PDA

View Full Version : سوال: گرفتن مدرک برنامه نویسی یا کامپیوتر؟!!!چطوری؟

مهدی کفشگر
سه شنبه 01 دی 1394, 18:36 عصر
سلام و خسته نباشید.
من رشتم انسانیه و سال سوم دبیرستان هستم.
خواستم چند جا و توی چند تا شرکت مثل کافه بازار عضو بشم(به عنوان طراح سایتشون، پشتیبانی کاربران یا ..)، مدرک میخوان....حالا دیپلم هم شده میخوان.میخواستم بدونم من که رشتم انسانیه، چطور میتونم مدرک بگیرم؟حالا مدرک برنامه نویسی یا کامپیوتر....نمیدونم داستانش چیه..
دوستان راهنمایی میکنید؟

abdullah20
سه شنبه 01 دی 1394, 20:20 عصر
بدون رفتن به دانشگاه؟

مهدی کفشگر
شنبه 05 دی 1394, 20:31 عصر
بدون رفتن به دانشگاه؟
نخیر، دانشگاهو میرم....رشتم انسانیه ولی میخوام مدرک مثلا برنامه نویسی #C رو هم داشته باشم....:افسرده:

میشه راهنمایی کنید دوستان؟

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 06 دی 1394, 12:24 عصر
سلام
این شرکتها مدرک C# براشون ارزش نداره. چون با 10 تومان میشه این مدرکو گرفت. مدرکه دانش به شما نمیده.
شما میتونید پیشنهاد بدین که یک ماه یا دو هفته به صورت آزمایشی برین کار بکنین و اگر اکی بودن سر حقوق توافق کنید.
اگه حرفه ای باشید کسی کاری با مدرک شما نداره.
حرف اول رو تخصص و رزومه درست نوشتن و درست معرفی کردن خودتون میزنه و در وهله بعد شاید مدرک مهم باشه اونم تازه شایده.

مهدی کفشگر
یک شنبه 06 دی 1394, 21:05 عصر
سلام
این شرکتها مدرک C#‎‎ براشون ارزش نداره. چون با 10 تومان میشه این مدرکو گرفت. مدرکه دانش به شما نمیده.
شما میتونید پیشنهاد بدین که یک ماه یا دو هفته به صورت آزمایشی برین کار بکنین و اگر اکی بودن سر حقوق توافق کنید.
اگه حرفه ای باشید کسی کاری با مدرک شما نداره.
حرف اول رو تخصص و رزومه درست نوشتن و درست معرفی کردن خودتون میزنه و در وهله بعد شاید مدرک مهم باشه اونم تازه شایده.
ممنون آقای صادقیان...
1-در واقع من میخوام دور کاری کار کنم..یعنی تو خونه، یه پنلی از یه شرکتی بگیرم و ...
مثلا چند وقت پیش از طریق یکی از سایت ها، به یکی از شرکت ها پیشنهاد برای پشتیبانی کاربرانشون دادم، رد کردن....نمیدونم شاید سنم پایینه (16 سالمه)...دیپلم میخواستن که انشاالله امسال میگیرم.
شایدم مدرکی چیزی میخواستن...
عکس پایین رو ببنیید :
http://8pic.ir/images/gm038h5cx2jd5tuv1k2p.png
الان تصویر بالا، رشته مورد نظرشون مثلا مهندسی تکنولوژِی نرم افزار کامپیوتر هستش...من که رشتم انسانیه نمیتونم در این زمینه همراهشون کار کنم؟؟؟

2-اون مدرک رو حالا از هر راهی (بی دردسر تر) چطوری میشه گرفت؟

امیدوارم بتونید درکم کنید و کمکم کنید.

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 06 دی 1394, 21:16 عصر
اون مدارک رو می نویسن. کافیه برید یک تست بدید یا یک مصاحبه قوی داشته باشید. بعد براحتی میبینید که این مدارک رو میذارن کنار. مدرک برای هیچ شرکتی کار نمیکنه. اگر شرکتی هست که همچنان اعتقادش براین هست کسی که مثلا لیسانس یا فوق لیسانس شریفه خیلی بهتر از یک دیپلمه هست و هیچ کاری با سابقه کاری افراد نداره و به دانششون نیز کاری نداره مطمئن باشید به سرعت شکست میخوره کما اینکه این اتفاق برای خیلی از شرکتها افتاده.
به همین خاطر دید اکثر شرکتها نسبت به این موضوع عوض شده و جامعه مدرک گرای ما داره تغییر وضعیت میده و پوست اندازی میکنه. ولی اصلی ترین چیزهایی که باید روش کار کنید نحوه ارائه، نحوه پرزنت کردن خودتون ، نوع برخورد اجتماعی ، نوع تعاملات ، تیپ ظاهر ، نوع رزومه نویسی هست که به شدت در مصاحبه ها تاثیر مثبت داره و میتونه دید افراد رو نسبت به شما عوض کنه. چون کسی که حرفه ای باشه روی نحوه پرزنت کردن خودش هم کار میکنه. و سعی میکنه نشون بده که میتونه از پس اون کار بربیاد. منظور من از این صحبتها این نیست که مثلا مخ طرف مقابل رو بزنید منظورم اینه که بتونید قابلیتهای خودتون رو درست نشون بدین و شخص مصاحبه کننده به این باور برسه که یا توانایی انجام اون کارو دارید یا میتونید با مطالعه از پسش بربیاین.

