PDA

View Full Version : سوال: مشکل در بسته شدن فایل اکسس باز

majidosmani
یک شنبه 15 آذر 1394, 18:46 عصر
با سلام خدمت دوستان میگم من یک فایل اکسس دارم که با ماژولی که دوستان در این تالار گذاشته بودن فایل اصلی اکسس را مخفی کردم حتی در task manager هم ان را نشان نمیده حالا بخاطر بی دقتی که در کد نویسی کرده بودم فایلم باز شده مانند تصویر زیر

137288

ولی دیگه بسته نمیشه حتی کامپوتر را خاموش و روشن کردم بسته نشد البته این یکی است در واقع الان من در کامپوترم حدود 15 تا 20 مثل این دارم که نه حذف میشه نه انتقال پیدا میکنه نه دوباره باز میشه ایا نرم افزار یا روشی وجود داره که من این فایل ها را ببندم یا باید ویندوز را عوض کنم (البته اگر باز اونجا نیان!!!!!!)

Rasool-GH
یک شنبه 15 آذر 1394, 19:30 عصر
سلام
اقا مجید نرم افزار شما در تسک منیجر به نام MSAccess.EXE دیده میشه و برای اینکه بتونید فایلها رو ببندید باید اون 15 تا پروسس رو ببندید
برای اینکه این مشکل پیش نیاد در فرم اصلی خودتون باید اون دکمه مربوط به بستن فرم رو غیر فعال کنی و برای خروج از کد زیر استفاده کنی

DoCmd.Quit
در مورد خاموش کردن سیستم هم احتمالا شما از هایبرنت استفاده میکنی که پروسسها بسته نمیشه . اگر یک بار ری استارت کنی مشکلت حل میشه

137290

majidosmani
یک شنبه 15 آذر 1394, 20:15 عصر
سلام دست شما درد نکنه درست شد فقط یک چیزی که من فهمیدم وقتی که end process را میزنیم فایل اکسس بسته میشود ولی در ظاهر تغییری ایجاد نمیشه یعنی هر دوتا فایل یکی فایل اصلی و یکی کناریش(که نمیدنم چی است) همچنان وجود دارند بعد از این باید روی فایل اصلی کلید شیف را نگه داریم و فایل را باز کنیم بعد دوباره ببندبم چون اگر دوباره بدون شیف روش کلیک کنیم باز همون حالت قبل پیش می اید شما راست میگید وقتی من کامپوتر را خاموش و روشن کردم دیدم ظاهرا تغییری نکردن یعنی هر دوتا فایل هستند برای همین گمان کردم حذف نمی شود

Rasool-GH
یک شنبه 15 آذر 1394, 20:38 عصر
اون فایل کناری به دلیل اینکه به شکل استاندارد از برنامه خارج نشدین حذف نمیشه . در صورتی که بعد از بستن پروسس مربوط اقدام به حذف اون فایل قفل کنید میبینید که پاک میشه . اصولا شما به اون فایل توجه نکنید .

mosaArabi
سه شنبه 17 آذر 1394, 12:13 عصر
سلام
در زمانهای اینچنینی که فایل اکسس باز نمیشود و یا ... میتوانید فایل پیوست را یکبار اجرا کنید تا همه MSAccess.EXEباز از تکسبار حذف گردند