PDA

View Full Version : برنامه

sjalalm24
جمعه 27 آذر 1394, 23:37 عصر
سلام من هیچ پیش زمینه ای در مورد php ندارم ولی از برنامه نویسی کمی سرم میشه که حالا چند تا سوال دارم.
به یک برنامه ی php برخوردم که یک خط اون ;doy_1=(($m<7)?($m-1):6) + (($m-1)*30) + $d$ است .لطفا این خط از برنامه رو برام کامل بازش کنید که در این برنامه چه عملیاتی انجام میشه؟؟؟؟؟
دونقطه(:) در زبان php چه کاربردی داره ؟
این خط رو هم توضیح بدید ;(azan[$i]=fmod((($i<2)?($s_z-$lo):(($i>2)?$s_z+$lo:$s_z)),$24
با تشکر

مهرداد سیف زاده
شنبه 28 آذر 1394, 07:20 صبح
سلام من هیچ پیش زمینه ای در مورد php ندارم ولی از برنامه نویسی کمی سرم میشه که حالا چند تا سوال دارم.
به یک برنامه ی php برخوردم که یک خط اون ;doy_1=(($m<7)?($m-1):6) + (($m-1)*30) + $d$ است .لطفا این خط از برنامه رو برام کامل بازش کنید که در این برنامه چه عملیاتی انجام میشه؟؟؟؟؟
دونقطه(:) در زبان php چه کاربردی داره ؟
این خط رو هم توضیح بدید ;(azan[$i]=fmod((($i<2)?($s_z-$lo):(($i>2)?$s_z+$lo:$s_z)),$24
با تشکر
توی هر کتاب برنامه نویسی و در قسمت‌شرطها این مورد : رو توضیح میدن. دو مثال زیر بیشتر توضیح میدن که از نظر عملکرد یکی هستن

$ret='';
if($a==$b)
{
$ret = $a+$b;
}else{
$ret = null;
}

$ret = $a==$b?$a+$b:null;

بقیش یه سری جمع و تفریق ساده هست

sjalalm24
یک شنبه 29 آذر 1394, 00:20 صبح
خیلی ممنون آقا مهرداد .

این خط از برنامه ی php رو وارد محیط ++ devc میکنم که error میده.از شما میخوام که این خط از برنامه رو به جایگزین مناسب برای C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ ‎ تبدیل کنید.

$a_1[$i]=(($hor<10)?'0':'').$hor.':'.( ($seconds==0) ? ((($mr<10)?'0':'').$mr) : ((($min<10)?'0':'').$min.':'.(($sec<10)?'0':'').$sec) );

برنامه ای که وارد dev C++‎‎‎ کردم.

a_1[i]=((hor<10)?"0":"").hor.":".( (seconds==0) ? (((mr<10)?"0":"").mr) : (((min<10)?"0":"").min.":".((sec<10)?"0":"").sec) );

مفهوم نقطه ها رو متوجه نمیشم لطفا توضیح بدبد.

مهرداد سیف زاده
یک شنبه 29 آذر 1394, 08:09 صبح
در php‌نقطه برای پیوستن دو تا رشته بکار میره. البته من cpp‌کار نکردم و c مینویسم. مفهوم دو تا کد رو باید بدونی. جدای php حتی کد نوشته شده شما به زبان cpp‌نشون میده روی cpp هم کار نکردید. این کار اشتباه هست و کسی دست به این کار میرنه که روی هر دو تا زبان مطالعه داشته باشه. البته این تیکه کدها که توی پست اول گذاشتید چیزی نشون نمیده. کاملتر و مرتب تر بزارید ببینم میتونم کاری کنم.

----------- php code ----------------
$family = "ahmadi";
$full_name = "ahmad ". $family;
echo $full_name;

-------- c code --------------------
char *family="ahmadi";
char *full_name;
full_name = (char *)malloc(sizeof(char));

sprintf(full_name,"ahmad %",name);
printf("%s\n",full_name);