PDA

View Full Version : کلیک بیرون فرم

juza66
شنبه 21 آذر 1394, 21:18 عصر
با سلام خدمت اساتید

یک فرم دارم میخوام اگر کاربر بیرون از فرم کلیک کرد یا هر اتفاقی خواست انجام بده اگر بیرون از فرم باشه فرم رو مخفی کنم.
کسی هست کمک کنه؟

محمد رضا فاتحی
یک شنبه 22 آذر 1394, 08:27 صبح
سلام...دوست عزیز...باید در مورد مبحث Hook جستجو کنی یه نمونه ساده برات میفرستم شاید بدرد خورد!!
فقط یه نکته اینکه تشخیص محل کلیک بسته به محل فعلی فرم داره و اگه فرم جابجا بشه دیگه کارایی نداره که شاید بشه با بهینه تر کردن یا یه تکنیک دیگه این مشکل رو رفع کرد...ولی برای شروع بد نیست

Vidico
یک شنبه 22 آذر 1394, 18:55 عصر
سلام...دوست عزیز...باید در مورد مبحث Hook جستجو کنی یه نمونه ساده برات میفرستم شاید بدرد خورد!!
فقط یه نکته اینکه تشخیص محل کلیک بسته به محل فعلی فرم داره و اگه فرم جابجا بشه دیگه کارایی نداره که شاید بشه با بهینه تر کردن یا یه تکنیک دیگه این مشکل رو رفع کرد...ولی برای شروع بد نیست
پروژه رو با ویژوال استدیو 2015 باز کردم ولی بصورت درست نیاوردش

mohammad1213
یک شنبه 22 آذر 1394, 22:25 عصر
با سلام خدمت اساتید

یک فرم دارم میخوام اگر کاربر بیرون از فرم کلیک کرد یا هر اتفاقی خواست انجام بده اگر بیرون از فرم باشه فرم رو مخفی کنم.
کسی هست کمک کنه؟

دوست عزیز کافیه که شما مختصات فرم را روی screen بدست بیارید بعدش یه دستور بنویسید که اگر جاهایی غیر از مختصات فرم کلیک شد اون کاری که میخواهید انجام بدید را بنویسید.
میتونید از خاصیت Location مربوط به فرم استفاده کنید

ژیار رحیمی
دوشنبه 23 آذر 1394, 11:35 صبح
دوست گرامی کافیست تو رویداد Deactive فرم کدهاتو بنویسی

private void Form1_Deactivate(object sender, EventArgs e)
{
Hide();
}

juza66
سه شنبه 24 آذر 1394, 14:42 عصر
سلام

با تشکر از توجه دوستان عزیز، من این اخری یعنی deactive فرم کار کردم و کارم رو راه انداخت.. مرسی