PDA

View Full Version : حرفه ای: آمارگیر برنامه

cmsdqq2
پنج شنبه 03 دی 1394, 13:50 عصر
بنده یک نرم افزار ساختم و میخوام تعداد سیستم های استفاده کننده از این نرم افزار مشخص بشه. درواقع اگر 10 رایانه اون رو نصب میکنند، زمان اتصال به اینترنت به بنده یک پیام بیاد که الان ده رایانه این نرم افزار رو نصب کردند و دارن ازش استفاده میکنند.

یا پیام بیاد یا اینکه به صورت سامانه ای ساخته بشه و وقتی من به سامانه وارد میشم، لیست و جزئیات رو نشون میده.

الان دقیقا نحوه بدست آوردن تعداد رایانه هایی که نرم افزار روشون نصب شده و مشاهده کردن لیست رایانه رو میخوام

aminmousavi
جمعه 04 دی 1394, 02:16 صبح
سلام دوست عزیز . برای اینکار از طریق اطلاعات کامپیوتر هر فرد یک کد منحصر بفرد درست کنی . بعد وقتی برای اولین بار نرم افزار باز میشه . یک درخواست به وب سرویسی که نوشتین میدین که این کد با این اطلاعات سیستمی اولین بار هست که نرم افزار رو باز کرده . و اطلاعات رو سرور ذخیره میکنید .
برای این هم که بفهمید اولینن بار هست برنامه باز میشه یا نه ، میتونین وقتی که به سرور درخواست میدین و کد رو ارسال میکنید خروجی وب سرویس یک کد معادل با کد ارسالتون باشه ، و اون کد رو در ریجیستری ذخیره کنید . زمان باز کردن برنامه چک میکنید که در ریجستری کدی وجود دارد یا نه ؟ و اگر دارد کد در ریجیستری معادل با کد سیستم هست یا نه ؟ اگر معادل بود یعنی اولین بار نیست در غیر اینصورت اولین بار هست .

cmsdqq2
جمعه 04 دی 1394, 12:34 عصر
سپاس از شما.

من یکبار دیگه میگم شما ببینید که درست گفتم یا خیر

1- سریال فرضاً کارت شبکه یا CPU رو بگیرم

2- سریال تو رجیستری اون سیستم ذخیره بشه

3- سریالِ ذخیره شده به یک ایمیل، دیتابیس یا ... ارسال بشه.

-------------------------------------------------------

اگر میخواهیم به صورت آنلاین هم رایانه ها چک بشن:

1- سریال فرضاً کارت شبکه یا CPU رو بگیرم

2- سریال تو رجیستری اون سیستم ذخیره بشه

3- سریالِ ذخیره شده به یک دیتابیس ارسال بشه.

4- وجود سریال هر چند دقیقه یک بار چک بشه

5- یک برنامه هم داشته باشیم که به اون دیتابیس آنلاین وصل باشه و بتونم از طریق دیتاگرید موارد رو کنترل کنیم

درست گفتم؟

دیتابیس MySQL باشه، موردی پیش نمیاد؟

cmsdqq2
جمعه 04 دی 1394, 12:35 عصر
شما برای شماره 3 و 4 نمونه کدی دارین؟

aminmousavi
جمعه 04 دی 1394, 13:58 عصر
سلام . نه !
شما نباید خود سریال رو در ریجیستری ذحیره کنید .
شما سریال رو برای وب سرویس میفرستین ، و وب سرویس یک کد دیگه به شما میده (اون کد معادل هست با کد سریال) ، شما اون کد رو ذخیره میکنید در ریجیستری .

cmsdqq2
جمعه 04 دی 1394, 15:56 عصر
چرا باید این کار رو کرد؟

و اینکه معادل یک کد یعنی همون کد رمزنگاری بشه؟

cmsdqq2
جمعه 04 دی 1394, 17:50 عصر
یک سوال دیگه هم داشتم. به نظر شما بهترین محل برای پیاده سازی و نوشتن این کد در کدوم قسمت برنامه است؟

cmsdqq2
جمعه 04 دی 1394, 22:01 عصر
ممنون بابت الگوریتمی که ارائه کردین. مسئله رو با الگوریتم شما حل کردم

cmsdqq2
شنبه 05 دی 1394, 18:39 عصر
بنده کدهایی رو در سیستم کاربر ذخیره کردم و وقتی کاربر وارد برنامه بشه، کد به نمایش درمیاد و وقتی هم که از برنامه خارج بشه، کد در دیتابیس باقی میمونه. حالا مسئله ای که پیش اومده، اینجاست که اگر کاربر 10 بار وارد برنامه بشه، کد 10 بار ذخیره میشه، برای چک کردن درخواست شما پیشنهادی دارین؟ (چندین کد گرفته و ذخیره میشه. یک کد از رجیستری، یک کد از سریال هارد و ...)

cmsdqq2
یک شنبه 06 دی 1394, 21:35 عصر
پیشنهادی نیست دوستان؟