PDA

View Full Version : اجرای فایل اجرایی vc++ بدون نرم افزار ویژوال استودیو

AliBahar
یک شنبه 29 آذر 1394, 14:08 عصر
سلام. فرض کنید برنامه vc++ با استفاده از ویژوال استودیو یا هر نرم افزار مشابهی ایجاد کنیم. همونطور که میدونین بعد از اجرای برنامه و debugging یک فایل exe ایجاد میشه که با ران کردنش خروجهای برنامه تولید میشه. آیا میشه در سیستم دیگه ای که نرم افزار ویژوال استودیو نداره این فایل اجرایی رو ران کرد؟ من این کار رو کردم ارور داد که یک سری فایل های DLL لازم داره.
ترجیحاً دوست ندارم روی اون سیستم نرم افزاری نصب بکنم ولی این فایل خروجی باید اجرا بشه. کسی راه حلی داره؟ ممنون.

menosoft
دوشنبه 30 آذر 1394, 16:33 عصر
با سلام
شما برای اینکه فقط یک فایل اجرایی داشته باشید و وابستگی به dll ها نداشتهب اشید باید از روش نیتیو در کد نویسی تون استفاده کنید . یعنی اینکه یا همه کد ها رو خودتون بنویسید و از کد های اماده در dll ها استفاده نکید ویا اینکه اگه استفاده کردید از استاتیک لایبری ها استفاده کنید و برنامه تون رو به صورت استاتیک کامپایل کنید. که اون وقت حجم فایل اجرایی تون زیاد میشه. به عنوان مثال کتابخونه qt به دو صورت استاتیک و دینامیک کامپایل می شه که در حالت استاتیک شما یک فایل اجرایی می سازید با حجم بالا اما در حالت دینامیک شما یک فایل با حجم کم می سازید و نیاز است که dll های اون هم در کنارش باشه
درضمن اگر در کد نویسی تون از کتابخونه دات نت استفاده کردید هیچ راهی جز نصب کتابخونه دانت بروی سیستم مقصد وجود ندارد.
به نظر من بهتر شما برنامه نویسی رو به صورت نیتیو کار کنید تا وابسته به کدهای دیگران نباشید.

AliBahar
سه شنبه 01 دی 1394, 10:09 صبح
درضمن اگر در کد نویسی تون از کتابخونه دات نت استفاده کردید هیچ راهی جز نصب کتابخونه دانت بروی سیستم مقصد وجود ندارد.
به نظر من بهتر شما برنامه نویسی رو به صورت نیتیو کار کنید تا وابسته به کدهای دیگران نباشید.
با سلام . خیلی ممنون. حل شد. مشکل از این جا بود که VS2012 که من ازش استفاده می کنم از NET Framework 4.5 استفاده میکنه که به قول شما باید رو سیستم مقصد نصب شه. اما من ورژنشو تو ویژوال استودیو تغییر دادم و روی 2 گذاشتم که ظاهرا روی همه ویندوزها نصب هست دو تا فایل dll هم کنارش پیست کردم و خوشبختانه مشکل حل شد.

SajadT2010
چهارشنبه 02 دی 1394, 19:55 عصر
سلام. منم این مشکل رو دارم . فایل‌های dll رو از کجا میارید که بذارید کنارش؟ چطور نسخه dotnet را عوض کردید؟

AliBahar
پنج شنبه 03 دی 1394, 13:24 عصر
سلام. توی ویژوال استودیو وقتی new--> project رو بزنید بالای سربرگ یک کادر ویرایشی کوچیک هست که نسخه NET Framework رو نشون میده میتونید همونجا تغییرش بدین. بعد که فایل اجرایی روی یک سیستم بدون VS دیباگ کنید ارور میده (فکر کنم اسمش msvcr110.dll بود)و اسم فایل dll لازم رو میگه. شما میتونید اون فایلو از مسیری که ویژوال استودیو رو نصب کردین پیدا کنین و بعدش هم کپی کنید کنار فایل اجرایی و خلاص!