PDA

View Full Version : سوال: نحوه مدیریت برنامه و قطع عملکرد برنامه در زمان اتمام شارژ تعدادی

jaykob
سه شنبه 10 آذر 1394, 09:09 صبح
با سلام

من در برنامه ام می خوام که کاربر یک بسته ۱۰۰۰ عددی ثبت نام رو بخره با درگاه که با این بسته می تونه ۱۰۰۰ تا کاربر ثبت کنه و می خوام هر زمان به طور مثال ۱۰۰ تا کاربر دیگه تا اتمام بسته مونده بود اخطار بده و زمانی هم که ۱۰۰۰ عدد تمام شد برنامه قفل بشه و فقط امکان خرید بسته جدید باشه .

بهترین راهکار برای پیاده سازی این موضوع چی هست ؟ هر بار کوئری زدن به دیتابیس مشکلی رو به وجود نمی آره ؟ چه زمانی باید کوئری زد ؟ و یا هر راهکاری بهینه ترین که مد نظرتون هست لطفا بفرمایید

با تشکر

A.S.Roma
جمعه 13 آذر 1394, 12:32 عصر
به ازای هر بار ثبت کاربر جدید شما یکبار تعداد کاربران رو از دیتابیس استعلام می کنید و بر اساس Business سیستمون اقدام لازم رو انجام میدید.

jaykob
جمعه 13 آذر 1394, 12:37 عصر
به ازای هر بار ثبت کاربر جدید شما یکبار تعداد کاربران رو از دیتابیس استعلام می کنید و بر اساس Business سیستمون اقدام لازم رو انجام میدید.

سلام و تشکر

این ثبت نام چون یکم فرایند طولانی داره نگران سرعت هستم . اول باید صحت اطلاعات بررسی بشه بعد در دیتابیس خودم ثبت کنم و بعد وب سرویسی رو فراخوانی کنم و پس از ثبت از وب سرویس کد رهگیری ثبت نام بگیرم در نهایت این کوئری هم اضافه بشه به نظر شما سرعت پایین نمی آد ؟

A.S.Roma
جمعه 13 آذر 1394, 12:58 عصر
به نظرم پس از کلیک دکمه ی ثبت توسط کاربر شما باید ابتدا لایسنسش رو چک کنید. چون امکان داره کاربر هکر تشریف دارن و تونستن UI شما رو دور بزنن (به فرض اینکه دکمه ی ثبت Lock باشه) نتیجتا" چک کردن لایسنس در هر صورت لازمه.

jaykob
جمعه 13 آذر 1394, 13:02 عصر
به نظرم پس از کلیک دکمه ی ثبت توسط کاربر شما باید ابتدا لایسنسش رو چک کنید. چون امکان داره کاربر هکر تشریف دارن و تونستن UI شما رو دور بزنن (به فرض اینکه دکمه ی ثبت Lock باشه) نتیجتا" چک کردن لایسنس در هر صورت لازمه.

به نظر شما بهترین راهکار برای لایسنس در این گونه نرم افزار ها چی هست ؟ مقادیر به صورت کد شده درون دیتابیس فعلی برنامه باشه ؟ به یکی وب سرویس متصل بشه و لایسنس رو چک کنه ؟ از روی یک فایل کد شده بخونه و بنویسه ؟ ممنون می شم تحلیل خودتون و مزایا و معایب روش هارو بگید

با تشکر

A.S.Roma
جمعه 13 آذر 1394, 13:19 عصر
به نظرم راه حل قطعی وجود نداره. بستگی داره چقدر می خواهید به Security اهمیت بدید.
روش Web Service روش Safe می تونه باشه به شرط اینکه ملاحظات امنیتی اون رو هم رعایت کنید.
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms732362(v=vs.110).aspx

با فرض اینکه مسائل امنیتی رو هم رغایت کردید باید همیشه یک (یا چند) وب سرویس Up داشته باشید که بتونه به Requestها جواب بده (مشتری هاتون هم باید سرورشون روی Internet دیده بشه.)
شخصا" پیشنهادم استفاده از یک الگوریتم رمزنگاری اطلاعات و ساخت یک string حاوی اطلاعات مورد نیاز به صورت رمز شده در دیتابیس برنامه تون هست.