PDA

View Full Version : سوال: برای ثبت سایت در سایت ساماندهی باید هویت واقعیمون رو بگیم؟

DelDard
پنج شنبه 12 آذر 1394, 22:35 عصر
سلام
تو سایت ساماندهی ازمون اسکن شناسنامه و این جور چیزا میخان؟
من الان دامینم رو به اسم خودم ثبت نکردم میتونم برم تو ساماندهی سایت رو ثبت کنم؟
تو این بخش ثبت نام http://www.samandehi.ir/Login.aspx?reg=ok اسم خودم رو بزنم یا اون اسمی که باش دامین ثبت کردم؟
ممکنه داستان شه قضیه؟ گیر بدن؟

ممنون ازتون دوستان

DelDard
جمعه 13 آذر 1394, 13:02 عصر
یعنی واقعا کسی اینجا تا حالا سایتش رو ثبت نکرده؟ کسی نیست راهنمایی کنه؟
آقا ما یه اشتباهی کردیم دامینمون رو با یه اسم الکی خریدیم الان باید چه کنیم؟

Unique
جمعه 13 آذر 1394, 13:31 عصر
راستش من تا حالا مشتری ها را خودشون را وادار به ثبت در ساماندهی میکردم و تا اونجا که من میدونم ساماندهی به نام شخص صادر میشه و دامنه باید به نام خود شخص باشه.

آقا ما یه اشتباهی کردیم دامینمون رو با یه اسم الکی خریدیم الان باید چه کنیم؟
اگه دامنه com یا net (کلا بین المللی) هست که راحت میشه خودت یا شرکتی که خریده بیاد و اطلاعات whois را عوض کنه.
دامنه های IR هم مرتبط با nic handle هست. یعنی اگه نام و ناما خانوادگی مروبط به Nic handle عوض بشه whois دامنه هم عوض میشه. با پشتیبانی nic.ir تماس بگیر. اگه دیدی سنگ میندازن جلوت بیا و یک handle جدید بخر و مراحل انتقال به handle جدید را انجام بده.

DelDard
جمعه 13 آذر 1394, 14:06 عصر
ممنون جناب یونیک
هندل جدید بخرم یا بسازم؟ منظورتون از هندل همون اکانت در سایت نیک هست دیگه؟ چون اون رایگانه دیگه راحت میریم یکی دیگه میسازیم
الان من میتونم یه اکانت دیگه تو nic.ir یسازم به اسم خودم و دامینم رو خودم به خودم منتقل کنم؟ یعنی از اکانت فغلی به اکانت جدید(با اسم خودم) متقلش کنم؟ بعد این رایگانه دیگه؟ چون دامین جدید که نخریدم. برای انتقالش باید پول بدم؟

ببخشید خیلی سوال هام ابتداییه :) من تو این کارای حقوقی با دامین تجربه ندارم

Unique
جمعه 13 آذر 1394, 15:11 عصر
الان من میتونم یه اکانت دیگه تو nic.ir یسازم به اسم خودم و دامینم رو خودم به خودم منتقل کنم؟
بله ، توی FAQ سایت nic.ir (https://www.nic.ir/Frequently_Asked_Questions) قسمت «چگونه مالک یک دامنه را تغییر دهم (فروش دامنه)؟» را مطالعه کنید.

بعد این رایگانه دیگه؟ چون دامین جدید که نخریدم. برای انتقالش باید پول بدم؟
نه باید هزینش را بدین ! توی ایران اب بخوری پول میگیرین. البته برای دامنه همه جا همینه اما یک سال به زمان انقضا اضافه میشه باید ir هم همین باشه.

DelDard
جمعه 13 آذر 1394, 17:43 عصر
این لینکی که دادین رو خوندم. نمیتونم به خودم بفروشمش چون زده اسکن شناسنامه فروشنده که خب اصن وجود نداره!
لذا تنها راه همینه که زنگ بزنم پشتیبانی یه جوری راضیشون کنم

باز اگه کسی راه دیگه ایی به فکرش میرسه بگه لطفا.
بعد میترسم بشون زنگ بزنم بگن کارتون غیر قانونی بوده دامینو تعلیقش کنن

در هر صورت ممنون ازتون جناب یونیک

Unique
شنبه 14 آذر 1394, 16:05 عصر
این لینکی که دادین رو خوندم. نمیتونم به خودم بفروشمش چون زده اسکن شناسنامه فروشنده که خب اصن وجود نداره!
به نظر من امتحان کن ! روی نام های حساس این چیزا را میخوان ! ممکنه اصلا درخواست نده و منتقل کنه.