PDA

View Full Version : سوال: آدرس پوشه ی اصلی برنامه

ravand
جمعه 20 آذر 1394, 15:51 عصر
ما یک صفحه ای در پلاگینمون در وردپرس داریم که میخوایم در این صفحه ،آدرس پوشه ی اصلی وردپرس را چاپ کنیم.
یعنی این آدرس رو مثلاً:

F:\xampp\htdocs\wordpress
مثلا برای چاپ این ادرس :
F:\xampp\htdocs من امدم اینطوری نوشتم:

$wpp= dirname($_SERVER["PATH_TRANSLATED"]);
حالا برای چاپ این ادرس چه دستوری بنویسم:

F:\xampp\htdocs\wordpress
متشکرم.

Unique
شنبه 21 آذر 1394, 01:17 صبح
خود wordpress براش تابع (https://codex.wordpress.org/Function_Reference/get_home_path) داره.

ravand
شنبه 21 آذر 1394, 08:12 صبح
خود wordpress براش تابع (https://codex.wordpress.org/Function_Reference/get_home_path) داره.
نه من نمیخوام از این تابع get_home_path(); استفاده کنم. چون قراره من دستور مورد نظر را در یک صفحه ای اجرا کنم که اون صفحه با ایجکس فراخوانی میشه برای همین اخطار میده. پس من باید از یک همچین دستوراتی استفاده کنم:

dirname($_SERVER["PATH_TRANSLATED"]);

دانیال دزفولی
شنبه 21 آذر 1394, 09:57 صبح
هدف کار چیه ؟

Unique
شنبه 21 آذر 1394, 14:08 عصر
با فرض اینکه مسیر پلاگین همیشه چنین جایی هست :

wordpress_installed_folder/wp-content/plugins/myplugin
$wordpress_installed_folder = realpath(dirname(__FILE__,3));

ravand
شنبه 21 آذر 1394, 15:21 عصر
با فرض اینکه مسیر پلاگین همیشه چنین جایی هست :

wordpress_installed_folder/wp-content/plugins/myplugin
$wordpress_installed_folder = realpath(dirname(__FILE__,3));

این دستوری که شما دادی در کنار اخطاری که میده میاد این آدرس رو بهم نشون میده:

F:\xampp\htdocs\wordpress\wp-admin
اینطوری که معلومه دستور شما وقتی به کار من میاد که معلوم باشه وردپرس من داخل یک پوشه قرار داره. اگه کل فایل های وردپرس را از داخل پوشه ی wordpress خارج کنم دگه این دستور بدردم نمیخوره.
اگه شما یه دستوری روی بهم بدی که به خود وردپرس وابسته نباشه بهتره. چون اگه به خود وردپرس وابسته باشه اخطار میده.

Unique
یک شنبه 22 آذر 1394, 01:48 صبح
اگه شما یه دستوری روی بهم بدی که به خود وردپرس وابسته نباشه بهتره. چون اگه به خود وردپرس وابسته باشه اخطار میده.
میشه بگی چه اخطاری ؟
مگه نمیگی plugin برای wordpress هست ؟! مگه توی پوشه plugin های wordpress نمیگذاریش ؟

ravand
یک شنبه 22 آذر 1394, 07:36 صبح
میشه بگی چه اخطاری ؟
مگه نمیگی plugin برای wordpress هست ؟! مگه توی پوشه plugin های wordpress نمیگذاریش ؟
اصلا مهم نیست چه اخطاری میده همینطوری که بهتون گفتم این بکار من نمیاد. چون مثلا یه بار میبینی وردپرس صفحه ی اصلی نصب شده یه بار میبینی نه توی پوشه ی wordpress نصب شده.

Unique
یک شنبه 22 آذر 1394, 11:48 صبح
اصلا مهم نیست چه اخطاری میده همینطوری که بهتون گفتم این بکار من نمیاد. چون مثلا یه بار میبینی وردپرس صفحه ی اصلی نصب شده یه بار میبینی نه توی پوشه ی wordpress نصب شده.

ببین ، wordpress یک ساختار مشخص داره و در نتیجه میشه مسیر را پیدا کرد :

۱ - اگه پلاگین شما توی فولدر پلاگین ها نصب میشه راه حلی که گفتم جواب میده و فقط باید توی dirname بیای و level های سمت بالا را وارد کنی !
۲ - اگه فایل شما ممکنه خارج از ساختار wordpress باشه بهترین راه حل اینه که بگردی دنبال مثلا دایرکتوری wp-admin یا فایلی با مشخصات خاص و وقتی پیداش کردی با همون dirname و پارامتر دومش مسیر را بدست بیاری.

من راه حل منطقی تری براش به ذهنم نمیرسه.