, View, Stored procedure
3-پشتیبانی از XML
4-OLAP
5-بسیار قدرتمند و بدون محدودیت حجم و تعداد رکورد
6-پشتیبانی از Full Text Search برای سرعت در بازیابی اطلاعات و استفاده از زبان طبیعی در جستجوها

به گونه ای طراحی شده که همه بتوانند از آن استفاده کنند به عنوان مثال برخی از کشورها برای مدیریت بانک های اطلاعاتی محرمانه خود از این نرم افزار استفاده میکنن و همچنین یک کاربر عادی به آسانی میتونه از این برنامه برای مدیریت اطلاعات خود در ویندوز و یا وب سایت شخصی خود استفاده کنه .
برخی دیگر از ویژگی های شامل امکان جدید Master Data Services برای مدیریت متمرکز SQL Server های مختلف، بهبود عملکرد هسته Database نرم افزار، امکان جدید Backup Compression به منظور کاهش حجم نسخه پشتیبان اطلاعات، پردازش تا 64 پروسه به صورت همزمان، امکان جدید Configuration Servers برای مدیریت چندین سرور، پشتیبانی از فایل های با فرمت XML، بهبود عملکرد قسمت های Analysis Services, Integration Services, Replication, Reporting Services, Service broker و ... می باشد.

اما گفتم از این بانک اطلاعاتی استفاده کنه تا حرفه ای بشود.اما برای یک نفر تازه کار بهتر هست با Access کار بکنه و وقتی راه افتاد سراغ MS SQL بره. به دلیل مزایای این بانک اطلاعاتی:چشمک:

من خودم از SQLite و Access استفاده میکنم و خیلی کم از MS SQL استفاده میکنم چون پیاده سازیش سخته ولی ازنظر امنیت و محافظت از بانک اطلاعاتی عالیه.

hadisalahi2
یک شنبه 08 آذر 1394, 09:39 صبح
منظورم MS SQL Server هست و بعدش مزایای بانک MS SQL:
1-بانک اطلاعاتی رابطه‌ای
2-امکان استفاده از Trigger, View, Stored procedure
3-پشتیبانی از XML
4-OLAP
5-بسیار قدرتمند و بدون محدودیت حجم و تعداد رکورد
6-پشتیبانی از Full Text Search برای سرعت در بازیابی اطلاعات و استفاده از زبان طبیعی در جستجوها

مسلما بانک های اطلاعاتی هستند که از sql server قویتر
اما چیزی که این نرم افزار رو بیشتر جا نداخته
راحتی کار با اون و همچنین سازگاری بیشتر با ویندوز و برنامه های بانک اطلاعاتی هستش که ما می نویسیم

hadisalahi2
دوشنبه 09 آذر 1394, 09:40 صبح
خوب چرا با همون ADO کار نمیکنی
از همه ساده تره
منابعش آموزشی زیاد تره

حالا اگه ADO نمیخوای کار کنی از
dbExpress بهترش هست
با firedac یا Unidac کار کن

NINA_G
دوشنبه 09 آذر 1394, 14:09 عصر
خوب چرا با همون ADO کار نمیکنی
از همه ساده تره
منابعش آموزشی زیاد تره

حالا اگه ADO نمیخوای کار کنی از
dbExpress بهترش هست
با firedac یا Unidac کار کن

اطلاعاتی راجع به این دو ندارم ممکنه یه توضیح در موردشون بدین. از کامپوننت های دلفی هست؟ ممنونم بابت راهنمایی

NINA_G
دوشنبه 09 آذر 1394, 14:12 عصر
اطلاعاتی راجع به این دو ندارم ممکنه یه توضیح در موردشون بدین. از کامپوننت های دلفی هست؟ ممنونم بابت راهنمایی
تو سرچ هایی که کردم مطالن حاکی از این بود که dbExpress از ADO خیلی بهتره؟ نظر شما چیه؟

hadisalahi2
سه شنبه 10 آذر 1394, 09:42 صبح

خوب firedac‌جزو کامپوننت های دلفی هستش
اما unidac باید جدا نصب بشه
و هر دو تاشون خوبه

تو سرچ هایی که کردم مطالن حاکی از این بود که dbExpress از ADO خیلی بهتره؟ نظر شما چیه؟

تا بهتری رو در چی بدونی؟
شاید در مورد سرعت اتصال یک کمی بهتر باشه اما اونقدر محسوس نیست که بشه اون رو بهتری گذاشت
بیشتر افرادی که من میشناسم برای ارتباط با بانک از ADO‌استفاده میکنند و از جمله خودم
به خاطر سهولت در کار و منابع آموزشی فراوان

اما بهتر اینه که به سمت تکنولوژی های جدید تر مثل همون کامپوننت هایی که گفتم بریم

joker
سه شنبه 10 آذر 1394, 10:02 صبح
منم ارتباط با بانکهای اطلاعاتی ado های پیش فرض خود دلفی را دارم استفاده میکنم ، تا الانم کم نیاورده

یکدور هم کتاب دلفی - مهندس جعفر نژاد قمی را بخون.
از سایتی مثل torry.net قسمت سمپل هاش هم میتونی استفاده کنی هرجا گیر کردی ، تقریبا برای هر کاری یک کامپوننت آماده داره.

NINA_G
سه شنبه 10 آذر 1394, 12:13 عصر
کارم رو با ADO شروع میکنم پروژم هم با ADO کامل میکنم. ممنون میشم باز هم کمکم کنید .

ابوالفضل عباسی
سه شنبه 10 آذر 1394, 14:20 عصر
شما باهمون ado کار کن بعد وقتی کمی حرفه ای تر شدی سراغ بانک های اطلاعاتی دیگر برو

joker
سه شنبه 10 آذر 1394, 15:52 عصر
شما باهمون ado کار کن بعد وقتی کمی حرفه ای تر شدی سراغ بانک های اطلاعاتی دیگر برو

ado مگه بانک اطلاعاتیه ؟!

ابوالفضل عباسی
سه شنبه 10 آذر 1394, 16:09 عصر
نه منظورم کامپوننت های ado هست. بانک اطلاعاتی مثل Access یا ... غیره استفاده کنه