PDA

View Full Version : سوال: رفع اشکال چند ایراد در پروژه

mobinsaffarpour
شنبه 21 آذر 1394, 23:59 عصر
باسلام خدمت تمامی دوستان محترم

در پروژه پیوست چند ایراد و کمیت وجود دارد که خواهشمند است در صورت امکان راهنمائی و همکاری بفرمائید.

* فرم Managment

- تنظیم مجدد مقدار شمارنده : اجرای Reset_Autonumber ( در حال حاضر پس از اجرا پیغام خطا مشاهده می شود. )

- شروع مقدار شمارنده از : در این قسمت ترتیبی داده شود تا پس از ورود بعنوان مثال عدد 10، شمارنده تیبل Database فیلد ShomarehZob از 11 شروع شود.

* فرم MainFrm

- پس از انجام عملیات ذخیره سازی، شماره ذوب به حالت ( New ) نمایش داده می شود. در صورت امکان شماره بعدی AutoNumber نمایش داده شود. در حال حاضر زمانی نمایش داده می شود که پس از ذخیره سازی هریک از تکست باکس ها یا کمبوباکس ها را انتخاب نمائیم.

- پس از انجام عملیات ذخیره سازی، تمامی اطلاعات فرم پاک شوند. ( ClearForm ). در حال حاضر پس از ذخیره سازی، پس از خروج و ورود مجدد به فرم MainFrm اطلاعات اولین رکورد ذخیره شده نمایش داده می شوند.

- در تکست باکس کد شخص چگونه با درج کد شخص بعنوان مثال (D1) محمد مهدوی را در تکست باکس روبروی آن نمایش دهیم.

- در قسمت زمان عملیات، چگونه با درج ساعات شروع و پایان عملیات، مدت عملیات بصورت خودکار محاسبه شود.

- چگونه میتوان پس از انتخاب بلی در قسمت نوسازی ( اطلاعات مربوط به کوره 2 ) تعویض الکترود و تعویض EBT را بلی نمود و سپس شماره ذوب را از 1 آغاز نمود.

- چگونه میتوان در فرم جستجو پس از انتخاب کوره و وارد نمودن شماره ذوب، اطلاعات مربوطه به آن را در فرم MainFrm بصورت کامل نمایش داد.

- چگونه میتوان فرم را رأس ساعت 23:59:59، Refresh نمود.

- اگر در فرم ثبت اطلاعات، کوره و شماره ذوبی انتخاب شد که قبلاً به ثبت رسیده بودند، پیغام ( اطلاعات فوق، قبلاً در پایگاه داده به ثبت رسیده اند. نمایش داده شود و اجازه ثبت اطلاعات را به کاربر ندهد. )

باتشکر از همه دوستان محترم

ضمناً موارد قرمز شده، به نتیجه رسیده اند و برای دوستان محترم جهت یادگیری راه حل آنها قرار داده شده است.

mobinsaffarpour
یک شنبه 22 آذر 1394, 16:57 عصر
از اساتید و دوستان محترم لطفاً در صورت امکان مساعدت فرمائید.

mobinsaffarpour
یک شنبه 22 آذر 1394, 21:12 عصر
چگونه میتوان فرم را رأس ساعت 23:59:59، Refresh نمود. ( اینکار برای تغییر تاریخ و احتمال ذخیره اطلاعات در ساعت 00:00:00 کاربرد دارد )

در ابتدا Time Interval فرم رو 1000 بگذارید.

سپس از دستور ذیل برای اجرا استفاده نمائید.

Private Sub Form_Timer()
Me!Tarikh.Value = J_TODAY()
End Sub

saeed28541
سه شنبه 24 آذر 1394, 10:19 صبح
سلام.
برای پاک کردن فرم گزینه data entry را روی حالت yes بگذارید.
137450

mobinsaffarpour
چهارشنبه 25 آذر 1394, 20:32 عصر
متشکرم دوست عزیز.

