PDA

View Full Version : کد کردن + لایسنس ؟

moh3en68
جمعه 13 آذر 1394, 17:22 عصر
سلام
من میخوام یه اسکریپت را کد کنم میخواستم ببینم که با چه نرم افزاری انجام بدم بهتره؟IonCube یا Zend ؟بعد لطف کنید هرکدوم را که میگین خوبه آدرس دانلود نرم افزار کرک شده که خودتون میدونید خوبه هم بدین چون فکر نکنم ارزش داشته باشه بخوام برای کد کردن هزینه کنم
بعد اگه این اسکریپت قرار باشه روی لوکال اجرا بشه چطوری باید براش لایسنس بگذارم؟ چون مثل حالت آنلاین دامنه ای وجود نداره که چک کنم و تشخیص بدم طرف لایسنس داره یا نه
روی لوکال چی را میشه چک کرد که بفهمم یه اسکریپت را حتما همون کسی که بهش فروختم اجرا کرده؟

مهرداد سیف زاده
جمعه 13 آذر 1394, 21:25 عصر
سلام
من میخوام یه اسکریپت را کد کنم میخواستم ببینم که با چه نرم افزاری انجام بدم بهتره؟IonCube یا Zend ؟بعد لطف کنید هرکدوم را که میگین خوبه آدرس دانلود نرم افزار کرک شده که خودتون میدونید خوبه هم بدین چون فکر نکنم ارزش داشته باشه بخوام برای کد کردن هزینه کنم
بعد اگه این اسکریپت قرار باشه روی لوکال اجرا بشه چطوری باید براش لایسنس بگذارم؟ چون مثل حالت آنلاین دامنه ای وجود نداره که چک کنم و تشخیص بدم طرف لایسنس داره یا نه
روی لوکال چی را میشه چک کرد که بفهمم یه اسکریپت را حتما همون کسی که بهش فروختم اجرا کرده؟

همون نرم افزارهایی که نام بردید برای کد کردن استفاده میشه. ولی تجربه ثابت کردن که این روشها هم کاربردی نداره در واقع شما از هر نسخه ای از این نرم افزارها استفاده کنید تا یک ماه نکشیده decoder هم میاد. سعی کنید روشهای بهتری رو پیش بگیرید یعنی کلا سیاست انتشار و نگهداری نرم افزار خودتون رو عوض کنید. قرار دادی ببندید که هر ساله برای نرم افزار update میدید و مشتری هایی میتونن از update استفاده کنن که لایسنس داشته باشن.

moh3en68
جمعه 13 آذر 1394, 22:00 عصر
همون نرم افزارهایی که نام بردید برای کد کردن استفاده میشه. ولی تجربه ثابت کردن که این روشها هم کاربردی نداره در واقع شما از هر نسخه ای از این نرم افزارها استفاده کنید تا یک ماه نکشیده decoder هم میاد. سعی کنید روشهای بهتری رو پیش بگیرید یعنی کلا سیاست انتشار و نگهداری نرم افزار خودتون رو عوض کنید. قرار دادی ببندید که هر ساله برای نرم افزار update میدید و مشتری هایی میتونن از update استفاده کنن که لایسنس داشته باشن.
راستش همه ی کارها نیاز به آپدیت ندارند و الان این چند تا کاری که دارم کارای نسبتا کوچکی هستند و زیاد هم به آپدیت نیاز پیدا نمیکنند.
روش دیگه ای هم برای کد کردن یا لایسنس گذاری به ذهنم نمیرسه که در حد خود پروژه کوچک باشه(یعنی ارزش نداره بشینم زمان زیادی بگذارم تا یه سیستم کدگذاری اختصاصی درست کنم که تازه اونم قابل دیکد شدن هست)
اگه روشی باشه که حدود 4-5 ماه از کدها در مقابل افراد متوسط(از نظر دانش برنامه نویسی) دوام بیاره هم برام کافیه
اگه اطلاعاتی هم راجع به لایسنس گذاری برای لوکال دارید که اصلا امکان پذیر هست یا نه ممنون میشم در اختیارم بگذارید

