PDA

View Full Version : بدست آوردن اندازه عکس در pdf با ویژوال بیسیک

mohammad-rezaa
جمعه 27 آذر 1394, 09:59 صبح
سلام دوستان
من می خوام تو ویژوال بیسیک یه فایل pdf رو باز کنم و اندازه رو بدست بیارم
مثلا فرض کنید تو یه فایل pdf که تنها یه عکس هست رو با ویژوال باز می کنم تا با اون سایزی که عکس رو pdf کردم با ویژوال بدست بیارم که به صورت میلی متر برام بده :لبخند:

ایا دستور خاصی برای همچین چیزی هست؟ اگر هست ممنون میشم کمک کنید :قلب:

roo.row
جمعه 27 آذر 1394, 19:44 عصر
با سلام
فرمت pdf میاد از صفحتون عکس تهیه می کنه و تا جایی که من می دونم غیر ممکنه البته با دانش سطح پایین خودم

با تشکر

mohammad-rezaa
جمعه 27 آذر 1394, 21:56 عصر
اقا ولش کن اصلا pdf رو
یه سوال دیگه فرض کنیم من یه عکسی رو تو picture box لود کردم حالا چجوری و با چه دستوری رنگ پیکسلها رو چک کنم و اگر رنگش یه رنگ خاصی بود یه شرطی رو اجرا کنم :لبخند:

ممنون

علیرضا5
شنبه 28 آذر 1394, 02:25 صبح
سلام
این دستور عدد نقطه ای به عرض 100 و ارتفاع 200 رو بهت نشون میده

MsgBox Picture1.Point(100, 200)

این دستور هم همون نقطه رو برات قرمز میکنه

Picture1.PSet (100, 200), vbRed

mohammad-rezaa
دوشنبه 30 آذر 1394, 13:53 عصر
ممنون از پاسختون
خوب اگر من بخوام اندازه تصویر با رزولوشین 4000 هزار رو بدست بیارم چه روابطی بین رزولویشن و پیکسل وجود داره ممنون میشم جوابی بدین :قلب:

roo.row
سه شنبه 01 دی 1394, 12:58 عصر
با سلام
پیکسل ها خونه هایی هستند که قابلیت رنگ دهی دارند(فقط همین(یه واحد))
رزولوشن یعنی دقت تصویر ممکنه شما یه تصویر داشته باشی ولی هر ده پیکسل یه رنگ داشته باشن
مشخصه تعداد پیکسل ها بالاست ولی دقت یا رزولوشن میاد پایین
و شما هم نمی تونید با داشتن یکی به دیگری برسید
با تشکر

mohammad-rezaa
چهارشنبه 02 دی 1394, 00:52 صبح
سلام
نه دیگه رزولویشن هر چقدر بیشتر باشه کیفیت تصویر میره بالا و همینطور پیکسل های تصویر بیشتر میشه و همینطور اندازه تصویر هم بیشتر میشه :افسرده: مگه غیر اینه :ناراحت:

ایلیا آخوندزاده
پنج شنبه 03 دی 1394, 01:49 صبح
باسلام
رزولوشن یا تفکیک پذیری یعنی تعداد زیادی نقطه منحصر به فرد روی صفحه نمایش که به هرکدوم از نقطه ها، پیکسل گفته میشه.
با بالارفتن رزولوشن تعداد پیکسل ها هم بیشتر و کوچکتر میشن که تصویر شفاف تر میشه.
ضمنا هر یک پیکسل رنگ واحد نداره و از سه رنگ اصلی (RGB) تشکیل میشه.

ایلیا آخوندزاده
پنج شنبه 03 دی 1394, 01:53 صبح
البته لازم به ذکره که با بالا بردن رزولوشن انتظار نداشته باشین صفحه نمایش بیشتر از مرز خودش پیکسل تولید کنه (یعنی اصلا تولید نمیکنه و مقدارش بستگی به خود صفحه نمایش داره) حداکثر پیکسل هر صفحه نمایش تعریف شده و توی مدل های مختلف متغیره و رزولوشن بیش از حد باعث سیاهی صفحه و رفتن تصویر میشه.

vbhamed
پنج شنبه 03 دی 1394, 08:12 صبح
ممنون از پاسختون
خوب اگر من بخوام اندازه تصویر با رزولوشین 4000 هزار رو بدست بیارم چه روابطی بین رزولویشن و پیکسل وجود داره ممنون میشم جوابی بدین :قلب:

سلام
رابطه ای وجود نداره، ممکنه یک تصویر 4000dpi باشه با سایز A4 و یکی دیگه 4000dpi باشه با سایز A5
البته اگر شما منظورتون رو از رزولوشن درست گفته باشید