PDA

View Full Version : سناریوی ست کردن آی پی و پورت برای دریافت داده های ارسالی توسط ردیاب های شخصی جی پی اس

kiarash3tar
شنبه 14 آذر 1394, 02:59 صبح
سلام به همه دوستان
نمی دونستم این مشکل باید در کدوم انجمن مطرح بشه، لذا اینجا که عمومی تر هست مطرح کردم. اگر محل مناسبی برای این بحث نیست از مدیران سایت عذر می خوام.
من به زبان PHP برنامه نویسی می کنم و تقریبا روش مسلطم.
در حال حاضر دارم روی نرم افزار یکی از شرکت های وارد کننده ردیاب های جی پی اس کار می کنم.
قبلا یکی از همکاران زحمت برنامه نویسی این سیستم رو کشیده بود که الان در دسترس نیست.

جریان از این قراره :

کسی که دستگاه جی پی اس رو خریداری می کنه، آی پی سایت مقصد-( یعنی سایت ما)- و یک (( پورت )) که قراره درگاه ورودی داده های ارسالی توسط دستگاه جی پی اس باشه رو روی دستگاهش ست می کنه
یک فایل روی سرور وظیفه خواندن و تفسیر اطلاعات ارسالی توسط دستگاه جی پی اس رو داره
فایل مورد نظر رشته متنی دریافت شده رو به بخش های کوچکتری تقسیم می کنه و داده ها رو به جدول های خاصی در دیتابیس می فرسته
و برنامه ای که نوشته شده، داده ها رو از دیتابیس ها می خونه و به طول و عرض جغرافیایی و... و به شکلی که برای کاربران عادی قابل درک باشه تبدیل می کنه.

چیزی که من متوجه نمی شم قسمتی است که مربوط به ست کردن آی پی و پورته یعنی قسمت 1
می خوام بدونم چطور باید به سرور برنامه بدم که داده هایی که از فلان پورت-(مثلا پورت 31334)- آمد رو به فایلی که وظیفه تفسیر اطلاعات ارسالی رو داره، هدایت کن؟؟؟
و اساسا سناریوی تعامل داده بین دستگاه های جی پی اس و سرورها چیست.

برای اطلاع کارشناسان عزیز:
سرور من لینوکس سنتوس 6.5 هست و کنترل پنل دایرکت ادمین هم روی هاستم نصب شده.
و همونطور که در ابتدا عرض شد، زبان برنامه نویسی هم پی اچ پی است
دستگاه ها هم با پروتکل TCP داده ها رو ارسال می کنند

پیشاپیش از دوستانی که راهنمایی میفرمایند سپاسگزارم

thanker
شنبه 14 آذر 1394, 13:39 عصر
create a socket server with php and listen .wait for data
gps data come and reach to your php script.and then you can analyse it

http://php.net/manual/en/function.stream-socket-server.php