PDA

View Full Version : سوال: نسخه Visual Studio و SQL

adel28
دوشنبه 09 آذر 1394, 20:07 عصر
سلام

برای برنامه نویسی سی شارپ اینکه از نسخه 2010 استفاده بشه یا نسخه 2015 فرقی می کنه؟
کدوم رو پیشنهاد می کنید؟
برای SQl چطور؟
نسخه 2008 r2 رو پیشنهاد می کنید یا نسخه های 2014؟
فرق شون؟

rozitir
سه شنبه 10 آذر 1394, 16:21 عصر
سلام
نسخه 2015 حرفه ای تره و به درد حرفه ای ها میخوره
SQL هم 2014 باید باشه
من با 2008 کار کردم بد نیست

aria2006
سه شنبه 10 آذر 1394, 17:14 عصر
طبیعتا واسه شروع هر کاری بهتره از بهترین امکانات روز استفاده بشه... در برنامه نویسی هم همینطور هست. مطمئنا قابلیتهایی که در ویژوال استودیو 2015 هست به هیچ وجه در 2010 نیست. زبان سی شارپ موجود در vs2015 ورژن 6 هست که اخرین نسخه سی شارپه بعلاوه اینکه دارای کامپایلر پیشرفته تری هست و خیلی از خطاهایی که قبلا در 2010 بعد از اجرا کردن میزد بیرون در نسخه 2015 هنگام تایپ کد گرفته میشه و در مورد اس کیو ال هم همینطور ... اخرین نسخه باشه بهتره.

adel28
سه شنبه 10 آذر 1394, 17:21 عصر
از نظر اجرای (فایل خروجی برنامه نوشته شده) روی نسخه های مختلف ویندوز مشکلی پیش نمیاد؟

aria2006
سه شنبه 10 آذر 1394, 17:29 عصر
از نظر اجرای (فایل خروجی برنامه نوشته شده) روی نسخه های مختلف ویندوز مشکلی پیش نمیاد؟

فقط تا اونجایی که من شنیدم اگه از پلتفرم اندرویدش بخوای استفاده کنی واسه خروجی گرفتنش شبیه سازی که مایکروسافت قرار داده نیاز به ویندوز 64 بیتی داره .... بقیه پلتفرم هاش رو ویندوز xp معمولی 32 بیتی سرویس پک 3 اجرا میشن.... بازم بیشتر دوستانی که دارن استفاده میکنن صاحبنظرن...

mrprestige
سه شنبه 10 آذر 1394, 18:36 عصر
سلام

برای برنامه نویسی سی شارپ اینکه از نسخه 2010 استفاده بشه یا نسخه 2015 فرقی می کنه؟
کدوم رو پیشنهاد می کنید؟
برای SQl چطور؟
نسخه 2008 r2 رو پیشنهاد می کنید یا نسخه های 2014؟
فرق شون؟

سلام دوست من وقتت بخیر ،در مورد سوال اولتون باید بگم نه هیچ فرقی نمیکنه اتفاقاً شما بتونید با 2015 کار کنید بهتر هم هست از این لحاظ که نرم افزار به روز تر هست حتی میتونه توی سرعت کدنویسی تون هم تاثیر داشته باشه برای SQL هم همینطور ولی فقط موقع نصب اول SQL رو نصب کن بعد VS 2015 به این خاطر که اگر وقتی اول VS 2015 رو نصب کنی برنامه تشخیص میده اگه SQL روی سیستم شما نصب نباشه به طور خودکار برنامه ی کمکی SQL Express رو نصب میکنه و اگر بخوایید بعدش SQL رو جداگونه نصب کنید به مشکل برمیخورید ( ببین دوست من بنده فقط میخوام طوری جواب سوالت رو بدم که برات قابل فهم باشه و تا حدامکان از اصطلاحات کمتر استفاده کنم ) و اینکه فرمودی از لحاظ خروجی برنامه ای میخوای بگیری توی نسخه های مختلف ویندوز مشکلی پیش نمیاد ؟ در جواب باید بگم شما بلافاصله هنگام شروع کار در صفحه اول ( معروف به Welcome Page ) موقعی می خواید پروژتون رو انتخاب کنید که بر حسب Winform باشه یا Console یا ... بالای صفحه میتونید انتخاب کنید نرم افزاری که دارید میسازید بر پایه کدوم نسخه Net Framework. باشه اگه شما قبل از ستاپ گرفتن از برنامتون اون نسخه از برنامه رو ویندوزتون نصب باشه مشکلی پیش نمیاد . ( البته اینم بگم شما موقع خروجی گرفتن میتونید در قسمتی که در خوده VS هست به نام Prerequisites... میتونید نرم افزار های کمکی رو همراه با همون خرجی برنامتون بصورت یک پک در میاره تا هر زمانی که شما خواستید نرم افزاری که نوشتید رو نصب کنید اون فایل های کمکی هم در کنارش داشته باشید ) امیدوارم تونسته باشم جواب سوالاتت رو داده باشم . برنامه نویسی خیلی فوق العادس حتما حتما ادامش بده .

پیروز و موفق باشید

adel28
پنج شنبه 12 آذر 1394, 12:44 عصر
برای SQL هم همینطور ولی فقط موقع نصب اول SQL رو نصب کن بعد VS 2015 به این خاطر که اگر وقتی اول VS 2015 رو نصب کنی برنامه تشخیص میده اگه SQL روی سیستم شما نصب نباشه به طور خودکار برنامه ی کمکی SQL Express رو نصب میکنه و اگر بخوایید بعدش SQL رو جداگونه نصب کنید به مشکل برمیخورید.
پیروز و موفق باشید

نسخه Microsoft Visual Studio 2015 Enterprise هست و هنوز نصبش نکردم.
ویندوز خودم هم windows 10 هست.
برای نصب SQL روی این ویندوز، نسخه Standard اس کیو ال رو نصب کنم یا نسخه Enterprise؟

adel28
سه شنبه 17 آذر 1394, 11:07 صبح
دوستان نظری ندارند؟