PDA

View Full Version : سوال: مشکل با نصب teechart pro و fastreport

hamid_14
پنج شنبه 12 آذر 1394, 17:12 عصر
سلام
من اول در دلفی seattle 10 کامپوننت 2015.16 teechart pro نصب می کنم و بعد 5.2.12 fastreport, همچنین در زمان کامپایل fastreport مسیر teechart pro اضافه و recompile میکنم ولی وقتی دلفی اجرا می کنم کامپوننت chartobject در لیست fastreport نیست.وقتیکه bpl ها رو در دلفی اضافه میکنم خطای زیر می یاد.لطفا راهنمایی بفرمایید.

hp1361
پنج شنبه 12 آذر 1394, 20:56 عصر
سلام
توی جستجویی که در سایت های خارجی قبلا کرده بودم خاطرم هست که اشاره شده بود اگر می خواهید از این نسخه TeeChart استفاده کنید قبل از نصب هرگونه کامپوننتی بر روی IDE دلفی ابتدا TeeChart رو باید نصب کنید و بعد بقیه کامپوننت ها رو.(به قولی یه IDE تر و تازه باید برای نصب TeeChart داشته باشیم)

موفق باشیم

hamid_14
پنج شنبه 12 آذر 1394, 23:32 عصر
دقیقا همین کارو کرده بودم ولی باز این مشکل هست

saeed6162
یک شنبه 25 بهمن 1394, 12:01 عصر
دقیقا همین کارو کرده بودم ولی باز این مشکل هست
منم همینکارو کردم اما نتیجه نگرفتم، کسی نیست تا تجربشو با ما در میون بذاره تا مشکلمون حل بشه؟

hp1361
دوشنبه 26 بهمن 1394, 14:33 عصر
منم همینکارو کردم اما نتیجه نگرفتم، کسی نیست تا تجربشو با ما در میون بذاره تا مشکلمون حل بشه؟

آیا در زمان نصب دلفی تیک مربوط به نصب Teechart استاندارد رو برداشتید؟

saeed6162
سه شنبه 27 بهمن 1394, 04:39 صبح
خب بالاخره این مشکلم بعد از یک روز وقت گذاشتن حل شد، راه حل به این صورته که برای حذف کامپوننت قبلی Teechart که ظاهرا پکیج همنام با Teechart pro داره باید علاوه بر حذف پکیج از منوی Component>>Install Packages باید از منوی
Project>>Options>>Packages هم اون بسته رو Remove کنید البته تا اینجا هنوز کار تمام نشده، فایل های bpl رو تو مسیر Windows\System32 (تو ویندوز 64بیتی تو مسیر Windows\SysWow64) کپی کنید، فایل های DCU رو هم در مسیر نصب دلفی فولدر Lib کپی کنید، بعد فایل های BPL رو از منوی Component>>Install Packages نصب و تیکش رو هم بزنید. حله حله...