PDA

View Full Version : استفاده از موتور های اما یا ساختن موتور جد

aidinwashere
دوشنبه 06 شهریور 1385, 06:23 صبح
سلام دوستان
از بچه هایی که تجربه دارن سؤال داشتم که برای شروع بازی نویسی، از موتورهای آماده استفاده کنم یا سعی کنم یک موتور بنویسم؟
اگر از موتورهای آماده، لطف کنید یک موتور پیشنهاد بدین.
در ضمن من در مورد Computer Graphics یک درس 3واحدی پاس کرده ام و یک شطرنج و یک Snake نیز نوشته ام.

kochol
سه شنبه 07 شهریور 1385, 13:12 عصر
سلام
من که خودم دوست داشتم که انجین خودمو بسازم و ساختم الان باورم نمی شه اینقدر انجینمو دوست دارم که می تونم بگم که عاشقش شدم.

اینقدر تو این راه لذت بردم که برام کلی خاطره هست ولی خوب می دونی تو این 10 ماه که دنبال ساخت انجین بودم تازه یه خورده می فهمم که چی کار باید بکنم یعنی اگه قبلا کسی ازم می پرسید گیم انجین چیست می گفتم که یه برنامه برای ساده تر شدن ساخت بازی ها ولی الان می دونم چه بخش هایی داشته باشه که باعث اسون تر شدن بشه.

خلاصه طبق تجربه من بهترین کار خوندن یک کتاب یا توتوریال هست و سعی کردن برای بردن اونها به انجین که reuseable بشن.

اگه خواستی انجین بسازی من می تونم یه ذره راهنماییت کنم.

aidinwashere
سه شنبه 07 شهریور 1385, 17:10 عصر
سلام
من که خودم دوست داشتم که انجین خودمو بسازم و ساختم الان باورم نمی شه اینقدر انجینمو دوست دارم که می تونم بگم که عاشقش شدم.

اینقدر تو این راه لذت بردم که برام کلی خاطره هست ولی خوب می دونی تو این 10 ماه که دنبال ساخت انجین بودم تازه یه خورده می فهمم که چی کار باید بکنم یعنی اگه قبلا کسی ازم می پرسید گیم انجین چیست می گفتم که یه برنامه برای ساده تر شدن ساخت بازی ها ولی الان می دونم چه بخش هایی داشته باشه که باعث اسون تر شدن بشه.

خلاصه طبق تجربه من بهترین کار خوندن یک کتاب یا توتوریال هست و سعی کردن برای بردن اونها به انجین که reuseable بشن.

اگه خواستی انجین بسازی من می تونم یه ذره راهنماییت کنم.

مرسی دوست عزیز که پاسخ دادی
نیکی و پرسش؟!!!!!!!!!
1-آقا اگه چیزی میدونی، بگو!
لا اقل سر خط رو بده که چی بخونیم که بتونیم engine بنویسیم.
شما 10ماه جلوتر هستی، پس هر کمکی بکنی، خیلی ارزشمنده.
2-بگو با چه زبانی کار کردی opengl یا directX و چی بخونیم.
3-من کتاب در مورد طراحی engine پیدا نکردم، فقط یه کتاب انتهاش تو یه فصل یه بازی 2بعدی درست کرده بود.
4-شما شئ گرا کار کردید؟ طراحی شئ گرا رو از کجا میشه یاد گرفت؟ من یه تاپیک زدم تو بخش خودمون، لطفا یه نگاه بهش بنداز:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=50087
مرسی.

kochol
سه شنبه 14 شهریور 1385, 14:56 عصر
سلام
1-1 خوب چیزهایی که می دونم اینه که شما اول باید یه قسمت به سازی به نام renderer که تمام کارهای مربوط به رندر اونجا انجام بشه و این کارها رو اسون تر کنه و هر چه قدر این قسمت قابل انعطاف تر باشه چه بهتر می دونی من دوست دارم که رندر گیر انجینم قابل انعطاف باشه حالا اگه کار کردش اسون نبود اشکال نداره ولی خوب خود به خود کار کرد باهاش اسون تر از opengl و directx می شه و باید تا حد ممکن با هوش باشه یعنی خودش تنظیمات قبل از رندر رو انجام بده و تکستچر ها رو اماده کنه و ... بعدش به یه مدیریت کننده صحنه احتیاج داری که من تا قسمتی تجربه دارم ولی کم هست و فکر نکنم کار سختی باشه.

