PDA

View Full Version : حرفه ای: خروج اجباری کاربران از نرم افزار

حسین.کاظمی
جمعه 04 دی 1394, 01:15 صبح
سلام
من می خوام توی برنامه ام یک فرم طراحی کنم که توسط یک باتن هر کاربری که داره با برنامه کار میکنه، از برنامه خارج بشه.
میشه راهنماییم کنید چطوری اینکار را انجام بدم؟؟؟؟؟
ضمناً قبل از ایجاد تاپیک جست و جوکردم ولی چیزی پیدا نکردم.

باتشکر

aminmousavi
جمعه 04 دی 1394, 02:10 صبح
سلام دوست عزیز . متوجه نشدم !
میخواین کلیک کرد روی Button برنامه بسته شه یا وقتی اون صفحه تون باز میشه برنامه بسته شه ؟

دستور خارج شدن از برنامه :

Application.Exit();

اگر میخواید با کلیک خارج بشه در اونت Click دکمه کد بالا رو بزارید و اگر میخواید با باز شدن صفحه این اتفاق رخ بده در FormLoad اون صفحه قرار بدید .

abdullah20
جمعه 04 دی 1394, 11:57 صبح
با توجه به عنوان تاپیک فکر کنم دوستمون میخواد با یک برنامه برنامه دیگری را ببنده
درسته؟

حسین.کاظمی
شنبه 05 دی 1394, 18:24 عصر
دوستان منظورم اینکه :
یک نرم افزار نوشتم وگذاشتم بروی share folder و 10نفر وارد این نرم افزار می شند یه قسمتی گذاشتم واسه مدیریت کاربران، که کاربری با عنوان سطح دسترسی "مدیر ارشد" وارد برنامه بشه بتونه با یک باتن هرکاربری که وارد نرم افزار شده را خارج کند؟؟؟

aminmousavi
شنبه 05 دی 1394, 18:32 عصر
بنظر من بهترین راه ایجاد یک ارتباط بین کاربران با سرور تون هست که میتونین از Socket استفاده کنید و هز زمانی که نیاز داشتین که پیغام برای کلاینت تون ارسال کنید که نرم افزار با دریافت اون پیغام خودش رو ببنده .

حسین.کاظمی
شنبه 05 دی 1394, 18:35 عصر
خب چطوری این کار را بکنم؟؟؟؟؟

zayens
دوشنبه 07 دی 1394, 14:55 عصر
خب چطوری این کار را بکنم؟؟؟؟؟
نیاز به سوکت نیست چون کار خیلی سخت میشه.
یه راه ساده میگم اگه دوست داشتی استفاده کن
یه جدول توی دیتابیس درست کنید که کاربران موقع لاگین اسشون اونجا ثبت بشه و بعد توی برنامه کلاینت (یوزرها) هر 15 ثانیه چک کنید که آیا نام یوزری که لاگین کرده در جدول هست یانه و اگه نبود application.exit بشن
درین صورت ادمین که به این جدول دسترسی دادین هم میتونه هر کاربری که دلش بخواد را پاک کنه و بعد حداکثر 15 ثانیه کاربر مورد نظر از برنامه خارج میشه.