PDA

View Full Version : اضافه کردن یک کاراکتر در انتهای هر خط

s12345
جمعه 06 آذر 1394, 10:00 صبح
سلام دوستان.
من یه فایل txt دارم که اسم چند تا از دوستام و مشخصاتشونو تو هر خط نوشتم. یعنی مشخصاته هر نفر در یک خط قرار داره.
حالا می خوام یه برنامه بنویسم که فایل txt رو بگیره و هر خط رو بخونه و در انتهای هر خط یه کاراکتر مثل $ یا , یا * اضافه کنه.
ولی نمیدونم چجوری و از کدوم کلاس ها استفاده کنم. میشه کدشو بنویسین تا یاد بگیرم.
تشـــکر

sgh_programer
جمعه 06 آذر 1394, 10:24 صبح
سلام دوستان.
من یه فایل txt دارم که اسم چند تا از دوستام و مشخصاتشونو تو هر خط نوشتم. یعنی مشخصاته هر نفر در یک خط قرار داره.
حالا می خوام یه برنامه بنویسم که فایل txt رو بگیره و هر خط رو بخونه و در انتهای هر خط یه کاراکتر مثل $ یا , یا * اضافه کنه.
ولی نمیدونم چجوری و از کدوم کلاس ها استفاده کنم. میشه کدشو بنویسین تا یاد بگیرم.
تشـــکر
سلام
دوست عزیز اگه این پروژه دانشجویی هست لازمه خودتون دنبال این کار برید
نوشتن این برنامه برای دوستان هیچ کاری نداره

جهت راهنمایی:
شما باید اول بدونید چطور باید فایل متنی رو خوند
بعد از خوندن چطور باید در فایل متنی نوشت
یه نگاه هم به لینک زیر بنداز
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa287535(v=vs.71).aspx
موفق باشید

s12345
جمعه 06 آذر 1394, 10:27 صبح
پروژه دانشجویی نیست. پروژه من خیلی بزرگتره. این یه قسمت کوچکی از کار منه که مربوط به فایل هاست. لطف کنید همین یه چند خط کد رو واسم بنویسید. من کدهای زیادی نوشتم واسه پروژه اصلیم. نیاز به این کد دارم

sgh_programer
جمعه 06 آذر 1394, 10:45 صبح
امیدوارم که پروژه دانشجویی نباشه
using System.IO;
خواند از فایل متنی:

StreamReader sr = new StreamReader(@"C:\1.txt"); string line;
while ((line = sr.ReadLine()) != null)
{
listBox1.Items.Add(line);
}
برای نوشتن هم از StreamWriter استفاده کن
اگر هم میخوایی اطلاعات بیشتری در مورد خواندن و نوشن در فایل متنی داشته باشی StreamWriter و StreamReader رو در گوگل سرچ کن

موفق باشی

s12345
جمعه 06 آذر 1394, 10:56 صبح
مرسی
تا اینجا که خط ها رو میخوند و به لیست باکس اضافه میکرد.
اگه بخوام به خطوط آخر فایل یه کارکاکتر اضافه کنم و ذخیرش کنم از کدوم متد streamWriter استفاده کنم؟

sgh_programer
جمعه 06 آذر 1394, 11:06 صبح
مرسی
تا اینجا که خط ها رو میخوند و به لیست باکس اضافه میکرد.
اگه بخوام به خطوط آخر فایل یه کارکاکتر اضافه کنم و ذخیرش کنم از کدوم متد streamWriter استفاده کنم؟

خب شما باید از WriteLine استفاده کنی

راهنمایی:
موقع ذخیره کرده فایل باید تمام رکورد های موجود در لیست باکس رو بخونی و سپس کارکتر مورد نظرت رو انتهاش اضافه کنی و بعد با WriteLine بریزیش تو فایلی که می خواهی
اگر چیزایی رو که گفته بودم توی گوگل یا help خود شی شارپ جستجو کرده بودی تا الان به نتیجه رسیده بودی

موفق یاشید