PDA

View Full Version : سوال: خروج از برنامه هنگام خاموش شدن ويندوز

Saeid_ji
جمعه 04 دی 1394, 17:41 عصر
سلام
با چه كدي ميشه به برنامه فهموند كه هنگامي كاربر ويندوز را خاموش ميكنه ، خود برنامه نيز خروج كنه؟

Saeid_ji
شنبه 05 دی 1394, 18:08 عصر
اساتيد محترم منتظر الطاف شما هستم
با تشكر

Rasool-GH
شنبه 05 دی 1394, 19:43 عصر
سلام .
فکر نمیکنید وقتی که کاربر ویندوز رو خاموش میکنه دیگه برای فهموندن چیزی به برنامه دیر شده باشه ؟؟

Saeid_ji
شنبه 05 دی 1394, 21:30 عصر
صد البته
منظورم دقیقآ این که وقتی کاربر دگمه Shot down را می فشاره برنامه این دستور را تشخیص و قبل از آنکه فرایند shot down تکمیل بشه اکسس خروج کنه.
فکر کنم دور از انتظار نیست
البته شاید بشه برنامه را در پوشه یا جایی از ویندوز معرفی کرد که خود ویندوز این کارا انجام بده.مثل startup البته در نقطه مقابل.!!؟

mobinsaffarpour
پنج شنبه 10 دی 1394, 11:30 صبح
دوست عزیز خواهشاً وقتی در مورد مسئله ای اطلاعاتی ندارید، دیگران رو هم نا امید نکنید. من همین کار رو توی vb.net انجام دادم. که وقتی کاربر فرمش باز هست و داره ثبت اطلاعات میکنه اگر به هردلیل سیستم ریستارت یا خاموش بشه بعد از اینکه وارد برنامه شد مجدداً همون فرم رو نمایش بده.

Saeid_ji
پنج شنبه 10 دی 1394, 18:49 عصر
دوست عزیز خواهشاً وقتی در مورد مسئله ای اطلاعاتی ندارید، دیگران رو هم نا امید نکنید. من همین کار رو توی vb.net انجام دادم. که وقتی کاربر فرمش باز هست و داره ثبت اطلاعات میکنه اگر به هردلیل سیستم ریستارت یا خاموش بشه بعد از اینکه وارد برنامه شد مجدداً همون فرم رو نمایش بده.
باتشكر
ميشه بگين از چه روش ويا كدهايي استفاده كردين؟

Rasool-GH
پنج شنبه 10 دی 1394, 21:28 عصر

سلام
بنده ایشون رو نا امید نکردم . بلکه منظورم دیر بودن اقدام بود و باید زودتر کار انجام بشه که ایشون خودشون به این موضوع اشاره کردن و برای این کار راهکارهایی وجود داره که البته در توان بنده نیست . کار کردن با API ها نیاز به شناخت کامل زمینه های کاربرد اونها داره .
تصور بنده این هست که ایشون منظورشون برای این کار جلوگیری از تخریب اطلاعات هست که در این ضمینه باید راهکار دیگه ای رو به کار بگیرن . روشی که شما مورد استفاده قرار دادین به سادگی با ذخیره اخرین وضعیت فرمهای باز در یک جدول قابل انجام هست ولی این کار به روشنی باعث جلوگیری از تخریب دیتا نمیشه و فقط در ظاهر کار برای کاربر راه دسترسی بهتری به اخرین اقدام رو فراهم میکنه .

mobinsaffarpour
پنج شنبه 10 دی 1394, 22:15 عصر
متاسفانه اینجا بحث در رابطه با Access هست وگرنه بحث رو بیشتر باز میکردم. دوست عزیز در رابطه با بحث جلوگیری از تخریب اطلاعات راه های فراوانی در VB.NET در خصوص SQLوجود داره و حقیقتاً من توی Access زیاد کار نکردم . البته داستان جالبی هست و حتماً در موردش پیگیری میکنم و اگر چیزی درست کردم حتماً توی انجمن بعنوان یک مطلب آموزشی قرار میدم. ضمناً دوست عزیز نوشتن برنامه ای که بشه آخرین وضعیت فرم رو ذخیره کرد فکر نمیکنم باشه. اگر شما راه حلی دارید لطفاً بعنوان یک نمونه اینجا قرار بدین . باتشکر

