PDA

View Full Version : ایجاد تغییرات در textbox متن باز

samiasoft
شنبه 14 آذر 1394, 17:26 عصر
سلام دوستان

یک تکست باکسی دارم که متاسفانه زبان فارسی رو درست پشتبانی نمیکنه و وقتی داخلش تایپ میکنم بصورت زیر نمایش میده :

http://s6.picofile.com/file/8225682268/2015_12_01_024311.jpg

این تکست باکس بصورت متن باز هست و میشه سورسش رو تغییر داد و قابلیت های دیگری بهش اضافه کرد اما من هرکار کردم نتونستم زبان فارسی رو داخلش درست کنم.در حقیقت به نظرتون چه توابعی رو باید بهش اضافه کنیم تا فارسی رو هم پشتیبانی کنه؟

سورس این رو ضمیمه کردم...ممنون میشم راهنمایی کنید.

این سورس به زبان سی شارپ می باشد و بعد از کامپایلرشدن بصورت DLL در سی شارپ و وی بی دات نت بصورت کامپونت قابل استفاده است.

rayson
یک شنبه 15 آذر 1394, 15:11 عصر
سلام.
این چیزی که بنده متوجه شدم مشکل فونت دارید.

privatevoid textBox1_TextChanged(object sender, EventArgs e)
{
textBox1.Font = newFont("Homa", 30);
}

samiasoft
یک شنبه 15 آذر 1394, 15:34 عصر
امکانش هست قالب کدهایی که نوشتید رو درست کنید؟ متوجه کدهاتون نشدم!

ولی فونت هارو هم من عوض کرده بودم و تغییری حاصل نشده بود.

---------------------------------------------

تشکر اقای رحیمی...ولی متاسفانه کد دوستمون رو تست کردم ولی بازهم درست نشد!

ژیار رحیمی
یک شنبه 15 آذر 1394, 15:53 عصر
دوست گرامی من نمونه کد textBox رو بررسی کردم الان این تکست باکس از unicode پشتیبانی میکند کسی هم که این امکان رو بهش اضافه کرده یه جایی از کد کم کاری کرده.چون کنترل کاملا از پایه طراحی شده باید وقت گذاشت تا نکته کم کاری شده رو اصلاح کرد.الان مشکل از اینه که متن داخل تکست باکس بصورت آریه ای از کاراکترها ذخیره شده و پشت سرهم از چپ به راست در تکست باکس چاپ میشود که این برای زبان فارسی باید نحوه چاپ در تکست باکس به بصورت عکس صورت گیرد که انجام نمیشود بدلیل همان نکته در تصویر بالا هم مشخصه که حروف فارسی از چپ به راست چاپ شده.شما خوتون وقت بزارید میتونی کد رو اصلاح کنی

samiasoft
یک شنبه 15 آذر 1394, 16:49 عصر
کسی از دوستان میتونه این کار رو برای من انجام بده؟