PDA

View Full Version : بحث در خصوص گرفتن نیرو مخصوصا برنامه نویس

desatir7316
چهارشنبه 11 آذر 1394, 19:08 عصر
سلام دوستان
خسته نباشید
یه سوال برام پیش اومده، شرکت هایی که نیروی جدید استخدام می کنن، مخصوصا برنامه نویس یا افرادی که قسمت حساسی از کار دستشونه، چطور امنیت اون قسمت رو کنترل می کنن. صرفا دیدیم توی خیلی از شرکت های برنامه نویسی، با گرفتن سفته، نیروز جدید وارد محیط کاری می شه و کل کد در دست داره.
خواستم ببینم راه حل های کاربردی تری نسبت به گرفتن سفته (!) هم هست یا نه؟

pswin.pooya
جمعه 27 آذر 1394, 16:38 عصر
برنامه ها رو چند قسمت می کنن. چند سرویس یا چند dll و فقط dll ها یا سرویس ها رو در اختیار بقیه تیم قرار می دن نه کدها. البته اگر نگران برنامه نویسها و کدهاتون هستین می تونین یه حالت ثبت دفتری تعهدنامه بگیرید. که برخی از شرکتها انجام می دن. بعد به هیچ کسی نباید از روز اول سمت حساس بدید باید بزارید بعد از یک مدت روی موارد حساس کار کنه. مثلا یک یا دوسال بعد که ازش مطمئن شدید.

ghasem110deh
دوشنبه 30 آذر 1394, 11:13 صبح
برنامه ها رو چند قسمت می کنن. چند سرویس یا چند dll و فقط dll ها یا سرویس ها رو در اختیار بقیه تیم قرار می دن نه کدها. البته اگر نگران برنامه نویسها و کدهاتون هستین می تونین یه حالت ثبت دفتری تعهدنامه بگیرید. که برخی از شرکتها انجام می دن. بعد به هیچ کسی نباید از روز اول سمت حساس بدید باید بزارید بعد از یک مدت روی موارد حساس کار کنه. مثلا یک یا دوسال بعد که ازش مطمئن شدید.
سلام
با گفته های شما موافقم ...
------------------------------
من کلا واسه برنامه نویسی دو جا رفتم (شرکت) یکی یه شرکت بزرگ بود سمت طالقانی که یه ساختمون 6 بود با کلی کارمند
یکی دیگه سمت پیروزی بود که یه واحد 6 - 70 متری بود :)
اما هر دو شون یه حرف بهم زدن (تقریبا) اونم این بود که به شما یه dll میدن که با اون کار میکنی
و از اون مهم تر این بود که گفتن شما تا یه مدت ممکنه فقط آموزش کار با برنامه و یا راهنما و help برنامه رو ازتون بخوان (انجام بدین)

یواش ، یواش یه گوشه از یه پروژه سبک رو میسپارن بهتون ...
که هیچ کدومشون هم زنگ نزدن :)

ali_72
دوشنبه 30 آذر 1394, 14:26 عصر
سلام

من هیچ جا سفته قبول نکردم بدم
دو تا شرکت رفتم که مهم ترین کارشون رو بهم دادند از همون اول
هر دو یه چیز رو از اول بهم گفتند که بعد از یه عمر کار کردن با چند جلسه صحبت و برخورد با یه نفر میتونن بفمن طرف چقدر تعهد اخلاقی داره

ولی در هر صورت اگه کسی رو استخدام کنید که تعهد اخلاقی نداشته باشه
در هر سمتی میتونه به شرکت ضربه بزنه

بکاپ گرفتن و مستندسازی پروژه های نرم افزاری باید توسط فرد دیگه ای در شرکت انجام شه
که با رفتن یه برنامه نویس کارها نخوابه

تازه dll که راحت به سورس بر میگرده