PDA

View Full Version : گفتگو: بنظر شما از دنیای PHP قدیم چجوری به شرایط فعلی مهاجرت کنیم ؟!

m.esmaeilzadeh
سه شنبه 17 آذر 1394, 19:45 عصر
با سلام
دوستان بنده تجربه چند ساله در زمینه برنامه نویسی و طراحی وب دارم , ولی بنا به دلایلی بین فعالیت کاریم وقفه افتاده و خیلی وقت هستش که از کار دور بودم !!!
البته ده ها پروژه انجام دادم ولی سبک و روال کارم برای قدیم بوده و الان فکر کنم دموده شده ...
اون زمانیکه من کار میکردم آخری ها نهایت فریم ورک های php با قابلیت mvc سیستم codeigniter اومده بود که داشتم اون موقع یاد میگرفتم.
ولی الان وضع فرق کرده و امکانات یا ابزارهای بیشتری اومده !
خود php هم در بحث شی گرایی بسیار گسترده شده ...
بنظر دوستان برای به روز بودن چه کارهایی رو انجام بدم ؟!
فریم ورکی که دوستان پیشنهاد میدن چیه ؟ چه مسیری رو جلو برم که اشتباه نکنم و موفق بشم
با تشکر

H:Shojaei
سه شنبه 17 آذر 1394, 21:05 عصر
نمیدونم چند سال پیش بوده که اینطوری میگید ولی هرچی هم باشه وقتی mvc و codeigniter کار کرده باشید هر زمانی هم که باشه آشنایی کافی دارید و الان کافیه یه مرور جدی بکنید همه رو...
به نظر یه مرجع آسون از php بخونید به همراه شی گرایی چون کار کردین مانور زیاد هم روش ندین مثل یه مرور دوباره البته اگر زیاد از ماجرا دور نیستید... بعد هم همون CI رو که گفتید قبلا کار کردین ادامه بدین... دلیل این هم که میگم CI اینه که کار کردین و میتونید به راحتی بیشتر یاد بگیرید نسبت به فریمورک های دیگه و بعدا هم بخواید بنابه سلیقه یا هر چیز دیگه یکی دیگه از فریمورک ها رو انتخاب کنید چون این رو بلدید راحت میتونید سوئیچ کنید روی یکی دیگه...

hamedarian2009
سه شنبه 17 آذر 1394, 21:58 عصر
یه جور گفتی دنیای قدیم فکرکردم منظورت دوران سانسکریت بود الان هم MVC هست و کدایگنایتر هم هست و میتونید دوباره همونو ادامه بدین

m.esmaeilzadeh
جمعه 20 آذر 1394, 18:50 عصر
یه جور گفتی دنیای قدیم فکرکردم منظورت دوران سانسکریت بود الان هم MVC هست و کدایگنایتر هم هست و میتونید دوباره همونو ادامه بدین

متاسفانه یا خوشبختانه دنیای PHP خیلی تغییرات زیادی در این بازه زمانی داشته و بنده کلی عقب موندم از تغییرات جدید ....
در مورد CI هم اون زمان تازه CI اومده بود و به قولی باب شده بود و خیلی از شرکت ها تازه داشتن نیروی مسلط به CI رو جذب میکردن !!!
زمانیکه بنده کد نویسی و طراحی انجام میدادم اکثرا Custome کد نویسی میکردن و به شخصه یک CMF هم نوشته بودم و یا نهایت از سیستم هایی مثل Joomla یا Wordpress استفاده میکردم ...
مثلا در حال حاضر فریم ورک های مدرن مثل Yii یا Symfony و .... حرف های زیادی برای گفتن دارن و یا حتی مفهومی مثل NameSpace در بحث شی گرایی PHP برای بنده که خیلی وقت هستش NET. رو کنار گذاشتم که از اتفاق خیلی هم ازش استفاده می کنه خیلی قابل فهم نیست ...
با تشکر