PDA

View Full Version : سوال: هدایت کردن کل ترافیک ورودی از هر دامینی به روت یک دامین خاص

se8820726
چهارشنبه 02 دی 1394, 22:29 عصر
سلام. من یه سرور دارم که روش دو سایت مستقل وجود داره با دامین های مثلا a.com و b.com - حالا من میخوام سرور رو طوری کانفیگ کنم که تمام ترافیک ورودی به غیر از اونایی که با دامین های a یا b میان مثلا اگر با دامین sd.com به سرور وصل شد کل ترافیک به فولدر روت b.com هدایت بشه. در واقع سایت b.com به طرف نمایش داده بشه. پنلی که روی سرور دارم directadmin هست. حالا من نمیدونم دقیقا کدوم فایل رو باید edit کنم و توش چی بنویسم؟

Unique
چهارشنبه 02 دی 1394, 23:49 عصر
روی سرویس Shared (اشتراکی) باید تیکت بزنی از پشتیباین بخوای که بعید میدونم برات انجام بدن ! اگه VPS داری بگو اول Web Server چیه ؟ apache‌؟ nginx ؟ litespeed‌ ؟

se8820726
چهارشنبه 02 دی 1394, 23:52 عصر
ممنون از پاسختون. کل سرور در اختیار منه در واقع admin سرور هم هستم. webserver: apache --- panel: directadmin

Unique
پنج شنبه 03 دی 1394, 14:14 عصر
با تفاسیر شما ، کلا شما یک سایت Default دارید به نام b.com که همه دامنه ها به جز a.com باید بیاد روش ؛

دو تا Virtual Host میسازی :

<VirtualHost *:80>
ServerAdmin webmaster@localhost
DocumentRoot /var/www/b.com
</VirtualHost>

<VirtualHost *:80>
ServerAdmin webmaster@localhost
ServerName a.com
DocumentRoot /var/www/a.com
</VirtualHost>

توجه : دوست عزیز این ها فقط تعاریف اصلی هستند و خودت باید تنظیمات دیگه توی تگ VirtualHost را انجام بدی !

se8820726
پنج شنبه 03 دی 1394, 23:41 عصر
داداش روی سرور پنل directadmin نصبه. من توی فایل httpd.conf تغییرات رو اعمال کردم. اما باز هم عمل نکرد. اصلا تو این فایل هیچ دستور VirtualHost از قبل وجود نداره یعنی ساخته نشده ولی سایت هام داره بالا میاد. شما با این پنل کار کردی ؟ میشه دقیقا بگی تو چه فایلی اضافه کنم و کجاش ؟

Unique
جمعه 04 دی 1394, 01:12 صبح
httpd.conf فایل تنظیمات کلی Apache هستش ، من با Direct Admin کار نکردم و توصیه میکنم اگه میخواین اصولی سرور را مدیریت کنین از این پنل ها استفاده نکنین !
فایل های virtual host را توی آدرس /etc/apache2/sites-availabe/ میتونین ایجاد یا تغییر بدین. فقط فراموش نکنین حتما بعد از ایجاد با a2ensite فعال کنین و آپاچی را هم reload کنین.
موفق باشی.