PDA

View Full Version : سوال: مراجعه به دیتاهای گذشته در برنامه

محمد مهدي
دوشنبه 16 آذر 1394, 12:56 عصر
با سلام خدمت دوستان محترم
من برنامه ای دارم که هر سال اطلاعات اون ویرایش میشه ولی مجبورم اطلاعات گذشته رو حتما بعنوان سوابق نگه دارم کنم. یطور مثال فرایندهای یک واحد هر سال ویرایش میشه من مجبورم دیتابیس سال 93 رو یکجا جدا داشته باشم و برای شروع 94 از دیتابیس 93 یک کپی تهیه کنم و اطلاعاتو ویرایش کنم. چطور میتونم همه اطلاعات در یک دیتابیسم باشه و با انتخاب سال مورد نظر اطلاعات همون سال برام باز بشه؟
خیلی ممنون از لطف شما دوستان

saeed1234n
دوشنبه 16 آذر 1394, 14:44 عصر
سلام

فايل نمونه ؟

محمد مهدي
دوشنبه 16 آذر 1394, 20:10 عصر
سلام

فايل نمونه ؟
با سلام
فایل نمونه آماده ندارم. بنظرم سوالم واضح هستش.

Rasool-GH
دوشنبه 16 آذر 1394, 21:47 عصر
سلام . برای هر سال یک جدول به همون نام تشکیل بدید و برای گزارشگیری یا مراجعه مجدد از کوئری استفاده کنید

vahidfzm
سه شنبه 17 آذر 1394, 01:24 صبح
سلام، برای این سوال جواب صد در صد درست وجود نداره و خیلی به نگاه شما در طراحی بستگی داره ولی به عنوان یک تجربه بهتون میگم که اگر به اطلاعات سال های مختلف احتیاج دارید بهتر اینه که همه در یک جدول نگهداری بشه و با فیلد سال از هم تفکیک بشن

محمد مهدي
سه شنبه 17 آذر 1394, 09:34 صبح
سلام، برای این سوال جواب صد در صد درست وجود نداره و خیلی به نگاه شما در طراحی بستگی داره ولی به عنوان یک تجربه بهتون میگم که اگر به اطلاعات سال های مختلف احتیاج دارید بهتر اینه که همه در یک جدول نگهداری بشه و با فیلد سال از هم تفکیک بشن
با تشکر از شما
اگه همه اطلاعاتم در یک جدول باشه ( یعنی یک فیلد در جدول به نام سال باشه ؟) اولا چطور سال مورد نظر را در این فیلد ثبت کنم؟ هر سال باید بصورت دستی اینکارو انجام بدم ؟ فرض کنید من در سال 93 در تیبلم 200 رکورد دارم آیا باید 1393 را در این 200 رکورد بصورت دستی در فیلد مربوط به خودش وارد کنم یا به برنامه بگم برو تاریخ سیستم رو بخون و سالشو جدا کن و بعد در فیلد مربوط به سال قرار بده( که اینم بلد نیستم)
با تشکر از جواب دوستان عزیز در پستهای قبلی

Rasool-GH
سه شنبه 17 آذر 1394, 11:02 صبح
سلام
باید همین کاری که بلد نیستی رو انجام بدی . نمونه بزار برات درست کنم

محمد مهدي
سه شنبه 17 آذر 1394, 11:47 صبح
سلام
باید همین کاری که بلد نیستی رو انجام بدی . نمونه بزار برات درست کنم
با سلام
نمونه رو گذاشتم . اگه در نمونه برنامه ببینید من سالانه فرایندهایی دارم که ممکنه تغییر کنه و هر فرایند هم معیارهایی برای اندازه گیری دارند که این معیارها نیز سالانه تغییر میکنند. میخوام برای دسترسی به فرایندهای سال گذشته مثلا با کمبو سالو مشخص کنم بعد فرایندهای همون سالو برام نشون بده و گزارش بگیرم. با تشکر مجدد:قلب:

Rasool-GH
سه شنبه 17 آذر 1394, 13:01 عصر
متاسفانه نمونه ضمیمه نشده

محمد مهدي
چهارشنبه 18 آذر 1394, 07:32 صبح
با سلام
شرمنده ضمیمه یادم رفت

Rasool-GH
چهارشنبه 18 آذر 1394, 07:57 صبح
سلام اقا محمد
این فرم خیلی شلوغه . شما بهتره بگید در کدوم جدول و کدوم فرم میخوای تاریخ اتومات اضافه بشه . ضمنا روال درج تاریخ و شرایطی که احتمالا مورد نظر هست هم بگید .

