PDA

View Full Version : forech

black_shadow
شنبه 07 آذر 1394, 23:43 عصر
سلام من تو حلقه مشکل دارم میشه یکی یه راهنمایی بکنه که forech کاربردش چیه و ساختاری که میشه باهاش اجرا کرد چیه؟
میشه یه مثال بزنین با کد
من دارم کتاب آقای هاشمیان رو میخونم تو همین قسمت اومده پیمایش درایو رو گفته میشه یه نمونه (قطعه کد) بذارین ببنیم دیگه میشه چه استفاده های ازش کرد

محمد رضا فاتحی
یک شنبه 08 آذر 1394, 08:33 صبح
سلام دوست عزیز...
اولا: سعی کنید وقتی دارید روی یه نکته یا مساله ای توی برنامه نویسی کار می کنید بجای اینکه منتظر جواب ها و الگوریتم های آماده باشید یه گشتی هم توی اینترنت و سایت ها بزنید (تو همین سایت هم جوابتون قابل دریافته)
ثانیا: حلقه foreach یه حلقه برای پیمایش آرایه ها ، مجموعه ای از اشیا یا در حالت کلی مجموعه ای از مقادیر کاربرد داره...مثلا کد زیر تمام کنترل های فرم رو پیمایش می کنه و اگه از نوع تکسباکس باشند متن داخلشون رو خالی می کنه

foreach (Control ctrl in Controls)
{
if (ctrl is TextBox)
{
ctrl.Text = string.Empty;
}
}

همونطور که می بینید Controls یه مجموعه از کنترل هایی است که بر روی فرم قرار گرفته و می توان با حلقه foreach و با متغیر هم نوع control داخل این مجموعه حرکت کرد...میشه به جای control از کلمه کلیدی var هم استفاده کرد که در اینصورت بسیاری از پروپرتی ها و ویژگی های خصوصی مجموعه از دسترس خارج خواهد شد
به عنوان مثال در کد فوق دیگر قادر به استفاده از خصوصیت Text برای کنترل جاری نمی باشید..

امیدوارم دوستان دیگر توضیحات تکمیلی ارائه کنند

r4hgozar
یک شنبه 08 آذر 1394, 08:44 صبح
سلام.
اگه بخوام خیلی ساده بگم forech یه حلقه که میاد و داخل اون عنصری که بهش معرفی می کنی حلقه می زنه که تعداد حلقه هم تعداد عناصر داخل اون عنصر یا شی یا هر چیزی هست.
مثلا شما یه جدول داری تو دیتابیس که شامل نام و نام خانوادگی میشه 5 تا رکورد هم توش وارد کردی و می خوام یه حلقه بزنی تو برنامه که بیاد و تمام نام ها رو برای شما تو یه لیست ذخیره کنه.

var list= new List<نوع لیست>;
var model = new databasename.namjadval;
foreach (var item in نام جدول)
{
list.Add(item.name);
}

این میاد و یه حلقه می زنه به تعداد رکورد ها داخل جدول و نام رو برات در لیست ذخیره میکنه.
البته این یه مثال بود.کارهای زیادی میشه انجام داد.
موفق باشی

golestan1
یک شنبه 08 آذر 1394, 09:50 صبح
نمونه ساده دیگر
به قول دوست عزیزمون
اگه بخوام خیلی ساده بگم forech یه حلقه که میاد و داخل اون عنصری که بهش معرفی می کنی حلقه می زنه که تعداد حلقه هم تعداد عناصر داخل اون عنصر یا شی یا هر چیزی هست.
private void button3_Click(object sender, EventArgs e)
{
char[] mychar = new char[12];

mychar[0] = 'b';
mychar[1] = 'a';
mychar[2] = 'r';
mychar[3] = 'n';
mychar[4] = 'a';
mychar[5] = 'm';
mychar[6] = 'e';
mychar[7] = 'n';
mychar[8] = 'e';
mychar[9] = 'v';