PDA

View Full Version : سوال: تعییر سرور database و مشکل ساخت ConnectionString برای برنامه

r4hgozar
یک شنبه 08 آذر 1394, 09:10 صبح
سلام.
من برنامه ای رو نوشتم. اول کار برنامم در (LocalDb)\v11.0 قرار داشت . همون دیتابیس پیش فرض ویژال خودم.
بعد واسه اینکه بتونم نسخه نصبی رو برا برنامم درست کنم اومدم و sql express r2 رو نصب کردم و اومدم از دیتابیس script گرفتم و در سرور .\SQLEXPRESS دیتابیس رو ساختم.

الان دیتابیسم در این مسیره.
C:\Program Files (x86)\Microsoft SQL Server\MSSQL10_50.SQLEXPRESS\MSSQL\DATA

و کانکشن استرینگ که میزارم اینه
<add name="Carwashdb1Entities" connectionString="data source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Carwashdb.dbo;initial catalog=Carwashdb1;integrated security=True;MultipleActiveResultSets=True;App=En tityFramework;" providerName="System.Data.SqlClient"/>

دیتابیسم از پوشه اصلی برنامم پاک شده و فقط تو مسیر بالا هست.
الان اصلا نمی دونم واسه اینه بخوام نسخه نصبی درست کنم باید چی کار کنم . این کارایی بود که انجام دادم.
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.
موفق باشید

ژیار رحیمی
یک شنبه 08 آذر 1394, 10:33 صبح
سلام الان دو فایل دیتابیس که در مسیر پیش فرض Sql Server(پوشه DATA) هست رو در مسیر پروژه خودت انتقال بده(ابتدا دیتابیس رو Detach بعد انتقال) ConnectionString شما درست ست شده.برای نصب به صورت دستی شما باید ابتدا پیشنیازهای نرم افزار رو نصب کنی(شامل دانت فریمورک و اسکیول سرور و ..) بعد برنامه رو یه جا کپی کن.

برای نصب مجموعه بصورت فایل Setup از نزم افزارهای InstallSheild و یا SetupFactory میتونی استفاده کنی.من به شخصه از SetupFactory استفاده میکنم(نحوه کار باهاش به مراتب آسون و روان هست)

r4hgozar
یک شنبه 08 آذر 1394, 10:55 صبح
ممنون.
واسه نصبی کردنش مشکل ندارم.
سوالم اینجاس بعد atach کردن اومدم و دیتابیس رو ک‍پی کنم یا کات؟
تو کلاینت وقتی sql express r2 نصب باشه دیگه نیاز به ایجاد جدول نیست؟ درسته؟

ژیار رحیمی
یک شنبه 08 آذر 1394, 11:02 صبح
دو فایل دیتابیس رو Move کن در مسیر پروژه.الان دیتابیس شما ساخته شده و وقتی در سیستم مقصد کپی شود فقط عملیات Attach کردن به Sql Server لازمه که اونم خود ConnectionString انجام میدهد.اگر بخوای در سیستم مقصد از روی Script دیتابیس رو بسازی اون وقت روش کار و نحوه ست کردن ConnectionString فرق میکنه

r4hgozar
یک شنبه 08 آذر 1394, 13:10 عصر
من با ef این کار رو انجام دادم.
ado.net entitty/ حالا اگه بخوام در صورت وجود نداشتن دیتابیس دیتابیس من ساخته بشه به همراه جداول و پروسیجر ها چی کار باید انجام بدم؟

ژیار رحیمی
یک شنبه 08 آذر 1394, 14:35 عصر
به این لینک مراجعه بفرما
http://www.entityframeworktutorial.net/code-first/database-initialization-strategy-in-code-first.aspx