PDA

View Full Version : سوال: انتخاب دو رکورد در فرم

taksamia
یک شنبه 15 آذر 1394, 00:04 صبح
سلام و خسته نباشید
راستش رو بخواید قبل از ایجاد تاپیک من جستجو کردم منتها یا کلمه کلیدی من خوب نیوده یا ندیدم و یا مطلبی راحع به این موضوع بیان نشده
با این حال عذر خواهی من رو بپذیرید
مشکلی داشتم در پروژه دیتابیسم که با اکسس ساختم
پروژه مربوط به رستوران هست.شامل 4 جدول با نام های مشتری و غذاها و فاکتور و سفارش
در فرم سفارش، فیلد هایی دارم نا نام های شماره سفارش، تاریخ سفارش، کد غذای سفارش داده شده، تعداد اون غذا و ...
سوال و مشکلی که باهاش روبرو شدم این هست که اگر بخوام سفارشی ثبت کنم که دو مدل غذا ثبت بشه باید چه کار انجام بدم
مثلا مشتری ای غذای 1 رو به تعداد سه عدد و غذای 2 رو به تعداد پنج عدد سفارش میده. اما من فقط میتونم کد یک غذا رو وارد کنم! ( مثلا بنویسم فلان مشتری، غذای 1 رو سفارش داده و با تعداد 3 عدد)
برای حل این مشکل اومدم و از لیست باکس استفاده کردم که بشه چند نمونه غذا رو انتخاب کرد اما الان با مشکل عدم تخصیص تعداد به هر غذا و در نهایت عدم تعیین قیمت واحد و در نتیجه عدم تعیین قیمت کل مواجه شدم.
ممنون میشم از اساتید که راهنمایی بکنن

saeed28541
دوشنبه 16 آذر 1394, 00:40 صبح
سلام.
لطفا نمونه بگذارید.؟

vahidfzm
سه شنبه 17 آذر 1394, 02:34 صبح
سلام
طراحی شما اشکال داره و در زضعیت فعلی برای هر سفارش تنها یک غذا میشه ثبت کرد
برای حل این مشکل باید یک جدول دیگه به عنوان اقلام سفارش اضافه کنید که در ساختار طراحی child جدول سفارش محسوب میشه و توی اون میتونین بگین که هر سفارش شامل چه غذاهایی و به چه قیمتی میشه

لینک زیر رو ببینین :
http://www.fardanesh.ir/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%B3/

taksamia
سه شنبه 17 آذر 1394, 21:04 عصر
سلام
ممنون، لینکی که دادید رو بررسی کردم
من یکم تازه کارم ینی حدود یک و نیم ماهه که با اکسس آشنا شدم و فقط برای انجام این پروژه دانشجویی هم استارت زدم
توی اون لینک جداول و ارتباط اون ها بود. تقریبا میشه گفت جداول من هم مشابه همون ساخته شده
جدولی به نام مشتری که اطلاعات مشتری توش هست
جدول سفارش که ساعت، تاریخ، تعداد، کد غذا و کد سفارش توش قرار داره
جدول فاکتور که توش شماره سفارش و شماره مشتری توش ثبت میشه
جدول غذا هم که اطلاعات غذا
===
در واقع میشه گفت جدول اقلام سفارش همانند جدول فاکتور هست منهای این که تعداد و قیمت و اینها رو نداره که خب میشه اضافه کرد!
طراحی چایلد رو متوجه نشدم! ینی نوع خاصی از ساخت جدول هست یا تیک گزینه ای چیزی داره!
===
متأسفانه من متوجه منظور کلی شما نشدم
ینی اگر ایراد از جداول هست، خب چطور باید من در فرمی نوع و تعداد نوع و قیمت هر نوع رو وارد کنم؟ من کمبو باکس رو امتحام کردم که نشد، لیست باکس رو هم همینطور، ماکرو و این ها رو هم چک کردم و فایده ای نداشت
ممنون از لطفتون

bahram_ariana
سه شنبه 17 آذر 1394, 22:23 عصر
یک جدول به عنوان جدول پدر برای اطلاعات پایه فاکتور شامل شماره سفارش تاریخ سفارش و... ایجاد کن و جدول دیگری به عنوان جدول فرزند رو به اطلاعات ریز فاکتور شامل نام غذا تعداد غذا قیمت و ... اختصاص بده سپس بین این دو جدول از طریق فیلد کلیدی شماره فاکتور ارتباط یک به چند ایجاد کن. مشکلت حل میشه.

taksamia
یک شنبه 22 آذر 1394, 18:52 عصر
یک جدول به عنوان جدول پدر برای اطلاعات پایه فاکتور شامل شماره سفارش تاریخ سفارش و... ایجاد کن و جدول دیگری به عنوان جدول فرزند رو به اطلاعات ریز فاکتور شامل نام غذا تعداد غذا قیمت و ... اختصاص بده سپس بین این دو جدول از طریق فیلد کلیدی شماره فاکتور ارتباط یک به چند ایجاد کن. مشکلت حل میشه.

ممنون از پاسختون
این ایجاد ساخت جدول پدر و فرزند، روش خاصی داره یا فقط ایجاد یک جدول با فیلد های معمولی هست!؟
خب فرض کنید من ساختم این جدول رو، بعد چطور اطلاعات رو از طریق فرم وارد کنم؟