مهدی کفشگر
دوشنبه 07 دی 1394, 13:07 عصر
اون مدارک رو می نویسن. کافیه برید یک تست بدید یا یک مصاحبه قوی داشته باشید. بعد براحتی میبینید که این مدارک رو میذارن کنار. مدرک برای هیچ شرکتی کار نمیکنه. اگر شرکتی هست که همچنان اعتقادش براین هست کسی که مثلا لیسانس یا فوق لیسانس شریفه خیلی بهتر از یک دیپلمه هست و هیچ کاری با سابقه کاری افراد نداره و به دانششون نیز کاری نداره مطمئن باشید به سرعت شکست میخوره کما اینکه این اتفاق برای خیلی از شرکتها افتاده.
به همین خاطر دید اکثر شرکتها نسبت به این موضوع عوض شده و جامعه مدرک گرای ما داره تغییر وضعیت میده و پوست اندازی میکنه. ولی اصلی ترین چیزهایی که باید روش کار کنید نحوه ارائه، نحوه پرزنت کردن خودتون ، نوع برخورد اجتماعی ، نوع تعاملات ، تیپ ظاهر ، نوع رزومه نویسی هست که به شدت در مصاحبه ها تاثیر مثبت داره و میتونه دید افراد رو نسبت به شما عوض کنه. چون کسی که حرفه ای باشه روی نحوه پرزنت کردن خودش هم کار میکنه. و سعی میکنه نشون بده که میتونه از پس اون کار بربیاد. منظور من از این صحبتها این نیست که مثلا مخ طرف مقابل رو بزنید منظورم اینه که بتونید قابلیتهای خودتون رو درست نشون بدین و شخص مصاحبه کننده به این باور برسه که یا توانایی انجام اون کارو دارید یا میتونید با مطالعه از پسش بربیاین.
من از توضیحات خیلی خوبتون آقای صادقیان...
پس همه چی به روزمه و نوع معرفی کردن خودم از خودم داره که چطور جلوه بدم و چطور منو ببینن.
ممنون ازتون..
حالا به نظرتون، کجا ها میشه به صورت دورکاری، یک کار در خانه ولی پای کامپیوتر گیر آورد؟؟به شدت به این جور کار ها علاقه دارم!

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 07 دی 1394, 21:27 عصر
خیلی از شرکتها اینکارو می کنن و به اصطلاح کارشون رو outsource می کنند . یعنی حالت پروژه ای فعالیت می کنند. اگر در همین سایت در قسمت آگهی های استخدام ببینید از این جور موارد زیاد هست.
به جز این خیلی از شرکتهای نرم افزاری در Linkedin درخواست برنامه نویس می کنند.
مهم اینه که ناامید نشین. اگه ده جا فرستادین و کنسل شد ناامید نشین.

تجربه ای رو از خودم بگم.
من یکی دوجا که برای مصاحبه رفتم اولش در مورد قیمت صحبت نکردم.
گفتم اجازه بدین من دو سه روز بیام کار کنم بعد اگه اکی بود باهم صحبت می کنیم.
وقتی وارد مجموعه شدم د رهمون دو سه روز اول کارهایی رو نشون دادم و اجرا کردم که دیگه کارفرما هر قیمتی می گفتم خیلی راحت قبول می کرد.
ولی اگه همون اول من میخواستم رقم خودمو پیشنهاد بدم چون بالا بود قاعدتا قبول نمی کرد.
سعی کنید طرف رو متقاعد کنید که توانایی شما رو ببینه حتی اگه شده یک هفته رایگان براشون کار کنید.
این اطمینان رو بدین که حرفهای تو رزومه فقط حرف نیست و الکی نیست.
اگه کارفرما اینو قبول کنه خیلی راحت با هرشرایطی کنار میاد.
و فرض رو بر این میگیره که مدرک لیسانس رو دارید!!!!