2-1 حرف قبلیمو دوباره می گم.

2 من اول با دایرکت ایکس شروع کردم و الان هم دارم با اپن جی ال کار می کنم یعنی دوتاش حالا کدهای جدید انجینمو ببینی بیشتر دسگیرت می شه.

3 من سه تا کتاب در این رابطه سراغ دارم ولی هیچ کدومش به درد فکر نکنم بخوره باید یه قسمت رو شروع به ساخت کنی و بسازیش و بعد بری قسمت بعدی.

4 دو چیز هست که اگه نباشه نمی شه انجین ساخت 1 شی گرایی 2 تیم
من شی گرایی رو تجربی یاد گرفتم به نظر من ادم باید تو برنامه نویسی تنبل باشه و این باعث میشه قبل از اینکه کدی رو بنویسی به برنامه حسابی فکر کنی و نتیحه می ری سراغ شی گرایی.

sbidrang
سه شنبه 28 شهریور 1385, 15:30 عصر
طبق تجربه من بهترین کار خوندن یک کتاب یا توتوریال هست و سعی کردن برای بردن اونها به انجین که reuseable بشن.

آیا کتاب و توتوریالی هست که برای شروع برنامه نویسی با C# پیشنهاد بدید ؟

2 من اول با دایرکت ایکس شروع کردم و الان هم دارم با اپن جی ال کار می کنم یعنی دوتاش حالا کدهای جدید انجینمو ببینی بیشتر دسگیرت می شه.

یعنی با این امکان کاربر یا بازی میتونه انتخاب کنه از کدوم انجین استفاده بشه ؟

4 دو چیز هست که اگه نباشه نمی شه انجین ساخت 1 شی گرایی 2 تیم

خوشبختانه یک گروه سه بعدی کار در کنارم هستند و خودم با مفاهیم شی گرایی کاملاً آشنا هستم ولی سر خط کجاست ؟

به نظر من ادم باید تو برنامه نویسی تنبل باشه و این باعث میشه قبل از اینکه کدی رو بنویسی به برنامه حسابی فکر کنی و نتیحه می ری سراغ شی گرایی.

ولی به نظر من کسی که میره سراغ شی گرایی باید موجود بسیار زیرک و زرنگی بوده باشه

kochol
شنبه 01 مهر 1385, 22:13 عصر
سلام
نمی دونم چرا تو صفحه اول نمی تونم این بخش رو پیدا کنم یعنی اصلا نیست به صورت مهمان که اومدم بود الان هم از رو لینک های قبلی سر زدم به اینجا.
بله کتاب Managed DirectX 9 Kick Start - Graphics and Game Programming - Sams هست که خیلی توپه مخصوصا برای شروع.
همیشه سعی کن به سایت http://thezbuffer.com سر بزنی.

یعنی با این امکان کاربر یا بازی میتونه انتخاب کنه از کدوم انجین استفاده بشه ؟

نه کلا یدونه انجین هست که کاربر یا بازی می تونه بین انها انتخاب کنه و بعدا احتمالا این قسمت را درست کنم که بشه در حال اجرا هم بین انها سوییچ کرد که ایده هایی هم براش دارم.

من برای شروع می گم که باید تنبل بود که قدم اول این هست که کدی رو دو بار ننوشت. برای قدم اول کدی رو دو بار ننوشت و این در من باعث می شه که قبل از کدنویسی حسابی فکر کنم راجع به دیزاین برنامه.

aidinwashere
سه شنبه 15 خرداد 1386, 15:23 عصر
kochol جان,
میشه بگی الان از اینکه به نوشتن Engine مشغول شدی؛ راضی هستی یا ترجیح میدادی کار با یه انجین آماده رو یاد میگرفتی؟