PDA

View Full Version : خواندن از بانک و اختصاص تیک مارک به چک باکس های فرم

unforgiven
شنبه 21 آذر 1394, 18:01 عصر
سلام دوستان
من یک جدول بنام Info دارم که 1 ستون بنام num داره و رکوردهاش بر اساس تعدادی که یوزر مشخص میکنه پر میشه و یک ستون هم بنام status دارم که وضعیت تیک خوردن یا نخوردن چک باکس رو روی فرم مشخص میکنه و در فرم هم یک چک باکس دارم بنام chName که به صورت آرایه و با یک حلقه به تعدادی که یوزر مشخص کرده ساخته میشه . مثلا یوزر تعداد 10 رو انتخاب کرده بنابراین از شماره 1 تا 10 در ستون num رکورد ساخته میشه و بر روی فرم هم تعداد 10 عدد چک باکس ساخته میشه .
حالا من میخوام در رویداد فرم لود وقتی فرم باز شد رکورد هایی که status اونها true شده بر روی فرم چک مارک بخورن . یعنی اگر رکورد شماره 7 ستون num مقدارش True شده بر روی فرم هم چک باکس مربوط به اون تیک دار بشه و اگر شماره های دیگه ای هم در بانک true شده بودن در فرم چک باکس های مربوط به اونها تیک خورده باشه .
من از کد زیر استفاده میکنم اما درست جواب نمیده.

Rs.Open "SELECT * FROM Info",cn, adOpenStatic, adLockOptimistic

Dim xCount as Integer
For xCount = 1 To Rs.Recordcount
If Rs!status = 1 Then
chName(xCount).Value = 1
Rs.MoveNext
end if
Next xCount

پیشاپیش ممنونم از پاسخ های شما

vbhamed
یک شنبه 22 آذر 1394, 11:43 صبح
سلام

بعد از دستور rs.open دستورات rs.movelast:rs.movefirst رو هم قرار بدید و تست کنید.

unforgiven
یک شنبه 22 آذر 1394, 19:34 عصر
vbhamed عزیز
مشکل این هست که اگر در بانک مثلا رکورد شماره 7 وضعیتش تیک خورده بود وقتی فرم لود میشه باید چکباکس شماره 7 تیک خورده باشه که اینطور نیست .
نمیدونم مشکل از کجاست ؟
ممنون که به پست بنده توجه کردید

vbhamed
دوشنبه 23 آذر 1394, 20:14 عصر
سلام
خب مطمئنا شما مقدار اون فیلد رو تو بانک ذخیره نکردین

unforgiven
چهارشنبه 25 آذر 1394, 16:48 عصر
درود مجدد
مهندس جان لطفا به نمونه کدی که ضمیمه این پست کردم ی نیگاه بندازید . ظاهر کد که مشکلی نداره اما نمیدونم چرا طبق شرط عمل نمیکنه .

بازم پیشاپیش ممنونم

unforgiven
پنج شنبه 26 آذر 1394, 15:51 عصر
vb hamed عزیز لطفا عنایتی بفرما .

unforgiven
شنبه 28 آذر 1394, 15:06 عصر
خب دوستان بالاخره با راهنمایی دوستان امپریالیست و جهانخوار مشکل حل شد.