ضمنا کدوم توزیع هستید . من توزیع خراسان هستم .

محمد مهدي
چهارشنبه 18 آذر 1394, 08:15 صبح
سلام اقا محمد
این فرم خیلی شلوغه . شما بهتره بگید در کدوم جدول و کدوم فرم میخوای تاریخ اتومات اضافه بشه . ضمنا روال درج تاریخ و شرایطی که احتمالا مورد نظر هست هم بگید .

ضمنا کدوم توزیع هستید . من توزیع خراسان هستم .
سلام من توزیع مازندران هستم شما توزیع مشهد هستید؟
راستش در خصوص برنامه که فرستادم میخوام در هر دو تیبل این اتفاق بیفته دو تیبل با هم رابطه دارن شاید طراحی من در خصوص فرمها نادرست باشه. من میخوام برای امسال فرایندها رو بازنگری کنم خوب این فرایندها که برای سال 93 هستش چکار کنم؟ نمیتونم همش از دیتابیسم برای هر سال متفاوت کپی بگیرم.میخوام همه یکجا باشه تا هر وقت خواستم بهش دسترسی داشته باشم:بوس:

Rasool-GH
چهارشنبه 18 آذر 1394, 12:49 عصر
در صورتی که در مورد طراحی فرمها مطمئن نیستسد به نظرم بهتره چارتی که قصد ثبت اون رو دارید توضیح بدید که بشه در مورد طراحی جداول و فرمها نظر داد

نه برق خراسان از مشهد جداست .

محمد مهدي
چهارشنبه 18 آذر 1394, 13:43 عصر
در صورتی که در مورد طراحی فرمها مطمئن نیستسد به نظرم بهتره چارتی که قصد ثبت اون رو دارید توضیح بدید که بشه در مورد طراحی جداول و فرمها نظر داد

نه برق خراسان از مشهد جداست .
با سلام
طراحی فرمها و جداول به همین صورت باشه. فقط از اینکه شما میگید فرم شلوغه متوجه نمیشم. چطور میشه همه فرایندهام تو یک تیبل باشند و لی سالها جدا باشه و هر وقت خواستم بتونم گزارش همون سالو بگیرم

rero.639
چهارشنبه 18 آذر 1394, 22:31 عصر
به به میبینمکه جمع همکاران جمعه و ما کم دوستان منم از توزیع گلستانم کاری هست درخدمتم:لبخند:

محمد مهدي
یک شنبه 22 آذر 1394, 08:42 صبح
سلان دوستان لطفا اگه کسی هست منو راهنمایی کنه

محمد مهدي
یک شنبه 22 آذر 1394, 08:43 صبح
به به میبینمکه جمع همکاران جمعه و ما کم دوستان منم از توزیع گلستانم کاری هست درخدمتم:لبخند:
سلام خوبید همکار محنرم
کدوم بخش از شرکت هستید؟ من یه ماه پیش اومده بودم توزیع گلستان:چشمک:

محمد مهدي
دوشنبه 23 آذر 1394, 08:51 صبح
سلام دوستان کسی نیست کمک کند؟

mosaArabi
دوشنبه 23 آذر 1394, 10:01 صبح
دوست گرامی
وستان نظراتی را ارائه کردند و شما چون د محیط کار هستی و دقیقا میدونی که چه گزارشی مد نظر سازمان میباشد .
همانطور که دوستان هم گفتن شما یک کوری از مجموع اطلاعات سالها درست میکنید . بهد یک ستون در کوری ایجاد میکنید و سال را با استفاده از ماژول های موجود جداسازی میکنی (بصورت خودکار انجام میشه)
نهایتا در گزارشتون بر اساس سال عمل فیلتر را انجام میدهید
در نمونه خودتان کوری اضافه شد و ستون تاریخ اضافه گردید