joker
شنبه 14 آذر 1394, 10:13 صبح
اگه روی اینترنت هستند مشتریات قسمتی از پروسه های محاسباتی را به صورت وب سرویس از سایت شخصی خودت هندل کن.
اگه لوکال هستند و دسترسی به اینترنت ندارند از ماژول نویسی php استفاده کن ( مثلا فایلهایdll که به صورت اکستنشن در دلفی استفاده میشن ) ( نه اینکه کرک نشه ولی خب دیگه فرتی دیکد نمیشن )

moh3en68
یک شنبه 15 آذر 1394, 14:27 عصر
اگه روی اینترنت هستند مشتریات قسمتی از پروسه های محاسباتی را به صورت وب سرویس از سایت شخصی خودت هندل کن.
اگه لوکال هستند و دسترسی به اینترنت ندارند از ماژول نویسی php استفاده کن ( مثلا فایلهایdll که به صورت اکستنشن در دلفی استفاده میشن ) ( نه اینکه کرک نشه ولی خب دیگه فرتی دیکد نمیشن )
مشتریان کارشون روی اینترنت هست و خودم هم در نظر دارم که قسمتی از کدها از سایت خودم خونده بشه ولی مشکل اینجاست که این کدهایی که از سایت من خونده میشه زیاد متغییر نیستند و اگه طرف سه چهار بار درخوست ارسال کنه و نتیجه را چک کنه راحت میفهمه که چی را باید جایگزین کنه که دیگه اصلا نیاز نباشه کدی از سایت من خونده بشه و اکثر اسکریپت ها هم فکر کنم همینطور هست و زیاد محاسبات پیچیده ای را نمیشه قرار داد چون باید نتیجه توی یک شکل خاصی باشه که حالات زیادی را شامل نمیشه.
خلاصه با این اوصاف باید حتما اون چیزی که از طرف سایت من میاد کد گذاری بشه تا طرف نفهمه چی داره میاد و نتونه چیزی را جایگزینش کنه
این چیزیه که به ذهن من میرسه و نمیدونم راه دیگه ای هست یا نه :متفکر:

moh3en68
دوشنبه 23 آذر 1394, 14:42 عصر
دوستان من هنوز جواب سوالام را پیدا نکردم
هرچی سرچ کردم نسخه جدید نرم افزار کرک شده IonCube پیدا نشد و همش مال یکی دو سال قبل بود
برای سوال دومم هم که در مورد روش تعریف لایسنس برای لوکال بود هم هنوز به جواب نرسیدم
ممنون میشم جوابم را بدین

us1234
دوشنبه 23 آذر 1394, 16:03 عصر
دوستان من هنوز جواب سوالام را پیدا نکردم
هرچی سرچ کردم نسخه جدید نرم افزار کرک شده IonCube پیدا نشد و همش مال یکی دو سال قبل بود
برای سوال دومم هم که در مورد روش تعریف لایسنس برای لوکال بود هم هنوز به جواب نرسیدم
ممنون میشم جوابم را بدین

نرم افزار کرک شده به سادگی دیکد میشود .
همیشه از نسخه به روز استفاده کنید
درسته که دیکد میشود ولی اگر از آخرین نسخه استفاده کنید حداقل 6 ماه طول میکشد تا دیکدر آن ساخته شود و در این مدت هم احتمالا نسخه جدیدتری ارائه میشود .

عمدتا هم برای لوکال امکان تعریف لایسنس نیست و باید در موقع نصب چک کنید اگر کاربر خواست اسکریپت را روی لوکال ( یا هر وب سروری که اینترنت نداشت ) نصب کند ، اجازه ندهید .

Vidico
دوشنبه 23 آذر 1394, 19:28 عصر
دیکد ها معمولا مطمئن نیستن، بهترین راهش همونه که یکی از دوستان گفتن، چند تا از فایل های محاسباتی رو روی هاست خودت بذار و ا اونجا فراخوانی کن، بهترین راهش همینه