PDA

View Full Version : سوال: حل نشدن اتصال به بانک و حمل کردن پروژه بر روی کامپیوتر دیگر

kamiloted
جمعه 04 دی 1394, 18:11 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیزم
من یک نرم افزار نوشتم و الان دارم با install shield از برنامه ام Setup میگیرم.
setup من با موفقیت نصب میشه. اما وقتی که میخوام یک مشتری جدید ثبت کنم میگه که به بانک دسترسی ندارید
بانک من sql Server 2014
,ویژوال من 2013

کد اتصال به بانک من:

static SqlConnection con = new SqlConnection("server=(local);trusted_connection=y es;database=DbGypsum; Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=True");
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter("", con);
DataSet ds = new DataSet();

اینم متن خطا:

لطفا منو راهنمایی کنید. سپاسگذارم

cmsdqq2
جمعه 04 دی 1394, 20:17 عصر
بنده پیام رو تازه به صورت کامل دیدم.

برنامه رو در درایوی به غیر از درایو ویندوز نصب کنید.

abdullah20
جمعه 04 دی 1394, 20:24 عصر
این پیغام برای این است که پوشه ای که دیتابیس داخل ان است full access نیست باید در هنگام ساخت ستاپ تنظیم کنید

kamiloted
جمعه 04 دی 1394, 20:30 عصر
میشه بیشتر راهنمایی بفرمایید

kamiloted
جمعه 04 دی 1394, 20:34 عصر
آره 2 تا فایل برای بانک موجوده

abdullah20
جمعه 04 دی 1394, 20:40 عصر
بنده پیام رو تازه به صورت کامل دیدم.

برنامه رو در درایوی به غیر از درایو ویندوز نصب کنید.
ایشون قرار نیست نصب کنند کاربر قراره نصب کنه ونمیشه کاربر را مجبور به نصب در درایو دیگر کرد شاید دوست داشت داخل درایو c نصب کنه

cmsdqq2
جمعه 04 دی 1394, 20:53 عصر
وقتی پروژه رو در حالت دیباگ ران میکنین، مشکلی پیش میاد یا فقط مشکل برای زمان نصب از طریق Setup هست؟

باید SQL Server روی سیستم شما نصب و فعال باشه و در هنگام ساخت Setup هم بانکتون رو برای ساخت Setup انتخاب کرده باشین. منظور از ساخت Setup پابلیش نیست! اگر پابلیش کردین باید بانک رو به صورت دستی در مسیر داده شده قرار بدین

kamiloted
جمعه 04 دی 1394, 21:18 عصر
ممنون از توجه شما
در زمان setup اینطوره
این کارا رو کردم ولی بازم نشد

cmsdqq2
جمعه 04 دی 1394, 21:56 عصر
اگر در زمان Setup فقط به این صورته، یعنی بانکی وجود نداره، شما باید بانک رو در مسیر خواست نرم افزار به صورت دستی قرار بدین!

kamiloted
جمعه 04 دی 1394, 22:06 عصر
بانک گذاشتم دوست عزیز

kamiloted
جمعه 04 دی 1394, 22:07 عصر
متاسفانه حل نشد

kamiloted
جمعه 04 دی 1394, 22:10 عصر
http://barnamenevis.org/images/misc/quote_icon.png نوشته شده توسط kamiloted
دوست عزیز مشکل از کانکشن من نیست

بنده قبلاً با همین مسئله روبرو شدم. البته اون برای بانک اکسس بود. اگر در حالت دیباگ پروژه بدون مشکل ران میشه و مشکل فقط در حالت نصب از طریق Setup هست، یعنی اینکه شما در فایل Setup بانک رو قرار ندادین یا اینکه کانکشنتون در حالت Setup مشکل داره

میشه مراحل و توضیح بدید. و همچنین کد کانکشن رو.ممنون

ژیار رحیمی
جمعه 04 دی 1394, 23:51 عصر
دوست گرامی کانکشن استرینگ شما بصورت لوکال ست شده شما بعد نصب باید دیتابیس رو به اسکیول سرور Attach کنی.اگر بصورت فایل کنار پروژه از دیتابیس استفاده میکنی راه اسونش اینه کانکشن استرینگ رو SqlExpress با شرایط اتو اتچ کردن ست کن مشکل حل میشه یا اگر میتونی در انستالشیلد دیتابیس رو درحین نصب برنامه به sqlserver اتچ کن.

rahmatipoor
شنبه 05 دی 1394, 13:14 عصر
دوست خوب من زیاد با این مشکل روبرو شدم.
با حذف و نصب مجدد اس کیو ال مشکل حل میشه
دلیلش هم بر میگرده به اینکه اس کیو ال از اعتبار سنجی تحت ویندوز استفاده میکنه و اون لاگین مورد نظر رو اجازه نمیده. منتها دلیلش رو من هنوز نفهمیدم

fakhradin
شنبه 05 دی 1394, 13:55 عصر
با سلام خدمت دوستان و خسته نباشید خدمت همگی اساتید گرام
در مورد مشکل دوستمون سه راه حل وجود داره که هر کدوم رو به صورت اختصاذ براتون توضیح می دم
روش اول : اینکه فایل بانک اطلاعاتی رو داخله فایل نصب برنامه بذارید و همزمان با نصب برنامه بانک اطلاعاتی توی سیستم مشتری نصب بشه فقط باید توجه داشته باشید که دیگه به شیوه ایی که براش کانکشن تعریف کردید دیگه به بانک اطلاعاتی متصل نمی شه مشکل این روش اینه که یه مقداری سرعت لود برنامه تون پایین می یاد و دوم ایمنی کار با بانک هم تضمین نشده می شه و سوم پشتیبان گیری و بازگردانی فایل پشتیبان در بعضی موارد دچار مشکل می شه
روش دوم اینکه یک فایل batch بنویسید و اون رو توی فایل نصب برنامه اتون بذارید اما مشکل این روش اینکه که به فایل batch که می نویسید باید کاملا مطمین باشید
روش سوم اینکه با اولین اجرای برنامه بر روی سیستم چک کنه که بانک اطلاعاتی ایجاد شده است یا نه و اگر ایجاد نشده بود اقدام به نصب بکنه که تقریبا همه برنامه های بزرگ از این روش طبعیت می کنن فقط مشکل این روش اینه که یک مقداری سرعت اجرای اولیه پایین می یاد که اونم در حدی نیست که بخواد به چشم مشتری بیاد
این کل تجربیات من در مورد مشکل دوستمون بود اگه خطا یا اشتباهی در متن وجود داره اساتید می توانن اون رو تصحیح نمایند

kamiloted
یک شنبه 06 دی 1394, 21:06 عصر
ممکنه یه کانکشن استرینگ برام بزارید.ممنون