چرا باقی دوستان اینقدر کم لطف هستند.

saeed28541
چهارشنبه 25 آذر 1394, 22:26 عصر
چگونه میتوان در فرم جستجو پس از انتخاب کوره و وارد نمودن شماره ذوب، اطلاعات مربوطه به آن را در فرم MainFrm بصورت کامل نمایش داد.

برای این مورد دقیقا توضیح بفرمایید.
شما برای هر کوره شماره های ذوب متعدد دارید.؟
نمونه را چک کنید ببینید اونی که میخواید.

mobinsaffarpour
پنج شنبه 26 آذر 1394, 18:32 عصر
دوست عزیز جناب آقای سعید . نسبت به وقت و توجهی که به پست دارید ممنونم.

یه نکته رو خدمت شما بابت پست شماره 6 ( جستجو ) بصورت مثال عرض میکنم :

شماره ذوب در کوره ها یکتا نیستند. پس در نتیجه ممکن است بعنوان مثال شماره ذوب 2547 کوره 1، در کوره 2 هم وجود داشته باشه. اما در هریک از کوره ها کد ذوب تکراری وجود نداره. یعنی در (کوره1) دو کد ذوب 2547 وجود نداره. نکته همین هست که ما باید بر حسب 2 مورد شماره ذوب رو فیلتر کنیم و نمایش بدیم. ( کوره - شماره ذوب ) - ضمناً میخواستم فرم نمایش داده شده. قابلیت ویرایش رو هم داشته باشه.

میخواستم زحماتی رو بکشید

1 - اگر در فرم جستجو کوره و شماره ذوبی انتخاب شد که در دیتابیس وجود نداشت، پیغام ( اطلاعات فوق، در پایگاه داده به ثبت نرسیده است ) نمایش داده شود.

2 - اگر در فرم ثبت اطلاعات کوره و شماره ذوبی انتخاب شد که قبلاً به ثبت رسیده بودند، پیغام ( اطلاعات فوق، قبلاً در پایگاه داده به ثبت رسیده اند. نمایش داده شود. )

باتشکر فراوان

saeed28541
پنج شنبه 26 آذر 1394, 23:04 عصر
کمی روش کار کردم.
برای فرم ثبت هم به روشی که برای فرم جستجو عمل شده میتونید پیغام قبلا ثبت شده تنظیم کنید.
یاعلی

mobinsaffarpour
جمعه 27 آذر 1394, 09:06 صبح
دست شما درد نکنه آقا سعید خیلی لطف کردی

mobinsaffarpour
یک شنبه 29 آذر 1394, 16:38 عصر
سلام به همگی

دوستان چرا کسی کمک نمیکنه. یعنی به غیر از آقا سعید توی این انجمن کسی نیست

saeed28541
سه شنبه 01 دی 1394, 11:43 صبح
سلام.
تا کجا جلو رفتید.
کدوم مشکل ها هنوز مونده.؟

mobinsaffarpour
سه شنبه 01 دی 1394, 12:05 عصر
با سلام خدمت آقا سعید

تمامی مواردی که مشکی هستند باقیمانده اند.

در رابطه با موضوع زیر هم یه مشکلی دارم اونم این هست که وقتی از عدد در تکست باکس کد شخص استفاده میکنم جواب میده اما وقتی از حروف استفاده می کنم جواب نمیده

- در تکست باکس کد شخص چگونه با درج کد شخص بعنوان مثال (D1) محمد مهدوی را در تکست باکس روبروی آن نمایش دهیم.

کدی که استفاده کردم این هست

PersonalCode1_Name = DLookup("Name", "Personal", "Code=" & PersonalCode1)

mhamedm2008
چهارشنبه 02 دی 1394, 07:07 صبح
سلام
درست کردم
اگر کد شخص را وارد کنید نام اون در تکس باکس روبرو نمایش داده میشه

mobinsaffarpour
پنج شنبه 03 دی 1394, 14:58 عصر
سلام
درست کردم
اگر کد شخص را وارد کنید نام اون در تکس باکس روبرو نمایش داده میشه

دوست عزیز دست شما درد نکنه. واقعاً لطف کردی

saeed28541
جمعه 04 دی 1394, 21:29 عصر
- در قسمت زمان عملیات، چگونه با درج ساعات شروع و پایان عملیات، مدت عملیات بصورت خودکار محاسبه شود.

