PDA

View Full Version : سوال در مورد مهندسی نرم افزار

cloner01010
یک شنبه 08 آذر 1394, 20:55 عصر
سلام دوستان
به نظر شما مهندسی نرم افزار آینده خوبی داره؟درامدش چطوره؟

پیام حیاتی
دوشنبه 09 آذر 1394, 00:40 صبح
توی کشور ما هیچ رشته ای درامد نداره جزء پزشکی که مشتریش همیشه هست منظور بیماران هست که روز به روز زیادتر می شوند.
چند روز پیش اخبار 20:30 اعلام کرد 1500 خلبان بیکار داریم!
رشته کامپیوتر در کارودانش که امتحانات نهایی رو حذف کردن از تمامیه رشته های دیگه پناهندگی میگیره ، دانش اموزانی که نمیتونن از فیلتر امتحانات نهایی عبور کنن برای اخذ دیپلم بدون دردسر میان کامپیوتر،خیلی از این ها باز به خاطر نبود کنکور به راحتی وارد دانشگاه میشن و نهایتن مهندسین کامپیوتر که اکثریت نرم افزار هستند ، دومین امار بیکاران تحصیل کرده ایران در این رشته به گفته اخبارهای داخلی.
بازار با منابع اموزشی دانشگاه ها حداقل در رشته کامپیوتر فاصله زیادی داره.

abdullah20
دوشنبه 09 آذر 1394, 08:47 صبح
اره داخل ایران نمیشه درامد کسب کرد(نکه نشه اون طور که باید باشه نیست)
هر جای دنیا باشید با نوشتن یک برنامه ساده دیگه برای همیشه تامین هستید ولی ایران نه
حالا بحثی که اقای حیاتی داشتند به کنار
داخل ایران برم افزار اهمیت داده نمیشه
من خودم چندتا نرم افزار کاربردی قبلا نوشتم واقعا هم کاربردی بودن و حتی با قیمت پایین هم عرضه کردم ولی اصلا فروش خوبی نداشت
البته اگر کسی واقعا علاقه داشته باشه و استعدادش را نمیشه بگی داخل این رشته نشه. من خودم از دوران راهنمایی عاشق کامپیوتر بودم و به غیر از کامپیوتر به هیچ رشته ای علاقه نداشم و اگر این رشته نبود دانشگاه نمیرفتم

cloner01010
دوشنبه 09 آذر 1394, 12:53 عصر
اره داخل ایران نمیشه درامد کسب کرد(نکه نشه اون طور که باید باشه نیست)
هر جای دنیا باشید با نوشتن یک برنامه ساده دیگه برای همیشه تامین هستید ولی ایران نه
حالا بحثی که اقای حیاتی داشتند به کنار
داخل ایران برم افزار اهمیت داده نمیشه
من خودم چندتا نرم افزار کاربردی قبلا نوشتم واقعا هم کاربردی بودن و حتی با قیمت پایین هم عرضه کردم ولی اصلا فروش خوبی نداشت
البته اگر کسی واقعا علاقه داشته باشه و استعدادش را نمیشه بگی داخل این رشته نشه. من خودم از دوران راهنمایی عاشق کامپیوتر بودم و به غیر از کامپیوتر به هیچ رشته ای علاقه نداشم و اگر این رشته نبود دانشگاه نمیرفتم

ببخشید تو کدوم کشور اهمیت بیشتری میدن و درامد زیادی داره؟