PDA

View Full Version : سوال: کوئری وضعیت پر بودن یا نبودن یک اتاق در یک بازه تاریخی

jaykob
شنبه 14 آذر 1394, 23:07 عصر
سلام

من در یک بخشی از برنامه ام برای یک شخص اتاقی رو از یک تاریخ شروع و یک تاریخ پایان رزرو می کنم و ثبت می کنم رکورد رو حالا می خوام زمانی که نفر بعدی ثبت نام می خواد بشه لیست اتاق ها نشون داده می شه اون اتاقی که در ثبت نام قبلی و در اون تاریخ پر شده نمایش داده نشه با توجه به تاریخ شروع و تاریخ پایان این ثبت نام جدید . در Ef Code First نیاز دارم کوئری رو بنویسم و نوع تاریخ ها هم Date time 2 هست . ممنون می شم کوئری و ساختار رو توضیح بدید که بتونم این کار رو انجام بدم

با تشکر

مهدی کرامتی
یک شنبه 15 آذر 1394, 06:00 صبح
اگر مشخص کنید ساختار جداول مربوط به این پروسه چگونه است بهتر میشه راهنمایی کرد. دیاگرام جداول مربوط به این بخش را در قالب یک تصویر در اینجا ضمیمه کنید.

mbasirati
یک شنبه 15 آذر 1394, 10:18 صبح
سلام
البته همونطور که آقای کرامتی گفتن باید ساختار جداولتون مشخص باشه تا بشه راهنمایی کرد.

اما چون خودم قبلا درگیر یه همچین پروژه ای بودم یه نکته کلی رو بهتون میگم:

شما امکان انتخاب اتاق رو به کاربر ندید. شما برای کاربر رزرو رو ثبت کنید و بعد که کاربر به هتل مراجعه کرد مدیر سیستم به کاربر اتاق اختصاص بده. اینجوری هم برای شما کار راحت تر میشه و هم مدیر سیستم دستش بازتره. کاری هم که شما باید بکنید اینه که تاریخی که کاربر وارد میکنه چک کنید که تو این تاریخ چندتا اتاق رزرو شده و چند اتاق در کل هتل وجود داره و اینا رو از هم کم میکنید و تعداد اتاقهای خالی توی اون تاریخ به دست میاد. و اونوقت میتونید متوجه بشید تو اون تاریخ اتاق خالی موجود هست که رزرو ثبت بشه یا نه.

امیدوارم متوجه شده باشی.

jaykob
دوشنبه 16 آذر 1394, 19:23 عصر
اگر مشخص کنید ساختار جداول مربوط به این پروسه چگونه است بهتر میشه راهنمایی کرد. دیاگرام جداول مربوط به این بخش را در قالب یک تصویر در اینجا ضمیمه کنید.

سلام و احترام

ضمیمیه شد.

سلام
البته همونطور که آقای کرامتی گفتن باید ساختار جداولتون مشخص باشه تا بشه راهنمایی کرد.

اما چون خودم قبلا درگیر یه همچین پروژه ای بودم یه نکته کلی رو بهتون میگم:

شما امکان انتخاب اتاق رو به کاربر ندید. شما برای کاربر رزرو رو ثبت کنید و بعد که کاربر به هتل مراجعه کرد مدیر سیستم به کاربر اتاق اختصاص بده. اینجوری هم برای شما کار راحت تر میشه و هم مدیر سیستم دستش بازتره. کاری هم که شما باید بکنید اینه که تاریخی که کاربر وارد میکنه چک کنید که تو این تاریخ چندتا اتاق رزرو شده و چند اتاق در کل هتل وجود داره و اینا رو از هم کم میکنید و تعداد اتاقهای خالی توی اون تاریخ به دست میاد. و اونوقت میتونید متوجه بشید تو اون تاریخ اتاق خالی موجود هست که رزرو ثبت بشه یا نه.

امیدوارم متوجه شده باشی.

سلام و تشکر

روند من به این شکل است

۱ - پذیرش یک قرارداد را ثبت می کند و یک اتاق در هتلی را از یک تاریخ تا یک تاریخ به کاربر می دهد
۲ - نفر بعد رو که خواست پذیرش کند تاریخ شروع و پایان را که مشخص کرد باید DropDownList من اتاق هایی که در آن تاریخ خالی هستند نمایش بدهد

نکته : باید روند بررسی و پر کردن نام های اتاق ها با شرط خالی بودن با جاوا اسکریپت به صورت لحظه ای اتفاق بیفته

من ساختار رو می فهمم با پیاده سازی و کد نویسی این بخش ها که دقیقا کوئری من چی باید باشه مشکل هست که کدم باگ نداشته باشه