PDA

View Full Version : عدد کنار ایکن

hosseinaryai
سه شنبه 17 آذر 1394, 17:24 عصر
با سلام
می خوام بدونم اینکه کنار آیکن عدد گذاشته میشه به چه صورته ..
به عنوان مثال زمانی که میس کال داشته باشیم کنار آیکن یه عدد قرمز رنگ تعداد میس کال ها رو می نویسه ..
خودم یه سرچ زدم بیه اینجا رسیدم :
https://github.com/leolin310148/ShortcutBadger
اما جواب نمیده ..
دوستان کسی میتونه راهنماییم کنه ممنون میشم

NeoFighT
چهارشنبه 18 آذر 1394, 10:53 صبح
سلام ،
خیلی ساده ،
با یک RelativeLayout که یک ImageView که آیکن هست ، و یک TextView که شماره هست رو میتونی بسازیش.

CsharpNevisi
چهارشنبه 18 آذر 1394, 11:14 صبح
سلام ،
خیلی ساده ،
با یک RelativeLayout که یک ImageView که آیکن هست ، و یک TextView که شماره هست رو میتونی بسازیش.

فک کنم منظورش آیکن برنامست .. !!!
وقتی برنامه رو نصب میکنی اگه نسخه اندرویدت این قابلیت رو داشته باشه این اتفاق میوفته مثلا تو اندروید 5.1 وقتی تو تلگرام برات پی.ام میاد کنا آیکن تلگرام تو منو برنامه ها یه عدد که تعداد پیام ها هست رو مینویسه .. ولی تو اندروید 4.4 این اتفاق نمیوفته .. من گوشیمو عوض کردم متوجه شدم :لبخند:
تو اندروید های پایین تر وقتی اس.ام.اس میومد یا همین میس کال اتفاق میوفتاد باز این عدد کنار ایکن برنامه میوفتاد
اگه کسی میدونه راهنمایی کنه
ذکات علم نشر آن است :D

hosseinaryai
چهارشنبه 18 آذر 1394, 15:33 عصر
فک کنم منظورش آیکن برنامست .. !!!
وقتی برنامه رو نصب میکنی اگه نسخه اندرویدت این قابلیت رو داشته باشه این اتفاق میوفته مثلا تو اندروید 5.1 وقتی تو تلگرام برات پی.ام میاد کنا آیکن تلگرام تو منو برنامه ها یه عدد که تعداد پیام ها هست رو مینویسه .. ولی تو اندروید 4.4 این اتفاق نمیوفته .. من گوشیمو عوض کردم متوجه شدم :لبخند:
تو اندروید های پایین تر وقتی اس.ام.اس میومد یا همین میس کال اتفاق میوفتاد باز این عدد کنار ایکن برنامه میوفتاد
اگه کسی میدونه راهنمایی کنه
ذکات علم نشر آن است :D

اوهوم .. منظور منم عدد کنار آیکن برنامه بود ..
مثلن همون تعداد میس کال ها .. یا تعداد اس ام اس های خوانده نشده .. :قلب:

CsharpNevisi
چهارشنبه 18 آذر 1394, 17:15 عصر
اوهوم .. منظور منم عدد کنار آیکن برنامه بود ..
مثلن همون تعداد میس کال ها .. یا تعداد اس ام اس های خوانده نشده .. :قلب:

اهان ..
یعنی RelativeLayout میتونه بشه ایکن برنامه , میشه بگی چجوری میشه این کارو کرد .. ؟؟؟؟؟:قلب:

hosseinaryai
پنج شنبه 19 آذر 1394, 08:50 صبح
اهان ..
یعنی RelativeLayout میتونه بشه ایکن برنامه , میشه بگی چجوری میشه این کارو کرد .. ؟؟؟؟؟:قلب:

نه دوست من .. منم در تایید حرف های تو گفتم .. اخه RelativeLayout چطور می تونه بشه آیکن برنامه ؟!!

diapason
جمعه 20 آذر 1394, 20:53 عصر
در آندروید به صورت رسمی این کار غیر ممکنه.
اما، ممکنه لانچر خاصی که توسط شرکت مشخصی تولید شده؛ این قابلیت رو داشته باشه.
برای مثال گوشی‌های سونی یک رسیور دارد به نام BadgeReceiver که وقتی پارامترهای مورد نظر رو پر کنید و اینتنت رو ارسال کنید، شمارۀ مورد نظر رو کنار آیکن مورد نظر شما نمایش می‌ده:
Intent intent = new Intent();

intent.setAction("com.sonyericsson.home.action.UPDATE_BADGE");
intent.putExtra("com.sonyericsson.home.intent.extra.badge.ACTIVITY_ NAME", "com.yourdomain.yourapp.MainActivity");
intent.putExtra("com.sonyericsson.home.intent.extra.badge.SHOW_MESS AGE", true);
intent.putExtra("com.sonyericsson.home.intent.extra.badge.MESSAGE", "99");
intent.putExtra("com.sonyericsson.home.intent.extra.badge.PACKAGE_N AME", "com.yourdomain.yourapp");

sendBroadcast(intent)

hosseinaryai
شنبه 21 آذر 1394, 08:18 صبح
در آندروید به صورت رسمی این کار غیر ممکنه.
اما، ممکنه لانچر خاصی که توسط شرکت مشخصی تولید شده؛ این قابلیت رو داشته باشه.
برای مثال گوشی‌های سونی یک رسیور دارد به نام BadgeReceiver که وقتی پارامترهای مورد نظر رو پر کنید و اینتنت رو ارسال کنید، شمارۀ مورد نظر رو کنار آیکن مورد نظر شما نمایش می‌ده:
Intent intent = new Intent();

intent.setAction("com.sonyericsson.home.action.UPDATE_BADGE");
intent.putExtra("com.sonyericsson.home.intent.extra.badge.ACTIVITY_ NAME", "com.yourdomain.yourapp.MainActivity");
intent.putExtra("com.sonyericsson.home.intent.extra.badge.SHOW_MESS AGE", true);
intent.putExtra("com.sonyericsson.home.intent.extra.badge.MESSAGE", "99");
intent.putExtra("com.sonyericsson.home.intent.extra.badge.PACKAGE_N AME", "com.yourdomain.yourapp");

sendBroadcast(intent)

ممنونم .. اوهوم .. این کدو قبلن دیده بودم .. تست کردم و جواب نداد .. خب گوشیم سونی نیست خب :لبخند:
یعنی واقعن نمیشه .. پس چطور خود برنامه های اصلی اندروید می تونن چنین کاری کنن .. یا یادمه قدیما وایبر هم اینکارو می کرد .. (الان وایبر ندارم نمی دونم) البته فک کنم ..:لبخند:

Nedaaaa21
جمعه 11 تیر 1395, 09:20 صبح
سلام من گوشی سونی دارم واندروید5 ولی عدد ایکن تلگرام رو برام نشون نمیده
باید چکارکنم میشه راهنمایی کنید