PDA

View Full Version : خطا هنگام ایجاد پروژه

hrkamali
دوشنبه 16 آذر 1394, 11:07 صبح
سلام. من از دلفی xe8 استفاده می کنم. وقتی به گزینه file>new>multi device application>blank application برای ایجاد یک پروژه جدید میرم خطای زیر را میدهد:
137296

لطفا راهنمایی کنید.

ابوالفضل عباسی
سه شنبه 17 آذر 1394, 12:20 عصر
نمی دونم این یه ساختاری هست که میخواد بسازه نمی تونه.
شما اگر مانعی نداره دلفی رو دوباره نصب کنید

یوسف زالی
سه شنبه 17 آذر 1394, 15:43 عصر
اخیرا کامپوننتی رو دست زدید یا نصب کردید؟
اگر بله، اون رو پاک کنید.
ضمنا دلفی رو run as admin ران کنید.

ابوالفضل عباسی
سه شنبه 17 آذر 1394, 16:42 عصر
فکرنکنم نیاز به run as admin باشه.
ولی فکر کنم یکی از کامپوننت های رو ناقص نصب شده و الان نمیتونه اون رو توی پروژه جدید بسازه.:متفکر:
بهتره دلفی رو پاک کنی و دوباره نصب کنی.

hrkamali
چهارشنبه 18 آذر 1394, 11:49 صبح
فکرنکنم نیاز به run as admin باشه.
ولی فکر کنم یکی از کامپوننت های رو ناقص نصب شده و الان نمیتونه اون رو توی پروژه جدید بسازه.:متفکر:
بهتره دلفی رو پاک کنی و دوباره نصب کنی.

دلفی را پاک کردم و مجددا نصب کردم ولی درست نشد. دوباره دلفی را پاک کردم و ورژن R 10 را نصب کردم ولی خوب نشد. من از ویندوز 7 sp1 استفاده می کنم ممکنه به خاطر این باشه؟
تو اینترنت توی سایتهای خارجی زیاد دیدم که این مشکل را داشتند ولی هیچ کسی مشکل را نتونسته برای اونا هم حل کنه. :(

ابوالفضل عباسی
چهارشنبه 18 آذر 1394, 12:00 عصر
من این مشکل رو نداشتم و الان هم ندارم.به ویندوز ربط نداره.
عجیبه:متفکر:

یوسف زالی
چهارشنبه 18 آذر 1394, 12:02 عصر
به ویندوز ربط نداره.

چطور با این صراحت نظر می دید؟ دلیلی هم دارید؟
run as admin کردید؟

ابوالفضل عباسی
چهارشنبه 18 آذر 1394, 12:08 عصر
بله چون توی سیستم عامل هایی که دلفی پشتیبانی میکنه از xp تا 10 (برای DX10)رو پشتیبانی میکنه.
مخصوصا sp1 ,sp2 ویندوز7

یوسف زالی
چهارشنبه 18 آذر 1394, 12:37 عصر
ارتباطی نداره. ممکنه دسترسی ایجاد فولدر یا فایل برای مسیری که برای دلفی تعیین شده توسط سیستم عامل، یوزر یا هر چیز دیگه محدود شده باشه و برنامه نتونه در اون مقصد فایل یا فولدر ایجاد کنه.
این ایرادات به دلفی و غیر دلفی ارتباطی نداره. مهم فقط مسیری هست که برنامه با اون درگیره.

ممکنه ایراد ایشون این ایراد باشه یا نباشه، اما دادن حکم کلی در مورد مطلبی که در موردش اطلاعات کافی ندارید درست نیست.

RahmanAmiriSh
پنج شنبه 19 آذر 1394, 09:29 صبح
من قبلا به این مشکل بر خوردم و موردی که آقا یوسف گفته دلیل اصلیش بود ، شما دسترسی هات رو چک بکن ، فک نکنم مشکل از دلفی باشه ،
یه بار با یوزر Administrator بیا بالا و یا Run As Administrator بزن ببین مشکل برطرف میشه یا نه

ابوالفضل عباسی
سه شنبه 24 آذر 1394, 15:37 عصر
من هم نگفتم که مشکل با run as admin حل نمیشه.بعضی مواقع میشه ولی من خودم با کاربری غیر از admin دارم با دلفی کار میکنم.
گفتم شاید مشکل با استفاده از run as admin حل نشه.ولی امتحانش ضرری نداره.