PDA

View Full Version : سوال: مشکل در نوشتن یک برنامه ساده

Msm3star
پنج شنبه 19 آذر 1394, 13:13 عصر
با سلام من در حال یاد گیری vb6 هستم یک مشکلی واسم پیش اومده و متاسفانه تاپیک پرس و پاسخ vb تو انجمن نیست :(

میخوام نرم افزاری بنویسم که نمرات رو دریافت کنه و پیغام بده ک اون دانش آموز ممتازه ، متوسطه یا ضعیفه
Private Sub Command1_Click()
Select Case Text1.Text
Case 15 To 20
Label1.Caption = "ÏÇäÔ ÂãæÒ ããÊÇÒ"
Case 10 To 14
Label1.Caption = "ÏÇäÔ ÂãæÒ ãÊæÓØ"
Case 1 To 9
Label1.Caption = "ÏÇäÔ ÂãæÒ ÖÚíÝ"
End Select
End Sub
مشکل اینجاست موقع اجرا وقتی 2 رو تو text1 تایپ میکنم کلیک میکنم label1 میشه دانش آموز ممتاز خیلی ممنون میشم پاسخ بدین و یک تاپیک پرس و پاسخ برای vb تو انجمن بگذارید عالی میشه با تشکر از زحمات شماheart

Fery666
پنج شنبه 19 آذر 1394, 14:14 عصر
با سلام من در حال یاد گیری vb6 هستم یک مشکلی واسم پیش اومده و متاسفانه تاپیک پرس و پاسخ vb تو انجمن نیست :(

میخوام نرم افزاری بنویسم که نمرات رو دریافت کنه و پیغام بده ک اون دانش آموز ممتازه ، متوسطه یا ضعیفه
Select Case Text1.Text
Case 15 To 20
Label1.Caption = "ÏÇäÔ ÂãæÒ ããÊÇÒ"
Case 10 To 14
Label1.Caption = "ÏÇäÔ ÂãæÒ ãÊæÓØ"
Case 1 To 9
Label1.Caption = "ÏÇäÔ ÂãæÒ ÖÚíÝ"
End Select
End Sub
مشکل اینجاست موقع اجرا وقتی 2 رو تو text1 تایپ میکنم کلیک میکنم label1 میشه دانش آموز ممتاز خیلی ممنون میشم پاسخ بدین و یک تاپیک پرس و پاسخ برای vb تو انجمن بگذارید عالی میشه با تشکر از زحمات شماheart

توی خط اول میتونی به این صورت بنویسی :

Case 15 To 19,20

Msm3star
پنج شنبه 19 آذر 1394, 14:34 عصر
آره درست شد خیلی ممنون چرا Vb اینجوریه؟ با فیلم آموزشی میرم جلو استاده تو فیلم گفت باید با این > عملگرها بنویسید من اولش نوشتم
Case is >= 15
Case is >= 10
Case is >= 1
قاطی شد جالبه واسم با if نوشتم کار کرد
if text1.text >=15 اینجوری
برعکس کردم بازم قاطی شد ایندفعه با if هم کار نکرد
case is <= 20
case is <= 15
case is <= 1
:متفکر::متفکر:

meys34
شنبه 21 آذر 1394, 11:41 صبح
سلام

فکر کنم اینجوری درست تر هست:

Select Case Val(Text1.Text)
Case 15 To 20
Label1.Caption = "Perfect"
Case 10 To 14
Label1.Caption = "Good"
Case 1 To 9
Label1.Caption = "Bad"
End Select
End Sub

در واقع شما به صورت متنی مقایسه میکردید و مشکل ایجاد میشد در حالی که معیار اعداد هستند...

تو کد قبلی عدد 21 جزو گروه ضعیف حساب میشه چون عدد 2 اولش زیرمجموعه 1 تا 9 به حساب میاد و کاراکتر های بعدی هم کلا در نظر گرفته نمیشه...
به همین ترتیب عدد 101 متوسط و عدد 151 ممتاز محسوب میشه به همین ترتیب برای بقیه اعداد هم هست...