PDA

View Full Version : پیشنهاد دربار بهینه سازی سیتم بازدید پست ها

jionelmessi
جمعه 20 آذر 1394, 13:21 عصر
با سلام

من یک سیستم بازدید از پست ها به شرح زیر ساختم
در جدول پستام یه فیلد تعریف کردم به اسم views بعدا تو صفحه نمایش پستم امدم با جاوا اسکریپت پک می کنم کوکیه طرف بازدید کننده نتو تاریخ امروز با این مرور گر که داره می بینه قبلا وجود داره؟ اگر داشت که هیچ اگر نداشت یه در خواست ای جکسی به سمت سرور می فرستمو یه واحد به فیلد پست مورد نظر اضافه می کنم و این جور آمار بازدید در می یارم

مشکلم اینه که اگر جاوااسکریپتشو غیر فعال کنه کار خراب می شه و مورد بعدی اینه که اگر طرف با چند تا browser تو یه روز این پستو ببینه آمارم غلط میشه چون فقط یک کاربر تو یک روز یک پستو ببینه باید به تعداد بازدید اون پست اضافه کنیم.

مهرداد سیف زاده
جمعه 20 آذر 1394, 19:28 عصر
من پیشنهاد میکنم از api های رایگان این کار استفاده کنید و بیشتر به خودتون(و سرور) فشار نیارید
مثلا http://ipinfo.io/json
در جواب بهم json‌میده. من یه request‌از سمت کلاینت میفرستم برای این api‌و حاصل رو با شناسه صفحه یا پست برای سایت ajax‌میکنم و توی دیتابیس ذخیره میکنم. توی پنل ادمین مثلا میخوام نشون بدم چند تا کاربر این پست رو دیدن فق کافیه ip های مختلف رو بشموری. خب قبول دارم که میگید از یک ip امکان داره چند تا کاربر بیاد یا امکان داره کافی نت و .. باشه. ولی چه میشه کرد یا فشار زیادی به سرور یا مسیر بهتر با فشار کمتر و اطمینان بیشتر(هر چند درصدی خطا بخاطر مواردی که گفتم) حتی شما میتونید توی طراحی تیبل برای ذخیره این مورد از unique کردن ip,post_def استفاده کنید. یعنی موارد تکراری رو ذخیره نکنید.

jionelmessi
یک شنبه 22 آذر 1394, 15:38 عصر
ولی میخام یه شخصیشو درس کنم فک کنم استفاده از فایل و ذخیره سازی تغییرات در یه ساعت پیک کم مصرف در دیتابیس راه هوشمندانه باشه