سلام
اصلاح شد

mobinsaffarpour
شنبه 05 دی 1394, 14:00 عصر
دوستان چرا فقط آقا سعید باید زحمت بکشن . مگر این انجمن مدیر و کاربرای دیگه ای نداره.؟؟؟؟؟؟؟؟ شایدم سوالات من بیش از اندازه سخت هستند؟؟؟؟ اما فکر نکنم

آقا سعید دست شما درد نکنه

saeed28541
شنبه 05 دی 1394, 14:51 عصر
دوست عزیز سلام.احتمالا دوستان درگیرامتحانات پایان ترم هستند.گذشته از اون بابت پستهای تشکر ازشما ممنونم ولی اگر دوست داشتید میتونید بجای پست از تشکر خود تاپیک استفاده کنید.

mobinsaffarpour
شنبه 05 دی 1394, 15:42 عصر
سلام مجدد. چشم.

mobinsaffarpour
پنج شنبه 10 دی 1394, 11:02 صبح
خبری نشد دوستان عزیز

mhamedm2008
شنبه 12 دی 1394, 17:47 عصر
من متوجه نشدم.
الان مشکل بعدی کجاست؟

mobinsaffarpour
شنبه 12 دی 1394, 23:20 عصر
سلام دوست عزیز. مرسی از توجهتون. تمامی آیتم هائی که توی پست شماره 1 برنگ سیاه هستند. موارد باقیمانده هستند.

mhamedm2008
یک شنبه 13 دی 1394, 19:56 عصر
ظاهرا این نسخه از اکسس بالاتر از 2007 هست که می روی سیستمم ندارم
Guning Save4.rar‏ (http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=137661&d=1451068141)

mobinsaffarpour
دوشنبه 14 دی 1394, 22:52 عصر
دوست عزیز باتشکر. الان چه کاری روی فایل انجام شده

mobinsaffarpour
شنبه 19 دی 1394, 00:35 صبح
دوستان خبری نیست

mobinsaffarpour
پنج شنبه 24 دی 1394, 00:40 صبح
چرا کسی پاسخ نمیده

mobinsaffarpour
دوشنبه 28 دی 1394, 23:53 عصر
واقعاً چرااااااا؟

mobinsaffarpour
سه شنبه 06 بهمن 1394, 19:38 عصر
چرا کسی پاسخگو نیست ؟ ؟

mobinsaffarpour
سه شنبه 20 بهمن 1394, 09:22 صبح
خواهشاً میشه پاسخ بدید

mobinsaffarpour
یک شنبه 25 بهمن 1394, 03:04 صبح
دوستان چرا کسی پاسخ نمیده فقط موارد ذیل باقیمانده هستند :

* فرم Managment

- تنظیم مجدد مقدار شمارنده : اجرای Reset_Autonumber ( در حال حاضر پس از اجرا پیغام خطا مشاهده می شود. )

- شروع مقدار شمارنده از : در این قسمت ترتیبی داده شود تا پس از ورود بعنوان مثال عدد 10، شمارنده تیبل Database فیلد ShomarehZob از 11 شروع شود.

* فرم MainFrm

- چگونه میتوان پس از انتخاب بلی در قسمت نوسازی ( اطلاعات مربوط به کوره 2 ) تعویض الکترود و تعویض EBT را بلی نمود و سپس شماره ذوب را از 1 آغاز نمود.

- اگر در فرم ثبت اطلاعات، کوره و شماره ذوبی انتخاب شد که قبلاً به ثبت رسیده بودند، پیغام ( اطلاعات فوق، قبلاً در پایگاه داده به ثبت رسیده اند. نمایش داده شود و اجازه ثبت اطلاعات را به کاربر ندهد. )