PDA

View Full Version : مبتدی: web.config

jaleel2007
یک شنبه 15 آذر 1394, 09:24 صبح
من تازه برنامه نویسی asp را شروع کرده و کاملا مبتدی هستم چند سوال برایم پیش آمده و جواب دوستان برایم بسیار حیاتی است چون حسابی قاطی کرده ام.

سوال ها: اگر یک برنامه asp سه لایه طراحی شود ویژوال استودیو برای هر اپلکیشینی که به پروژه اضافه شود یک web.config تعریف می کند
1- نیاز است که در هر سه لایه web.config وجود داشته باشد یا نه؟
2- connectionstring که در web.config تعریف می شود. این web.config باید در کدام لایه قرار گیرد؟ یعنی اگر در لایه دیتا ما یک web.config داشته باشیم آیا connectionstring باید در آن باشد یا در لایه پرستنشن؟
3- برای خواندن connectionstring باید از System.Web.Configuration.WebConfigurationManager.C onnectionStrings استفاده کنیم یا فرقی میان System.Web.Configuration و System.Configuration.ConfigurationManager نیست؟

دم همگی گرم

jaleel2007
دوشنبه 16 آذر 1394, 15:06 عصر
پاسخ سوال سوم:
این دو کلاس System.Web.Configuration و System.Configuration.ConfigurationManager یکی هستند ولی برای وب بهتر از System.Web.Configuration استفاده شود.

دوستان نظری درباره دو مورد دیگر ندارند

moshavermojarab
دوشنبه 16 آذر 1394, 16:48 عصر
سلام
در مورد مورد دوم که نوشتید
خود من برنامه ام را به صورت سه سطحی طراحی کردم یک بار connection string با تمام یک نام در سطح پایین اتصال به پایگاه داده تعریف کردم و مرحله بعد در web.config همان نام را به همراه ای پی سروری که سایتم را اپلود کردم معرفی کردم