محمد مهدي
دوشنبه 23 آذر 1394, 12:45 عصر
دوست عزیز ممنون بابت راهنمایی شما
یه مشکلی که هست اینه که هر سال به تعداد رکورد سال قبل رکورد جدید اضافه میشه به تیبل که من میتونم با append اینکارو انجام بدم. حالا چطور به برنامه بگم که این اطلاعات جدیدو که append کردم فقط همینهارو بیاد و سالشو که 93 هست آپدیت به 94 بکنه. اگه من بعد append بیام و فیلد سالو آپدیت کنم اونوقت همه تبدیل به 94 میشه در صورتیکه من میخام فقط جدیدهایی که به تیبل اضافه شده سالش بشه 94. نمیدونم خوب توضیح دادم یا نه؟

mosaArabi
دوشنبه 23 آذر 1394, 14:06 عصر
فکر کنم باید کلک بزنید و اینکه در اپندتون سال 93 را با 1 جمع کنه و 94 ثبت کنه به عبارتی در همون کوری شما ستون سال 93 را با 1 جمع کنید و در اپندتون حاصل جمع را منتقل کنه

محمد مهدي
دوشنبه 23 آذر 1394, 21:06 عصر
فکر کنم باید کلک بزنید و اینکه در اپندتون سال 93 را با 1 جمع کنه و 94 ثبت کنه به عبارتی در همون کوری شما ستون سال 93 را با 1 جمع کنید و در اپندتون حاصل جمع را منتقل کنه
با تشکر دوست عزیز
میشه اینکارو کرد؟

mosaArabi
سه شنبه 24 آذر 1394, 10:09 صبح
بله میشه
عرض کردم خدمتتون ، شما ستون سال را در کوری دارید . (سال 93) حالا در یک ستون جدید فرمول دهید سال 93 را با 1 جمع کند .
مرحله بعد در اپند ستون سال جدید (93+1) را در ستون سال منتقل کند و الباقی اطلاعات طبق روال عادی منتقل شود

mosaArabi
سه شنبه 24 آذر 1394, 10:31 صبح
یک نمونه ساده خدمت شما

rero.639
سه شنبه 24 آذر 1394, 23:26 عصر
سلام خوبید همکار محنرم
کدوم بخش از شرکت هستید؟ من یه ماه پیش اومده بودم توزیع گلستان:چشمک:

سلام همکار گرامی من در قسمت دیسپاچینگ هستم کاری بود در خدمتم

محمد مهدي
چهارشنبه 25 آذر 1394, 10:55 صبح
سلام همکار گرامی من در قسمت دیسپاچینگ هستم کاری بود در خدمتم
سلام
من هم دفتر توسعه مدیریت و تحول اداری هستم ماهم در خدمتیم.

Rasool-GH
شنبه 28 آذر 1394, 15:18 عصر
سلام
بعد از یک غیبت طولانی . بنده هم قسمت بهره برداری مشغول کارم .

به نظرم باید یکم روی ایده و خواسته شما بررسی بیشتری بشه . هرچند که با روش جناب عربی مشکل حل میشه ولی بنده به نظرم میرسه که باید در ساختار تغییراتی ایجاد کنید .
به تفکیک این سوالات رو جواب بدید .
یک رکورد از اصلاعاتی که میخواید برای سال جاری ثبت بشه ارائه کنید
یک نمونه از رکوردی که در سال اینده قصد ثبت اون رو دارید ارائه کنید
توضیح بدید که از داخل این رکوردها گزارش رو به چه شکل و بر اساس چه پارامترهایی قصد دارید استخراج کنید

در نمونه ای که ارسال فرمودید برای من مشخص نیست که خواسته شما از ثبت اطلاعات چیه