PDA

View Full Version : حرفه ای: میانگین بین دو تاریخ

Mehrdad_Parsi
پنج شنبه 12 آذر 1394, 16:56 عصر
سلام خدمت همه دوستان
به مشکلی در یه پروژه برخوردم شدیدا به کمکتون احتیاج دارم
دو تا جدول دارم یکی شامل سه فیلد تاریخ شروع دوره و تاریخ پایان دوره (اطلاعات مربوط به دوره شرکت گاز ) و سومی میانگین دما بین دو تاریخ

در جدول دیگه دو تافیلد شامل تاریخ هر روز و دیگری دما

چجوری می تونم با کمک کویری ، فانکشن یا ... هرچیز دیگه ای تاریخ شروع و پایان از یه جدول خوانده شود و میانگین دما بین این دو تاریخ از جدول دیگه محاسبه شود

با تشکر

alirezabahrami
پنج شنبه 12 آذر 1394, 19:10 عصر
سلام خدمت همه دوستان
به مشکلی در یه پروژه برخوردم شدیدا به کمکتون احتیاج دارم
دو تا جدول دارم یکی شامل سه فیلد تاریخ شروع دوره و تاریخ پایان دوره (اطلاعات مربوط به دوره شرکت گاز ) و سومی میانگین دما بین دو تاریخ

در جدول دیگه دو تافیلد شامل تاریخ هر روز و دیگری دما

چجوری می تونم با کمک کویری ، فانکشن یا ... هرچیز دیگه ای تاریخ شروع و پایان از یه جدول خوانده شود و میانگین دما بین این دو تاریخ از جدول دیگه محاسبه شود

با تشکر
سلام مهرداد !
با ارائه نمونه ، زودتر به جواب می رسی
یا علی

Mehrdad_Parsi
پنج شنبه 12 آذر 1394, 19:29 عصر
سلام علیرضا
ممنون از توجه شما این عبارت یه جاش ایراد داره .که میانگین بین بزرگ ترین تاریخ و کوچکتریت تاریخ رو نمیده . در حال حاضر میانگین کلیه تاریخ ها رو میده صرف نظر از تاریخ شروع و پایان . اسم جدول : T اسم فیلد دما : TEMP تاریخ شروع DTE1 تاریخ پایان DTE2 و تاریخ دماها در جدول دیگر DTE می باشد
[AVG_TEMP: DAvg("TEMP";"T";"[DTE]>=" & [DTE1] And [DTE] <=" & [DTE2

alirezabahrami
پنج شنبه 12 آذر 1394, 20:29 عصر
سلام علیرضا
ممنون از توجه شما این عبارت یه جاش ایراد داره .که میانگین بین بزرگ ترین تاریخ و کوچکتریت تاریخ رو نمیده . در حال حاضر میانگین کلیه تاریخ ها رو میده صرف نظر از تاریخ شروع و پایان . اسم جدول : T اسم فیلد دما : TEMP تاریخ شروع DTE1 تاریخ پایان DTE2 و تاریخ دماها در جدول دیگر DTE می باشد
[AVG_TEMP: DAvg("TEMP";"T";"[DTE]>=" & [DTE1] And [DTE] <=" & [DTE2
سلام
از آنجائیکه دیتا تایپ تاریخ باید از نوع تکست باشد علاوه بر جفت کوتیشن نیاز به تک کوتیشن هم دارد .
عبارت را بصورت زیر بنویس ببین جواب میده :

AVG_TEMP: DAvg("TEMP","T","[DTE]>='" & [DTE1] & "' and [DTE]<='" & [DTE2] & "'")

یا علی

Mehrdad_Parsi
پنج شنبه 12 آذر 1394, 23:26 عصر
ضمن تشکر از اینکه وقت میزارید ولی متاسفانه جواب نداد
من فایل رو ضمیمه کردم شاید کمک بیشتری کنه
یه کویری داره . میانگین دمای دو تا تاریخ رو می خوام با کمک اون حساب کنم

با سپاس فراوان

abas1388
جمعه 13 آذر 1394, 07:27 صبح
ضمن تشکر از اینکه وقت میزارید ولی متاسفانه جواب نداد
من فایل رو ضمیمه کردم شاید کمک بیشتری کنه
یه کویری داره . میانگین دمای دو تا تاریخ رو می خوام با کمک اون حساب کنم

با سپاس فراوان
سلام
بهترین کار این است که ابتدا تصویر روشی که مد نظرتان است را ارائه دهید تا در صورت امکان همانند آن درکوئری برای شما پیاده شود. ،مثلاً میانگین دما را برای تاریخ های مختلف (در عرض یکسال)در اکسل محاسبه کن و تصویرآن را در اینجا قرار بده .
بنده شخصاً متوجه منظور شما از میانگین دو تاریخ نشدم .
موفق باشید