PDA

View Full Version : سوال: اشکال در ثبت اطالاعات در نوع پرداخت چک-اقساط در یک برنامه حسابداری سفارشی

valentine093
پنج شنبه 19 آذر 1394, 23:30 عصر
با سلام خدمت اساتید.
در یک برنامه حسابداری سفارشی برای یک فروشگاه کاشی و سرامیک که 4 مورد نوع پرداخت
(با کدهای1.نقدی 2.چک 3.اقساط 4.چک-اقساط) میخواهد در نوع پرداخت اقساط و چک-اقساط مشتری بدون تعیین وقت مقرر برای پرداخت اقساط میتواند جنس را خریده و به صورت توافقی!؟! هر زمان که توانست اقساط ها را پرداخت نماید;این شرط برای پرداخت اقساط مشکلی ندارد ولی برای پرداخت چک-اقساط اگر مشتری حین خرید،چک ها را تحویل دهد ولی قسطی را پرداخت نکند آیا در دیتابیس برای جدول پرداخت های اقساط رکوردی ذخیره شود؟ اگر بله باید در این رکورد هزینه قسط مقدار 0 گرفته و بعدا در مرحله پرداخت اولین قسط این رکورد را جستجو کرده و مقدار 0 جای خود را به مبلغ قسط دهد که مناسب نمیبینم .لازم به ذکر است با توجه به جدولهای پیوستی اگر در نوع پرداخت چک-اقساط در بهترین حالت چکها حین خرید از سوی مشتری تحویل داده شوند و قسطی نیز همزمان پرداخت شود رکورد(ها)ی را در جدول چک با شماره فاکتور مربوطه درج میکنم و همچنین در جدول اقساط نیز با همان شماره فاکتور رکوردی را ثبت میکنم و مشکلی پیش نمیاید ولی اگر مشتری حین خرید قسطی پرداخت نکند چه باید کرد؟لذا از اساتید محترم خواهش یکنم در صورت امکان مرا راهنمایی کنند
جداول فاکتور،چک،نوع پرداخت و جدول قسط ضمیمه میباشد
امیداوارم تونسته باشم هدفم رو بیان کنم. با تشکر :متفکر::متفکر::متفکر:

ژیار رحیمی
جمعه 20 آذر 1394, 02:18 صبح
دوست گرامی گزینه های 3و4 (
3.اقساط 4.چک-اقساط) یک ماهیت هستن در حالت 3 مبلغ فاکتور (یا مانده حساب شخص بدون دریافتی نقدی یا چک)قسط بتدی میشه حالا فقط فرق کوچکی که با 4 داره اینه که شما چک دریافتی مشتری رو ثبت و مبلغ فاکتور منهای چک دریافتی مشتری(مانده فاکتور) بعنوان مبلغی که قسط بندی میشود.حالا دوست داشتی چک رو بعنوان قسط اول درنظر بگیری(حالت 3) زیاد فرقی نداره بستگی به پیاده سازی شما داره.بله برای
جدول پرداخت های اقساط رکوردی ذخیره میشود.مقدار صفر (مناسب کار نیست)شما وقتی قسطی رو دریافت کردی مبلغ ان در جدول اقساط ذخیره و سپس سند آن صادر میشود.