Rasool-GH
پنج شنبه 10 دی 1394, 22:55 عصر
سلام
مقصود کوچک نمایی کار حضرت عالی نبود . بلکه کار انجام شده با مطلب مورد نظر در تاپیک متفاوت به نظر میرسه .
اکسس خیلی نسبت به تخریب حساسه و این مشکل در فرمهای باند شده خیلی شدید تره

Saeid_ji
جمعه 11 دی 1394, 14:00 عصر
ضمن تشكر از دوستان عزيز ولي درمورد همه چيز بحث شد غير از حل مشكل بنده.
اساتيد ديگر نظري ندارند؟

alirezabahrami
جمعه 11 دی 1394, 15:14 عصر
اساتيد ديگر نظري ندارند؟
سلام Saeid عزیز !
فعلاً برای جواب قطعی زیاد عجله نکن ، در خلال سوال و جواب های مطرح شده از طرف دوستان ممکن است به نتیجه دلخواه برسید .
یا علی

Rasool-GH
جمعه 11 دی 1394, 17:50 عصر
سلام جناب بهرامی .
جناب
Saeid_ji (http://barnamenevis.org/member.php?242756-Saeid_ji) یکی از افرای که توانایی راهنمایی شما رو دارند همین جناب بهرامی عزیز هستند . البته اگر فرصت کنند .

alirezabahrami
جمعه 11 دی 1394, 21:28 عصر
QUOTE=Saeid_ji;2291866]سلام
با چه كدي ميشه به برنامه فهموند كه هنگامي كاربر ويندوز را خاموش ميكنه ، خود برنامه نيز خروج كنه؟[/QUOTE]

صد البته
منظورم دقیقآ این که وقتی کاربر دگمه Shot down را می فشاره برنامه این دستور را تشخیص و قبل از آنکه فرایند shot down تکمیل بشه اکسس خروج کنه.
فکر کنم دور از انتظار نیست
البته شاید بشه برنامه را در پوشه یا جایی از ویندوز معرفی کرد که خود ویندوز این کارا انجام بده.مثل startup البته در نقطه مقابل.!!؟

اساتيد ديگر نظري ندارند؟
سلام آقا سعید !
بجای بحث کردن بی مورد سعی می کنیم با ارائه نمونه نتیجه گیری کنیم .
بنده در ضمیمه یک فایل نمونه را قرار داده ام که با دابل کلیک بر روی آن فرمی باز میشود که صرفاً یک تکست باکس بر روی آن درج شده است و بنده عمداً دکمه خروج آن را غیر فعال کرده ام که برای خروج از آن استفاده ننمائید .(برای خروج با پائین نگه داشتن کلیدهای ترکیبی Ctrl+Alt+Delete و بستن اکسس در پنجره Window Task Manager طبق تصویر ضمیمه اقدام نمائید )
در نمونه فوق با خروج اکسس باید عدد 125 در تکست باکس فرم درج شود
حال فرم را اجرا نمائید و ویندوز را در حالت های زیر خاموش نمائید تا بعد از بالا آمدن مجدد ویندوز و اجرای فرم ببینید که آیا عدد 125 در تکست باکس درج شده یا نه .
Shut down
Log Off
Restart
Hibernate
خاموش کردن کامپیوتراز طریق کلید جلوی کیس
خاموش کردن کامپیوتراز با قطع برق

یادت باشد در هر مرحله که تصمیم به خاموش نمودن کامپیوتر داشتی عدد 125 را از تکست باکس پاک نمائید .
شما و دوستان دیگر تست نمائید و نتیجه گیری کنید
موفق باشید

abas1388
شنبه 12 دی 1394, 09:39 صبح
سلام
من در حالت فوق امتحان کردم ، در حالت Shut down ، Log Off ، خاموش کردن کامپیوتراز طریق کلید جلوی کیس، خاموش کردن کامپیوتراز با قطع برق بعد از بالا آمدن مجدد ویندوز عدد 125 در تکست باکس درج میشود و نتیجه گیری بنده این است که قبل از خاموش شدن ویندوز برنامه بسته میشود چون کد درج عدد 125 در تکست باکس در رویداد unload فرم نوشته شده است ولی نمیدانم چرا در حالت restart این اتفاق نمی افتد .
با تشکر

Saeid_ji
شنبه 12 دی 1394, 19:39 عصر
جناب آقاي بهرامي
با سلام و تشكر از راهنمايي تون
تست كردم درحالت restart هم برنامه قبل از shutdown خروج ميكنه.
فكر كنم راهنمايي شما مورد نياز خيلي ها باشه