PDA

View Full Version : سوال: چه پارامتر هایی باعث سنگین شدن برنامه میشه

RexProg
جمعه 27 آذر 1394, 10:54 صبح
سلام
چه پارامتر هایی باعث سنگین شدن برنامه میشه
(اشغال فضای زیاد رم و استفاده از cpu)

آخه من یه برنامه ی ساده برای نشون دادن دو تا عکس نوشتم که کاربر آگه رو هر کدوم کلیک کنه دو برنامه دیگه ای که نوشته شده توسط خودم هست رو اجرا می کنه
و کلا هم دو متغیر bool داره و به زبان سی شارپ هست
200مگ از حافظه رم رو می گیره و n (یادم نیست چقدر بود) قدر cpu رو

حسین.کاظمی
جمعه 27 آذر 1394, 12:12 عصر
از حلقه هام هم استفاده کردی؟؟؟؟؟؟؟؟

RexProg
جمعه 27 آذر 1394, 13:03 عصر
خیر از حلقه استفاده نکردم تنها چیز خاصی که هست even های move, down, leave, click هست که بر روی دوتا Pictures Box گذاشتم

mrprestige
جمعه 27 آذر 1394, 13:21 عصر
خیر از حلقه استفاده نکردم تنها چیز خاصی که هست even های move, down, leave, click هست که بر روی دوتا Pictures Box گذاشتم

سلام دوست عزیز وقتت بخیر ، دوست من شما کد هاتون رو بزارید ببینیم کدوم قسمت برنامتون حافظه رو بیش از حد اشغال میکنه چون پارامترهای اشغال بیهوده حافظه زیاده حلقه ها (For , while ,...) یا شرط ها (if ) بیش از حد و یا استفاده بیش از حد از متغییر ها بجای استفاده از آرایه ها و یا خیلی موارد دیگه . شما اول کدهارو بزارید بعدا راهنمایی بخوایید دوست عزیز

ebrahim.rayatparvar
شنبه 28 آذر 1394, 12:14 عصر
بایت کد ها دیده بشن شاید زمان لود کردن برنامه هایی که خودتون نوشتین متد های زیادی رو فراخوانی میکنید مثلا خواندن اطلاعات از بانک و ریختن آنها در گرید و ....

elec60
یک شنبه 29 آذر 1394, 11:13 صبح
به نظر مياد تصاوير خوانده شده با کلاس Image بايد حجم خيلی زيادی داشته باشن. تصاوير کوچکتری انتخاب کنيد ببينيد تغييری ميکنه.

اگه کار با string هم زياد داشته باشين (تغييرات زياد روی متغير رشته ای) با توجه به Immutable بودن string فضای زيادی اشغال ميکنه که راه حل استفاده از StringBuilder هست که البته مشکل شما اين نيست.

RexProg
شنبه 26 دی 1394, 12:15 عصر
خیلی ممنون از نظرات خوبتون ولی خودم فهمیدم
سنگینی برنامه من به علت عادت من به رمزگذاری برنامه برای افزایش امنیت کد های نوشته شده است
من از برنامه Crypto Obfuscator استفاده می کنم

برای رفع مشکل شما باید تیک گزینه ی Encrypt و Compress رو بردارید تا به چنین مشکلی دچار نشین
ولی در مقابل امنیت پایین میاد