PDA

View Full Version : عدم اجرای Entity Faramwork

مهیار.
پنج شنبه 26 آذر 1394, 15:19 عصر
با سلام
من هنوز نتونستم رکوردی به وسیله Entity Faramwork به جداولم اضافه کنم آیا تنضیمات خواصی میخواد ؟!
مشکل میتون از کجا باشه

http://s6.uplod.ir/i/00719/qpm1dh5hj4ng.png

public void Save( string _Name, string _Model,int _idCategori,int _Price) {
using (var context = new EF_Model.Pro_01Entities())
{
EF_Model.Product Products = new EF_Model.Product();
Products.Id = 1;
Products.Name = _Name;
Products.Model = _Model;
Products.IdCategori = _idCategori;
Products.Price = _Price;
context.Products.Add(Products);
context.SaveChanges();
}
}

davidrobert
پنج شنبه 26 آذر 1394, 15:42 عصر
دوست عزیز برنامه شما dll mscorlib.dll میخواد وگر نه ساختار دستوری که نوشتی درسته یه فایل Dll موجود نیست.

مهیار.
پنج شنبه 26 آذر 1394, 23:32 عصر
دوست عزیز برنامه شما dll mscorlib.dll میخواد وگر نه ساختار دستوری که نوشتی درسته یه فایل Dll موجود نیست.
ممنون .. میشه بگید این dll چیه .. چیکار میکنه .؟ و چطور باید ازش استفاده کرد ؟
و چطور باید ازش استفاده کرد اگر یه مثل بزنید ممنون میشم؟
بازم ممنونم..

ژیار رحیمی
جمعه 27 آذر 1394, 10:30 صبح
سلام دوست گرامی شما بسته EntityFramework رو نصب نکردی با استفاده از دستور زیر، از طریق Package manager console بسته EntityFramework رو نصب کن که dll های Entity به پروژه ت اضافه شود.

Install-Package EntityFramework

مهیار.
شنبه 28 آذر 1394, 07:22 صبح
ممنون من اجرا کردم این پیام داد .. اما بازم همون اروو هست ..

137522

مهیار.
شنبه 28 آذر 1394, 09:06 صبح
یه مورد دیگه... من Northwind به هنوان سمپل ماکروسافت به دیتابیسم اضافه کردم میتونم دیتا بریزم ..
اما داخل دیتا بیس خودم نمیتونم ..!! آیا مشکل در ساخت تیبل در دیتا بیس میتونه باشه ؟..

ژیار رحیمی
شنبه 28 آذر 1394, 14:57 عصر
خب دوست گرامی شما دو پروژه در یک Solution داری الان شما Entity رو به پروژه Model اضافه کردی باید به پروژه دیگر که View هست هم اضافه شود میتونی dllهای اضافه شده(Entity)در پروژه Model رو دستی به Reference های پروژه View اضافه کنی یا از پنجره Package Manager console برای پروژه View هم اقدام به گرفتن Entity کنی لازم به یاداوری ست در پنجره Package Manager console درقسمت Default Project رو روی پروژه Viewست کن بعد اقدام به نصب Entity شود

elec60
یک شنبه 29 آذر 1394, 11:06 صبح

کی گفته mscorlib.dll موجود نيست!!!

اگه به Exception نگاه کنيد خطایی که رخ داده در mscorlib.dll هست نه اينکه اين dll موجود نيست!

EntityFramwork.dll هم به Reference ها اضافه شده وگرنه چطور ميتونست context تعريف کنه!

مشکل اينه که Provider تعريف نشده: no Entity Framework provider found

مهیار.
یک شنبه 06 دی 1394, 23:12 عصر
خب دوست گرامی شما دو پروژه در یک Solution داری الان شما Entity رو به پروژه Model اضافه کردی باید به پروژه دیگر که View هست هم اضافه شود میتونی dllهای اضافه شده(Entity)در پروژه Model رو دستی به Reference های پروژه View اضافه کنی یا از پنجره Package Manager console برای پروژه View هم اقدام به گرفتن Entity کنی لازم به یاداوری ست در پنجره Package Manager console درقسمت Default Project رو روی پروژه Viewست کن بعد اقدام به نصب Entity شود

ممنون من راستش من دوتا EntityFramework.dll و EntityFramework.SqlServer.dll از طریق Broswe از طریق آدرس لایه Model به View اضافه کردم و درست شد .. ( البته از طریق Package Manager console اضافه نمیشد) یه سوال دارم چرا باید اصلا در این لایه ما این دوتا dll رو اضافه کنیم .. چون اصلا من از لایه View به دیتا بیس متصل نمیشم !! .. دوستان اگه اطلاع دارن میتونم بدونم چرا باید این dll ها به لایه View هم اضافه بشن ؟؟!!

137808