PDA

View Full Version : مشکل در مرتب سازی کلمات

miraghaee
یک شنبه 05 شهریور 1385, 15:09 عصر
با سلام به دوستان
من یک برنامه با وی بی ٦ نوشتم و آنرا در ویندوز ایکس پی اجرا می کنم. تعدادی نام و نام خانوادگی و شماره تلفن هست.
برای نمایش در تکس باکس ها از فونت tahoma استفاده کرده ام. موقع sort کردن نام های خانوادگی که با حرف « ک » شروع می شود را در انتهای کلمات بعد از حرف « ی » قرار می دهد.

لطفاً دوستانی که با این مشکل مواجه شده اند و آنرا حل نموده اند درصورت امکان راه حل را به من نیز بگویند. (البته خیلی نیاز فوری دارم)

با تشکر از شما

Javadxp
یک شنبه 05 شهریور 1385, 21:24 عصر
حرف "ک" که شما استفاده می کنید با حرف "ک" معمولی فارسی ظاهرا شبیه به هم هستند ولی در حقیقت دو کاراکتر متفاوت هستند. مثلا همین الآن چون فایل کیبورد فارسی شما با فارسی استاندارد متفاوت هست در پست شما (همین بالا) حرف "ک" وجود داره نه "ک".
کد اسکی حرف "ک" بزرگتر از "ی" هست برای همین بعد از اون نمایش داده میشه.

در ضمن حتی اگه این مشکل رو حل کنین باز هم در مورد چهار حرف "گ"، "چ" ، "پ" ، "ژ" مشکل خواهین داشت چون این چهار تا حرف از بیشتر کاراکتر های فارسی بزرگترن و باید الگوریتم مرتب سازی رو خودتون براش بنویسین.

miraghaee
دوشنبه 06 شهریور 1385, 06:37 صبح
با تشکر دوست گرامی
با پیدا کردن کد حرف « ک » خودم هم تعجب کردم که چرا اینجور شده ولی برای بقیه حروف این گونه نیست. حروف گ چ پ ژ در محل صحیح خود قرار دارد. اگر یکبار دیگر نام خانوادگی را در فایل اکسس تایپ کنم درست می شود و در سر جای خودش بین « ک » ها قرار می گیرد.
در ضمن اگر این مشکل مربوط به فایل فارسی ساز کیبورد باشد باید در همه نرم افزارها عمل سورت کردن با مشکل مواجه شود ولی من در برنامه word و Excel این مشکل را ندیدم.

Javadxp
دوشنبه 06 شهریور 1385, 13:01 عصر
دوباره سلام
مطلبی که در مورد چهار حرف گ چ پ ژ گفتم رو یه جایی خونده بودم (فکر کنم کتاب آقای احسانی و آقای بنائی بود) و خودم امتحان نکرده بودم. در ضمن من وقتی با حرف ک امتحان کردم تو ویژوال بیسیک بعد از ق قرار می گیره و مشکل خاصی نداشت ولی وقتی با ListView میکنم ک که هیچی بیشتر حرفهای دیگه هم قاطی میکنن.

این برنامه رو ببینین:

rostami
دوشنبه 06 شهریور 1385, 13:16 عصر
ببین این فونت مشکلت رو حل میکنه:
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=4688&d=1156002827

sarami
چهارشنبه 08 شهریور 1385, 16:47 عصر
دوست عزیز اگه از بانک اطلاعاتی SQL استفاده میکنین حتما جنس فیلدهایی که مقادیر فارسی در یافت میکنن رو Nvarchar انتخاب کنین اگه از قبل اطلاعاتی قبلی رو Find و سپس Replace کنین.مشکلتون حل خواهد شد.

Modernidea
دوشنبه 31 تیر 1387, 05:59 صبح
آقا منهم این مشکل را در دلفی و ارتباط با اکسس دارم و حرف "ک" بعد از سورت در آخر قرار می گیره. با ید چکار کنم؟

Mbt925
دوشنبه 31 تیر 1387, 11:25 صبح
کد اسکی حرف "ک" فعلیتون رو بدست بیارید، اگه 152 نبود، با (Chr(152 جایگزینش کنید.
کد اسکی حرف "ی" هم باید 236 باشه، درصورتی که 237 بود، با 236 جایگزینش کنید.