PDA

View Full Version : سوال: برگرداندن ردیفهای در بانک اطلاعاتی بین 2 تاریخ شمسی

hno2005
شنبه 14 آذر 1394, 11:54 صبح
باسلام و خسته نباشید
دوستان من در جدول دیتابیسم یک خانه دارم به نام تاریخ که با نوع datetime ایجاد شده و تاریخ قمری در ان ذخیره میشود .

حالا نیاز داریم اطلاعات مثلا ماه شمسی فعلی و ماه شمسی قبلی را جداگانه برگشت بدم . مثلا وقتی وارد صفحه php ام شدم ، لیست فاکتورهای اول آذر تا الان و اول آبان تا اخر ابان را برگردانم به صورت خودکار .

میخواستم ببینم چه طوری میشه چنین کاری انجام داد با توجه به اینکه تاریخها در دیتابیس به تاریخ شمسی ذخیره شده اند؟

ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

Unique
شنبه 14 آذر 1394, 15:54 عصر
خدایی خیلی بد توضیح میدی !!!!!!

اینجا میگی :
تاریخ که با نوع datetime ایجاد شده و تاریخ قمری در ان ذخیره میشود

بعد اینجا میگی :
میخواستم ببینم چه طوری میشه چنین کاری انجام داد با توجه به اینکه تاریخها در دیتابیس به تاریخ شمسی ذخیره شده اند

آخر قمریه یا شمسی ؟ بعدشم قمری ؟! حتی عرب ها هم ازش توی کامپیوتر استفاده نمیکنن !!!!

بعدشم آخه نمیشه ،‌فوریه ۲۸ یا ۲۹ روزه ولی اردیبهشت ۳۱ روزه ! در مورد قمری هم همین مشکل خواهد بود ! یعنی نمیشه تاریخ شمسی و قمری را به فرمت Datetime ذخیره کرد !

حالا نیاز داریم اطلاعات مثلا ماه شمسی فعلی و ماه شمسی قبلی را جداگانه برگشت بدم . مثلا وقتی وارد صفحه php ام شدم ، لیست فاکتورهای اول آذر تا الان و اول آبان تا اخر ابان را برگردانم به صورت خودکار .

جدا از بحث روش ذخیره کردن برای بحث ماه های سال باید از طریق توابع jdf (http://jdf.scr.ir/rahnama/) اول و آخر هر ماه شمسی را تبدیل به میلادی کنی و بعدش توی پایگاه داده جستجو کنی.

havash064
سه شنبه 22 تیر 1395, 16:43 عصر
به نظر من کنار تاریخ شمسی تاریخ میلادی رو هم ذخیره کن . تاریخ شمسی برای نمایش داده به کاربر و از فیلد تاریخ میلادی برای پردازش و حساب کردن